Dalintis „Naujos striukių tendencijos“

Naujos striukių tendencijos

Žiema jau ant nosies, todėl žmonės skuba į parduotuves atsinaujinti savo aprangą. Šaltasis metų laikas neatsiejamas nuo šiltų striukių, kurios leidžia jaustis komfortabiliai visose situacijose. Visgi striukės išsirinkimas nėra paprasta užduotis. Striukių technologijos kiekvienais metais tobulėja, modeliai keičiasi, o ir pasirinkimas – didžiulis.

Vilniaus Akropolyje esančios „Sporland“ parduotuvės vyr. pardavėjas Eimantas Čypas sako, kad šiemet striukių mados tendencijos išliko panašios kaip ir pernai.

Eimantas Čypas

„Yra dvi kategorijos žmonių. Vieni renkasi labiau pagal grožį, kiti ieško praktiškumo, technologijų. Turbūt didžiausią paklausą turinti prekė būtų „The Nort Face Nuptse“. Jei tai būtų juodos spalvos, tai, beveik garantuoju, visa dydžių skalė būtų tiesiog iššluota. Čia yra kategorija žmonių, kuriems rūpi grožis bei mada, nes technologiškai šios striukės neturi ryškaus vandens atsparumo, neturi gero „kvėpavimo“. Jos tiesiog yra pūkinės, labai šiltos striukės, kurios mūsų kraštui neretai gali būti net per šiltos“, – analizavo E. Čypas.

Tuo tarpu kita dalis klientų, pasak E. Čypo, renkasi praktiškas, drėgmei bei vėjui atsparias, gerai „kvėpuojančias“ striukes. Tokios būtų „HH Rigging Coat“ arba „HH Coastal Parka“ striukės. Jos yra šiek tiek ilgesnės, klasiško modelio.

E. Čypas sako, kad striukių gamintojai šiemet laisvalaikio striukių sferoje liko prie klasikinio sprendimo ir daugumą detalių paliko tas pačias, stengiantis išlaikyti klasišką stilių bei komfortą.

Kalbant apie moteriškas striukes, „Sportland“ atstovas taip pat išskyrė „The Nortg Face Nuptse“ modelį. Jis yra labai populiarus ir čia susiduriama su prekių likučių stygiumi. Mėgstančios klasikinį stilių, moterys dažnai renkasi „HH Mayer Parka“ ir „Riggin Coat“ striukes.

Ar striukių pasiūlai ir gamybai turėjo įtakos pandemija?, – „Sportlandmagazine.lt“ paklausė E. Čypo.

Esu girdėjęs, kad pasiūla yra mažesnė dėl trūkstamų medžiagų. Reikėtų pasidomėti giliau, ar tikrai yra tokių žinių, kad gamyklos neturi tam tikrų medžiagų kaip Antro pasaulinio karo metu, kuomet trūko geležies ir dėl to gamintojai vietoje užtrauktukų visur naudodavo sagas.

Akivaizdu, kad kompanijos atsargiai užsakinėja prekių kiekius, nes svyruojant susirgimams, didelis sezoninių prekių likutis liktų parduotuvėse, jei reikėtų užsidaryti.

Kokios yra striukių gamybos technologijos? Kuo skiriasi gamintojų pasiūlymai ir gaminių savybės?

Dauguma gamintojų turi savas technologijas. Dauguma mūsų turimų žieminių striukių turi tam tikro lygio atsparumą vandeniui, dažniausiai panašų „kvėpavimo“ lygį bei atsparumą vėjui.

„Helly Hansen“ laisvalaikiui skirtoms striukėms dažniausiai naudoja „HH Protection“ technologiją, kuri garantuoja apie 10 tūkst. mm vandens atsparumą, panašų kvėpavimo lygį bei atsparumą vėjui. Tokių duomenų visiškai užtenka pasyviam laisvalaikiui mieste, galbūt net trumpuose žygiuose Lietuvos oro sąlygomis. Jeigu norisi kažko rimčiau, asortimente turime ir rimtesnių HH striukių, kuomet galima pasiūlyti ir 20 tūkst. mm atsparumą, tačiau jos dažniausiai būna skirtos slidinėjimui.

„The North Face“ turi „Dryvent“ technologiją, kuri identiškai garantuoja atsparumą vandeniui, vėjui bei kvėpavimą. Šiuo atveju skaičiai yra panašūs – apie 15 tūkst. mm atsparumas vandeniui, panašus kvėpavimas bei užtikrinamas atsparumas vėjui.

Nepriklausomai nuo gamintojo, neretai ant prekės galima sutikti užrašą „Goretex“. Tai iš esmės yra populiariausia technologija, kuri suteikia 28 tūkst. mm vandens atsparumą, kvėpavimą bei atsparumą nuo vėjo. Šią technologiją iš esmės gali naudoti visi gamintojai. Dažniausiai skiriasi technologijų pavadinimai, bet iš esmės visos mūsų parduodamos striukės turės svarbiausias savybes, reikalingas lietuviško oro sąlygomis.

Kaip išsirinkti laisvalaikio striukę?

Jei striukė reikalinga laisvalaikiui, tai, manau, nemažai dėmesio galima skirti ir grožiui. Taip pat niekada nežinosime, kokia bus žiema Lietuvoje, todėl reikia gerai įvertinti, ar mums reikia pūkinės striukės, ar užteks striukės, kurios užpildas sintetinis.

Dažnai lietuviai, išgirdę žodį sintetika, reaguoja labai neigiamai, tačiau reikėtų paminėti, jog šiais laikais stengiamasi daug kur keisti pūkus į sintetiką dėl daugelio aspektų. Vienas iš jų – gyvūnų teisių gynimas, o antras – dabar jau yra išgaunamos tokios technologijos, kurios iš esmės leidžia sulyginti pūką su sintetika. Trečia yra tai, kad sintetika iš esmės yra gana lengvai prižiūrima, o tai leidžia produktą išlaikyti šiltą bei daug komfortiškesnį klientui.

Jeigu yra žodis „Primaloft“, tai reiškia geriausią sintetinę alternatyvą pūkams, kuri veikia kaip termoizoliacija. Kuo daugiau judi, tuo kūnas skleidžia daugiau šilumos ir tuo pačiu striukė ją geriau iš laiko. Jei stovime vietoje, tai šaltyje gali būti vėsoka, bet vis tiek realu, kad žiemą sušalti neteks.

Jeigu jau turite išsirinkę laisvalaikio striukę, kurioje matote gamintojo nurodytus atsparumus gamtinėms stichijoms, nemažą svertą gali pridėti užklijuotos siūlės, kurios garantuos, jog lietus neprasibraus pro silpniausias striukės vietas – užtrauktukus. Striukės turi užtrauktuką, bet papildomai užsidengia su sagomis, taip apsaugant produktą nuo vandens. Kiti aspektai galėtų būti vidinės kišenės, galimybė įsisegti antrą sluoksnį. Manau, kad atkreipus dėmesį į šiuos aspektus, laisvalaikio striuke tikrai išsirinksite.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pasaulio kovinio SAMBO vicečempionas Ž. Ramaška: „Į kiekvieną kovą ėjau kaip į paskutinę“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį