Dalintis „Gražus pilvo presas iki vasaros – misija įmanoma?“

Gražus pilvo presas iki vasaros – misija įmanoma?

Pavasaris išjudina visus ramiai ir sočiai žiemojusius iš pradžių į gamtą, o vėliau – ir į sporto sales. Juk kuo arčiau vasara, tuo labiau norime sulieknėti bent vienu kitu kilogramu. Pilvo sritis – viena tų, nuo kurios riebaliukai tirpsta lėčiausiai. Kaip efektyviai sustiprinti pilvo presą šį kartą patars sporto ir sveikatingumo klubų „Impuls“ trenerė Agnė Buta.

Agne, sakykite, kokie, Jūsų nuomone, efektyviausi pratimai pilvo presui sustiprinti namuose?

Mano patarimas mažai sportuojantiems būtų pradėti nuo kardiopratimų. Efektyviausias, kai kalbame apie sportą namuose, tiksliau, šiuo atveju, lauke – pasivaikščiojimas ar bėgimas. Kai už lango bunda pavasaris, tai tikrai yra maloni ir naudinga veikla. Pripratus prie krūvio, po bėgimo namuose siūlau padaryti ir įvairių korpusą stiprinančių ir ryškinančių pratimų.

Agnė Buta

Kalbant apie šiuos, visi tradiciniai korpuso pratimai yra efektyvūs – pavyzdžiui, lenta, kojų leidimas žemyn, dubens kėlimas ar atsilenkimai. Pastarieji, manau, yra visai be reikalo nuvertinami. Žinoma, kartais nutinka taip, kad klientai man sako, jog padaro po 100 atsilenkimų per dieną, bet jų pilvo presas netvirtėja. Tada paprašau parodyti, kaip jie juos atlieka ir dažnu atveju matau, kad jų atlikimo technika būna prasta – pilvo presas netreniruojamas, tiesiog lankstomas kaklas. Todėl sportuojantiems namuose, reiktų, pirmiausia, pasikonsultuoti su treneriu, kuris ne tik parinks tinkamą programą, bet ir išmokys pratimus atlikti taisyklingai.

Pratimus tiek namuose, tiek sporto salėje reikėtų atlikti po 3-4 serijas, po 15-20 kartų kiekvieną kartą.

 

Agnė Buta

O kokie treniruokliai yra skirti būtent pilvo presui treniruoklių salėje?

Mano mėgstamiausias pratimas pilvo presui salėje – kojų kėlimai sienelėje, taip pat rekomenduoju įvairius funkcinius pratimus su pasipriešinimais, kamuoliais, gumomis, TRX diržais.

Ar pilvo presui pokytį padarytų grupinės treniruotės? Jei taip, kokias rekomenduotumėte?

Bet koks fizinis aktyvumas padės padaryti pokytį pilvo presui, taip pat ir grupiniai užsiėmimai. Sporto klubuose dažnai vyksta specialios korpuso treniruotės, tokios kaip „Nike core“ ar „Press+back“. Tačiau dažniausiai bet kurioje grupinėje treniruotėje būna dalis pratimų, skirtų pilvo presui. Tad, jei netrokštate labai greito pokyčio, tiesiog lankydami grupines treniruotes, irgi sustiprinsite savo pilvo presą.

Agnė Buta

Kas yra didžiausi gražaus pilvuko priešai? Ir koks maistas palaikytų pilvą liekną?

Kalbant apie bet kokius kūno išvaizdos pokyčius, visada reikia derinti fizinį aktyvumą su mityba, o ypač, kai kalbama apie pilvo  presą. Mėgstu sakyti, kad pilvo išvaizdą dažnai atspindi šaldytuvo turinys. Jokios paslapties nėra – blogieji riebalai bei greitieji angliavandeniai yra didžiausiai gražaus pilvo priešai, o draugai – daržovės, mėsa, pilno grūdo produktai.

Tekstas: Karinos Vladičkės
Nuotraukos: Vido Černiausko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Badmintonininkė V. Fomkinaitė: „Ėjau į visas treniruotes, kiek leisdavo treneris“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį