Dalintis „Golfas – galimybė išreikšti save“

Golfas – galimybė išreikšti save

Paklausta, kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras golfo žaidėjas, Vilniaus licėjaus gimnazistė, triskart Lietuvos moterų golfo čempionė Gilė Bitė Starkutė atsakė: kantrybe ir užsispyrimu.

Talentinga sportininkė prisipažino, kad būtent charakterio savybės jai ne tik padėjo tapti šalies, bet ir Lenkijos jaunimo (iki 16 m.) čempionato bei šių metų Latvijos atviro čempionato aukso medalio laimėtoja.

Su kylančia golfo žvaigžde kalbame apie jos laisvalaikį, ambicijas ir, žinoma, golfą.

Kuo tave sužavėjo golfas?

Kai buvau šešerių, mane į golfo treniruotę nusivežė tėtis. Iš pradžių nežaidžiau rimtai, tiesiog lankiau vaikų stovyklėles. Tai buvo įdomus, kitoks sportas, buvo smagu leisti laiką gamtoje. Tačiau su amžiumi pradėjau golfu domėtis vis rimčiau. Dabar suvokiu, kuo golfas mane žavi – ogi kintamumu, nes kaskart žaidimas pakrypsta vis kita linkme. Svinguojant (svingas – pagrindinis smūgis, kurį sudaro užsimojimas, judesys žemyn, pats smūgis ir pabaigimas – aut. past.) taip pat negali pasiekti tobulumo ir niekada nepavyksta sužaisti identiškai. Kiekvieną kartą eidama žaisti ar treniruotis žinau, kad laukia naujos kliūtys, kad teks keisti strategiją, kaskart atrandu ką nors nauja.

Kaip manai, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti talentingas golfo žaidėjas? Kokios stipriosios tavo pusės?

Svarbiausia yra kantrybė ir užsispyrimas, taip pat svarbu norėti pasiekti daugiau ir mėgautis tuo, ką darai. Manau, stipriausios mano pusės – užsispyrimas ir noras padaryti dar geriau. Būna, kad žmogui atrodo, jog jis neturi golfui žaisi tinkamų savybių, bet pabandęs žaisti atsiskleidžia kitomis spalvomis ir talentais.

Tavo dienotvarkė atrodo gana įtempta: pamokos, golfo treniruotės, namų darbai. Ar kartais nesinori visko mesti ir gyventi nerūpestingą paauglės gyvenimą?

Taip, galbūt mano dienotvarkė ganėtinai įtempta, bet nesijaučiu dėl to blogai. Mokykloje sekasi tikrai gerai, mokytis man įdomu, namų darbus padaryti spėju, o golfas ir jo treniruotės man yra poilsis: malonu leisti laiką gamtoje ir tobulinti veiklos, kurią labiausiai mėgstu, įgūdžius. Neįsivaizduoju savo gyvenimo be golfo. Paprasčiausiai neturėčiau ką veikti, neturėčiau, kaip išreikšti save ir parodyti, ką sugebu.

Ar po pamokų ir treniruočių dar lieka laisvo laiko? Ką tuo metu mėgsti veikti?

Laisvo laiko turiu, bet privalau planuoti, kad viską spėčiau. Leidžiu laiką su draugais, einame kartu išbandyti naujų veiklų, prisidedame prie mokyklos renginių organizavimo, skaitau, žiūriu filmus ir, žinoma, skiriu laiko šeimai, kuri mane palaiko varžybose ir kelionėse.

Labai įdomu, kaip golfo žaidėjai treniruojasi žiemos metu?

Žiemą taip pat vyksta darbas. Svingo keitimas, kelis kartus per savaitę darbas su treneriu ir t.t. Tačiau žiemos metu visi golfo žaidėjai keliauja – skrenda į šiltesnius kraštus žaisti laukuose. Kartais vyksta turnyrai, bet žaidžiama savo malonumui. Žinoma, skiriame keletą savaičių ir poilsiui, rutinai pakeisti.

Ar galvoji apie profesionalų sportą?

Apie profesionalią karjerą būtų anksti spręsti, tačiau judu to link. Planuoju studijuoti JAV, nes ten geros sąlygos mokytis ir tobulėti kaip golfo žaidėjai. Žiūrėsiu, kaip mano žaidimas klostysis toliau, ar pakankamai tobulėsiu, tačiau planuoju pabandyti bent kurį laiką pažaisti profesionalų ture – tai būtų troškimo išsipildymas.

Kokie yra tavo artimiausi sportiniai tikslai ir kokia didžiausia svajonė?

Artimiausiu metu planuoju tobulinti savo žaidimą, dirbsiu su treneriu ir, žinoma, dalyvausiu varžybose. Noriu kilti kuo aukščiau Pasaulio golfo mėgėjų reitinge, į kurį patekau praeitą vasarą. Žinoma, didžiausia svajonė būtų sudalyvauti olimpinėse žaidynėse. Į jas patekti – itin sunku, atranką pereina tik geriausi pasaulio golfo žaidėjai, bet tikrai stengsiuosi to pasiekti.

 

Lietuvoje – jauna sporto šaka

Lietuvoje golfas pradėtas žaisti 2000 m. – metais anksčiau, nei gimė Gilė Bitė. Tuomet šalia Kauno, Didžiosiose Lapėse, įrengtas pirmasis devynių laukų golfo klubo „Elnias“ aikštynas. Iki 2006 m. šis aikštynas buvo vienintelis Lietuvoje. Šiuo metu įrengti septyni golfo aikštynai.

Tekstas: Karina Sėrikova
Nuotraukos: iš asmeninio herojės archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Šeimos gyvenimas sukasi aplink tinklinį

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį