Dalintis „Įkvepiantis L. Garšvaitės pavyzdys: pirmos varžybos vos po pusmečio treniruočių“

Įkvepiantis L. Garšvaitės pavyzdys: pirmos varžybos vos po pusmečio treniruočių

Perspektyvi Lietuvos šuolininkė į tolį Luka Garšvaitė – „Sportland“ kampanijos „Būk stipresnis. Būk greitesnis. Būk pirmas.“ ir „Adidas“ prekės ženklo ambasadorė. Ji sporto virusu apsikrėtė labai greitai, o savo talentą atskleidė jau per pirmuosius treniruočių mėnesius. Apie tai, kaip L. Garšvaitė susidomėjo sportu, kuo pasižymi šuoliai į tolį ir kaip ištverti sunkiausius momentus sportuojant, ji papasakojo „Sportlandmagazine.lt“.

Kaip tavo gyvenime atsirado lengvoji atletika ir šuoliai į tolį?

Lengvąją atletiką atradau visai atsitiktinai. Labai sekėsi mokykloje, aplenkdavau, apšokdavau net berniukus, tad nusprendžiau pabandyti save šioje srityje. Prieš tai lankiau begalę sporto šakų – lauko tenisą, stalo tenisą, tinklinį, gimnastiką, net ir šokius. Bet nei viename sporte nesijaučiau gerai, simuliuodavau ir nenorėjau eiti į treniruotes, nors visur visai neblogai sekdavosi.

Kai atėjau į lengvąją atletiką, pirmiausia tėtis mane nuvedė pas ilgų nuotolių bėgimo trenerę, bet man apibėgus porą ratų, trenerė iškart suprato, kad ištvermė nėra mano stipriausia pusė, bei nuvedė mane į šuolius pas Audrą Gavelytę ir Algirdą Baranauską. Labai greitai ten man pradėjo sektis. Atsimenu, kad vos ne po pusės metų sportavimo man treneriai pasakė, kad važiuosiu į Taivaną – pasaulio vaikų žaidynes. Tai buvo kosmosas.

Kokių savybių reikia šuolininkui į tolį ir ko pačiai labiausiai trūksta?

Šuoliuose į tolį labai svarbus yra greitis. Kuo greičiau bėgsi, tuo toliau tave neš į smėliaduobę. Taip pat, žinoma, ir šoklumas. Manau, kad turiu ir greitį, ir šoklumą, bet tobulumui ribų nėra. Dar reikės daug ir stipriai dirbti tiek su greičiu ar šuoliais, tiek su jų technika.

Kokias vertybes tau skiepija sportas?

Pradėjusi sportuoti lengvąją atletiką, labai subrendau psichologiškai, nes reikėjo įveikti daug išbandymų. Turėjau derinti mokslus su sportu, aukoti laisvalaikį su draugais ir šeima, pirmą kartą viena nuvykti į kitą pasaulio kraštą ir dalyvauti aukšto lygio varžybose. Per šventes teko būti ne su šeima, o sportuoti stovyklose. Patirtos traumos ir vėl iš jų sugrįžimas į sportą… Tik su didele valia, ryžtu ir kantrybe galima pasiekti savo užsibrėžtų tikslų ir po čiurnos plyšimo ar kelio operacijos vėl grįžti į sportą.

Kokie šuoliai svarbiausi tavo gyvenime?

Žinoma, kad sportas yra viena didžiausių veiklų, supančių mane gyvenime. Daug darbo įdedu į šią sritį, tad ir rezultatai labai svarbūs – įvairūs normatyvai į aukšto lygio varžybas ir, be abejo, pasiekimai jose. Taip pat man labai svarbi ir karjera, nes sportas yra ne ilgalaikis dalykas. Labai džiaugiuosi įstojusi į LSMU kineziterapijos nemokamas studijas. Tai buvo mano siektas ir pasiektas tikrai svarbus dalykas.

Kokia svajonė tave labiausiai stumia į priekį?

Svajonė, kuri mane veda į priekį sporte, žinoma, yra ne kas kitas, o Olimpinės žaidynės.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Sprinteris K. Skrabulis: kaip sprintas nugalėjo krepšinį

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį