Dalintis „Dainius Zubrus: „Žinau, kad Lietuvos vyrai ruošiasi tik pergalėms““

Dainius Zubrus: „Žinau, kad Lietuvos vyrai ruošiasi tik pergalėms“

Šeštadienį Lietuvos vyrų ledo ritulio Vilniuje pradės kovą IIHF pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyre. Toks turnyras Lietuvos sostinėje vyks po dešimties metų pertraukos. Tiesa, ši ledo ritulio šventė prieš šešerius metus dar buvo surengta ir Kaune.

Asociacijos „Hockey Lietuva“ vadovas, legendinis Lietuvos ledo ritulininkas Dainius Zubrus atskleidė, kad šiuo čempionatu Vilniuje tikimasi paspartinti naujos ledo arenos statybas. Ją planuojama pastatyti Naujininkuose, Jotvingių gatvėje.

„Prieš 10 metų buvau Lietuvos vaikų ledo ritulio lygos prezidentas ir pamatėme, kiek daug dėmesio gauna šis sportas bei kaip jis tarp vaikų populiarėja. Vilniuje jaučiame ledo arenų trūkumą. Naujos arenos projektas yra parengtas, todėl tikimės, kad ji atsiras. Dėl to nusprendėme čempionatą atvežti čia“, – pasakojo D. Zubrus.

Jo teigimu, 2018 metais po turnyro Kaune, šio miesto meras Visvaldas Matijošaitis pažadėjo pastatyti naują ledo areną ir tas buvo įgyvendinta – Laikinojoje sostinėje duris atvėrė nauji Kauno ledo rūmai. Dėl to panašaus efekto tikimasi ir Vilniuje.

Norint gauti teisę organizuoti čempionatą Lietuvoje, reikia teikti paraišką IIHF bei konkuruoti su kitomis tokios pat galimybės siekiančiomis šalimis. D. Zubraus teigimu, šįkart ši teisė Lietuvai atiteko gana lengvai.

Dainius Zubrus

„Iššūkių rengiant čempionatą visada netrūksta, veiklos tikrai daug, bet mes į renginį žiūrime kolektyviai. Jaučiame, kad žmonės po jo vėl klausinės, kur galima pamatyti geresnį ledo ritulį, kur vesti vaikus. Tikiuosi, kad turėsime daug žiūrovų ir viskas praeis gerai“, – pabrėžė D. Zubrus.

Šeštadienį specialisto iš Kanados Rono Pasco treniruojami lietuviai žais su Ispanija, sekmadienį – su Estija, balandžio 30 dieną – su Nyderlandais, gegužės 1 dieną – su Kinija, o gegužės 3 dieną – su turnyro favorite Ukraina. Turnyro nugalėtojai pakils į I diviziono A grupę, iš kurios lietuviai iškrito pernai.

„Tikslai visada yra tie patys – laimėti. Praėjusiais metais aukštesniame divizione sužaidėme ne taip, kaip norėjome. Varžovai yra nelengvi, bet žinau, kad mūsų vyrai ruošiasi tik pergalėms, intensyviai dirba. Turime trenerį iš Kanados, taip pat rimtą asistentą. Pasiruošimas vyksta ir norėtųsi pergalių, žinoma“, – teigė „Hockey Lietuva“ vadovas.

2018 metais vykusiame čempionate Kauno „Žalgirio“ arenoje Lietuvos rinktinei atstovavo ir pats D. Zubrus, ir net kitas legendinis Lietuvos žaidėjas Darius Kasparaitis. Tuomet lietuviai triumfavo turnyre ir pakilo į aukštesnę grupę. Nuo to laiko su komanda atsisveikino ne vienas patyręs ledo ritulininkas.

„Rinktinė yra gerokai pasikeitusi. Žinoma, yra žaidėjų, kurie sugrįš, kurie žaidė ir Kaune, bet taip pat turėsime nemažai jaunimo, kurį ir man pačiam bus įdomu pamatyti. Mes neturime labai didelio pasirinkimo, bet jaunimas auga. U20 ir U18 rinktinių rezultatai rodo, kad mes augam ir gerėjam. Malonu tą matyti. Dabar sunku palyginti komandų pajėgumus, bet manau, jog dabar esame pajėgūs pakilti aukštyn“, – aiškino D. Zubrus.

„Hockey Lietuva“ prezidentas atskleidė, kad D. Kasparaičiui buvo išsiųstas kvietimas į šį čempionatą bei jau yra sulaukta teigiamo atsakymo.

Viena iš turnyro Vilniuje favoričių turėtų būti Ukrainos komanda. Labai realu, kad čempionai būtent ir spręsis paskutinėse rungtynėse. Neseniai vykusiose draugiškose rungtynėse lietuviai nusileido ukrainiečiams 2:5.

„Ukraina turi neblogą komandą. Lyginant su 2018 metais, tai, mano nuomone, ji šiuo metu yra stipresnė. Visgi manau, kad nugalėti juos įmanoma. Nenoriu lįsti į visokias taktines detales, tiesiog matau, kad mūsų vyrai ruošiasi, visi stengiasi. Turėsime ant ledo viską, ką turime geriausio. Visi ledo ritulininkai, kurie galėjo, čia atvažiavo ir atiduos visas jėgas. Tikimės pergalės“, – pridūrė D. Zubrus.

Tekstas ir nuotraukos: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Edgaras Matakas – triskart Europos čempionato prizininkas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį