Dalintis „Edgaras Matakas – triskart Europos čempionato prizininkas“

Edgaras Matakas – triskart Europos čempionato prizininkas

Lietuvos paralimpietis Edgaras Matakas iškovojo trečią medalį Madeiroje, Portugalijoje vykstančiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate. Ramūno Leono treniruojamas sportininkas nuskynė bronzą plaukdamas 100 metrų laisvu stiliumi.

Visiškai nematančių plaukikų S11 klasėje besivaržantis E. Matakas finale distanciją nuplaukė per 58.95 sek. ir finišą pasiekė trečias. Pirmas atplaukė olandas Rogieras Dorsmanas – 57.55 sek., antras liko ukrainietis Danylas Čufarovas – 58.78 sek.

„Finalas buvo labai sunkus. Pradžia plaukimo buvo labai įspūdinga, viskas atrodė gerai, bet finišas, kaip sako plaukikai, buvo išgyvenimas. Kiek pavyko, tiek padariau. Rezultatas nėra mano geriausias, tačiau, lyginant su praėjusiu sezonu, yra postūmis į priekį. Taip plaukti balandį jau yra gerai. Esu labiau orientuotas į sprintą, į 50 metrų distanciją, todėl vertinu, kad 100 metrų plaukiau neblogai. Aišku, ryte galėjau labiau pataupyti jėgas finalui. Tačiau džiaugiuosi plaukimu ir rezultatu“, – sakė E. Matakas.

Edgaras Matakas. Dainiaus Ozalo/LPAK nuotr.

Ketvirtadienio rytą vykusioje atrankoje lietuvis pademonstravo geriausią rezultatą – 59.16 sek.

Tai – trečiasis E. Matako medalis šių metų Europos čempionate. Kaunietis pelnė sidabrą plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine.

Per karjerą E. Matakas jau pelnė 6 Europos čempionatų medalius, 4 kartus tapo prizininku planetos pirmenybėse, Tokijo paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos apdovanojimą.

Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Lietuvai šiemet atstovauja keturi sportininkai: Edgaras Matakas (treneris Ramūnas Leonas), Gabrielė Čepavičiūtė (trenerė Rasa Mažutaitienė), Karolina Voiciukaitė (treneris Arnoldas Januškevičius) ir Simonas Žvirblis (trenerė Birutė Statkevičienė).

Tekstas: parateam.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Neįtikėtina: šie futbolininkai vis dar rungtyniauja 2024-aisiais

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį