Dalintis „Gabrielės Pioraitės rekordas Atlante pakurstė Lietuvos kaituotojų azartą“

Gabrielės Pioraitės rekordas Atlante pakurstė Lietuvos kaituotojų azartą

Jėgos aitvarų sporto profesionalė Gabrielė Pioraitė nesiliauja stebinti vis naujais iššūkiais. Ji vėl ruošiasi į Keiptauną (Pietų Afrikos Respublika), kur dar sausį pasiekė pasaulio rekordą – jėgos aitvaru iššoko į 23,6 metro aukštį, moterų pasaulio rekordą pagerindama 50 centimetrų. Šiemet į kaituotojų meką prie Atlanto vandenyno Gabrielė važiuoja ne viena – jos užsidegimas ir pasiekimai įkvėpė ir daugiau jėgos aitvarų sporto profesionalų bei entuziastų iš Lietuvos. Į Keiptauną šiemet ruošiasi vykti net 30-ies lietuvių komanda.

Koks jėgos aitvarų profesionalams ir mėgėjams buvo šis sezonas, ir kuo patrauklus sportininkams Keiptaunas, paklausėme Gabrielės.

Ši vasara stebino ilgai trukusia kaitra, o kokia ji buvo kaituotojams?

Iš tiesų oras, idealiai tinkantis poilsiavimui prie vandens telkinių, kaituotojų nedžiugina. Visą vasarą labai laukėme, kada oro sąlygos taps ekstremalesnės, papūs stipresnis vėjas, pakils bangos. Stiprus vėjas suteikia daugiau galimybių pasiekti geresnių rezultatų. Tokių sąlygų sulaukėme liepos pabaigoje. Man pavyko pagerinti savo pačios anksčiau pasiektą rekordą – Baltijos jūroje jėgos aitvaru iššokau į 17,1 metro aukštį.

G. Pioraitė prie Atlanto vandenyno

Šiemet Svencelėje pradėjo veikti kaitavimo mokykla Gspot Kiteboarding, ar esate patenkinta šiuo projektu?

Kai projekto idėja kyla iš pačių žmonių poreikio, ne tik iš autoriaus entuziazmo, visada pavyksta (šypsosi). Tokia aktyvaus laisvalaikio ir naujų patirčių erdvė, atvira ir svetinga ne tik šio sporto profesionalams, bet ir naujokams, buvo reikalinga žmonėms ir tikrai pasiteisino. Turėjome daug šaunių renginių, stovyklų, atvyko daug naujų žmonių, norinčių sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį, ir ši tendencija labai džiugina.

Žiemos sezonu kaituotojai keliauja svetur. Kur jau esate buvusi ir kokia kryptimi vyksite šiemet?

Pirmąsias dvi kaitavimo žiemas praleidau Azijoje, vėliau trejus metus iš eilės vykau į Pietų Afriką, į Keiptauną. Šiemet ir vėl renkuosi Keiptauną, nes tik ten galiu rasti pačias tinkamiausias sąlygas ekstremaliajai Big Air disciplinai. Kaitavimo sąlygos Keiptaune puikios, gamta išties kerinti, čia patys stipriausi pasaulio vėjai, didžiulės bangos ir ruoniai, plaukiantys kartu su tavimi – neišdildomi įspūdžiai. O kur dar skanus maistas, apie kurį geriau nesiplėsti (juokiasi)…

Kaitavimo instruktoriai linksiminasi

Atradote išties šaunią vietą..

Ir dalinuosi šia patirtimi su kitais lietuviais. Šuo žiemos sezonu kelionę į Keiptauną planuoja trys dešimtys lietuvių, kurie kartu su manimi išbandys Atlanto vandenyno sąlygas.

Šiemet esi viena „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2021″ nominančių, ar būti įvertintai yra svarbu?

Šeštadienį dalyvausiu Lietuvos buriuotojų sąjungos organizuojamame renginyje „Lietuvos buriavimo apdovanojimai 2021″. Esu nominuota metų buriuotojos nominacijoje kartu su olimpietėmis Viktorija Andrulyte ir Gintare Volungevičiūte-Scheidt. Prisipažinsiu, man be galo džiugu būti vienai iš nominančių! Tai rodo, kad olimpine sporto šaka pretenduojantis tapti jėgos aitvarų sportas pelno rimtą poziciją ir Lietuvoje, o mūsų sportininkų pasiekimai yra matomi ir vertinami.

G. Pioraitė Pietų Afrikoje

Kokie jūsų planai kitais metais?

Jau nuo gegužės 1-osios kraustysiuosi į savo antruosius namus Svencelėje ir ten lauksiu visų norinčiųjų išmokti kaituoti. Tikiuosi sulaukti daug vėjuotų dienų ir surengti  dar daugiau kaitavimo stovyklų!

Jėgos aitvarų sportu užsiimančių moterų, kurios nuolat varžosi dėl rezultatų, pasaulyje yra tūkstančiai ir konkurencija nuolatos auga. G. Pioraitės pasiekimai įrodo, kad pasaulyje populiariame ekstremaliame vandens sporte ir moterims realu pasiekti stulbinamų rezultatų. Tarptautinio olimpinio komiteto vykdomoji taryba patvirtino vyrų ir moterų jėgos aitvarų sportą (Formula Kite) 2024 metų Paryžiaus olimpinėms buriavimo varžyboms.

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Naujos striukių tendencijos

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį