Dalintis „5 jogos pozos žarnyno sveikatai palaikyti“

5 jogos pozos žarnyno sveikatai palaikyti

Visi puikiai žinome, kad joga padeda puoselėti harmoningą kūno ir proto pusiausvyrą bei mažina stresą. Tačiau ar girdėjote, kad įtraukę jogą į savo kasdienybę, taip pat pagerinsime virškinimą? Štai penkios jogos pozos, padėsiančios palaikyti optimalią žarnyno sveikatą.

Apanasana – keliai prie krūtinės

Apanasana atliekama gulint ant nugaros, prie krūtinės švelniai prispaudus vieną ar abu kelius. Šio pratimo metu yra spaudžiamas pilvas, dėl ko yra lengvai masažuojami jo organai. Švelnus spaudimas gerina virškinimą ir padeda efektyviau pasisavinti maistines medžiagas. Reguliarus apanasanos praktikavimas gerina ir bendrą žmogaus savijautą.

Pasčimotanasana – lenkimasis į priekį atsisėdus

Pasčimotanasanos poza yra labai naudinga žarnyno sveikatai. Jos metu reikia ištiestomis kojomis sėdėti ant grindų bei rankomis lengvai siekti pėdų. Tokia poza sukuria švelnų suspaudimą, kuris stimuliuoja pilvo organus ir todėl gerina virškinimą bei skatina reguliarų tuštinimąsi.

Balasana – vaiko poza

„Bala“ reiškia „jaunas, vaikiškas“ – iš to ir kilęs asanos pavadinimas. Balasana atliekama atsiklaupus ant kelių ir lenkiantis į priekį, kol kakta atsiremia į žemę. Ši padėtis sukuria pilvo spaudimą, kuris stimuliuoja pilvo organus. Tokia poza skatina virškinimą, taip pat padeda sumažinti su stresu susijusių virškinimo problemų padarinius, tokius kaip pilvo pūtimas ir diskomfortas.

Dhanurasana – lanko poza

Dhanurasana atliekama gulint ant pilvo. Jos metu krūtinę ir kojas keliame nuo žemės, rankomis besilaikydami už kulkšnių – panašu į lanko formą. Ši asana ištempia visą priekinę kūno dalį, o tai padeda padidinti kraujo tekėjimą į pilvo sritį.

Supta Baddha Konasana – deivės poza

Freepik nuotr.

Supta Baddha Konasanos metu reikia gulėti ant nugaros, sulietus pėdų padus. Tuo metu jūsų keliai turi būti sulenkti į šonus, sukuriant deimanto formą. Ši padėtis atveria klubus ir ištempia vidinę šlaunų dalį, taip pat švelniai suspaudžia pilvo sritį, kas padeda gerinti virškinimą.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: news18.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Futbolo ateitis – jų rankose: daugiausiai žadantys jaunieji talentai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį