Dalintis „Eglė Balčiūnaitė – apie sportą, išvaizdą ir save“

Eglė Balčiūnaitė – apie sportą, išvaizdą ir save

Sportininkės Eglės Balčiūnaitės tikriausiai pristatinėti nereikia – ji daugeliui žinoma kaip vidutinių nuotolių bėgikė, „Nike“ ambasadorė ar Lietuvos rekordininkė, pagerinusi 400 metrų bėgimo rungties Lietuvos rekordą. Šį kartą mergina save atskleidžia truputį iš kitos – labiau asmeninės – pusės: prisipažįsta, kad laisvalaikiu mėgsta žaisti kompiuterinius žaidimus, neįsivaizduoja nei dienos be sporto, o laisvalaikiu vietoj ramaus poilsio daug mieliau renkasi nuotykius.

Daugiau apie savo asmenybę Eglė atskleidžia atsakydama į kelis klausimus.

Daugeliui esate sektinas pavyzdys. Ar pati turite žmogų į kurį lygiuojatės? Kas Jūsų įkvėpimo šaltinis?   

Konkretaus vieno superherojaus neturiu. Mane įkvepia mintis, jog aš pati esu savo gyvenimo herojė ir galiu jį paversti tokiu, kokiu noriu. Šiuo metu esu profesionali atletė ir mane tai „veža“. Nuolatinis tobulėjimas, judėjimas į priekį, sprendimų ieškojimas ir naujų žinių įgijimas – mano pagrindiniai įkvėpimo šaltiniai.

Kas yra Jūsų svajonių šalis?

Mano svajonių šalis yra ten, kur mano šeima ir draugai, o tai yra Lietuva. Visur gerai, bet namuose geriausia, kad ir kaip trūktų mums tos saulės rudenį ir žiemą. Nemeluosiu, jog būtent dėl oro pasvajoju apie tai, kad geografiškai Lietuva galėtų būti prie kokios Viduržemio jūros, bet šiais laikais nėra didelė problema savaitei pabėgti į pietines šalis.

Sakote, kad mėgstate kompiuterinius žaidimus. Kurie iš jų Jūsų mėgstamiausi?

Man patinka kartais „užmušti laiką“ žaidimais, bet jie greitai baigiasi. Mano kantrybė išsenka, jei šeštą kartą iš eilės neįveikiu lygio. Anksčiau daug dažniau rasdavau laiko šiam užsiėmimui ir netgi buvau „pagavusi kablį“. Žaisdavau „Counter-Strike“, „Need for speed“, „Grand Theft Auto“ ir netgi „Sims“.

Papasakokite savo patį įsimintiniausią nuotykį.

Sunku išskirti kažkokį vieną nuotykį, nes jų patyriau tikrai nemažai. Pavyzdžiui, prieš keletą metų per atostogas Slovakijos kalnuose pasiklydome ir daugiau nei aštuonias valandas klaidžiojome, bandydami rasti kelią atgal iki mašinos. Po kelių valandų sutemo, aplink nebuvo nė gyvos dvasios, žibintuvėlis išsikrovė, nebuvo nieko matyti vien kalnai, miškai… Laipiojome aukštyn, žemyn ir jau su baimės nuotaikomis. Išnaudojome beveik visą telefono bateriją keliui pasišviesti ir šiaip ne taip su GPS pagalba sugebėjome rasti mašiną. Tai buvo „stiprus“ nuotykis, bet man patinka ekstremalios situacijos.

Esate kavos gerbėja. Ar būdama profesionali sportininkė ja mėgaujatės be sąžinės graužaties?

Esu didelė kavos gerbėja! Man kavos gėrimas yra mažas malonus ritualas ir bet kokios kavos man tikrai neįsiūlys. Mėgstu vidutiniškai skrudintų arabikos pupelių produkciją labiau iš Pietų Amerikos ir Afrikos kalnuotų regionų. Rytais prieš treniruotes dažniausiai renkuosi espresso puodelį, o popiet retsykiais leidžiu pasimėgauti geru cappuccino puodeliu. Manau, kad nedidelis kavos kiekis nekenkia, netgi gali atnešti tam tikros naudos. Aš žinau kada ir kiek galiu išgerti, o kada geriau vengti.

Ką jums reiškia išvaizda ir komfortas? Ar tai tarpusavyje suderinama?

Išvaizda svarbi, bet neturiu omeny makiažo ar gražių dizainerių drabužių. Visų pirma yra tvarka ir estetika. Aišku, kartais norisi ir kaip raganai po namus „pasivaidenti“, bet tai, mano manymu, yra reikalinga. Aš pati išvaizdai neskiriu labai daug laiko – kasdien po truputį, bet retsykiais tenka ir manęs palaukti.

Turiu pripažinti, jog man vienu metu suderinti išvaizdą ir komfortą yra didelis iššūkis. Komfortas man yra pirmoje vietoje, tačiau komfortiškas daiktas ne visada yra išvaizdus ar atitinkantis mano kriterijus. Todėl rinkdamasi aprangą kreipiu dėmesį į tai, ar galiu devėti patogius drabužius, kurie atrodo tobulai. Džiaugiuosi būdama vieno geriausių sporto ir laisvalaikio gamintojų ambasadore – treniruotėse atrodau ir jaučiuosi visada puikiai, kartais net pati sau pavydžiu.

Kiek dėmesio skiriate sportinei aprangai?

Treniruotėms visada renkuosi ne tik patogius, bet ir gražius bėgimo batelius, o aprangoje svarbiausi akcentai – suderinta liemenėlė ir šortai. Varžyboms svarbiausi specialūs bateliai. Visais atvejais mane tiesiog varo iš proto, jei bėgimo bateliai yra bent šiek tiek nešvarūs, todėl stengiuosi juos išvalyti, jeigu jie bent kiek išsitepę. Taip pat mano varžybų bei treniruočių apranga visuomet turi būti tvarkingai išlyginta. Dažniausiai tai darau prieš pat išeidama.

Ar Jums svarbi sportinė liemenėlė? Kaip ją išsirenkate?

Be sportinės liemenėlės neįsivaizduoju treniruotės, varžybų, net ir laisvalaikio. Esu priklausoma nuo jos ir ji turi būti komfortiška bei išvaizdi. Komfortą man suteikia liemenelės medžiaga, ją renkuosi minkštensę, švelnesnę ir pralaidžią prakaitui. Taip pat petnešėlės neturėtų būti „aštrios“ ir įsirėžti į odą, nes mėgstu siauras petnešėles. Na, o spalvos pasirinkimas priklauso nuo sezono ir nuotaikos.

Apie liemenėlę E. Balčiūnaitė, kaip „Nike“ ambasadorė, užsiminė ne atsitiktinai – yra paskaičiuota, kad net 80 proc. sportuojančių moterų dėvi netinkamą liemenėlę. O ji sporto metu itin svarbi, nes gali apsaugoti nuo krūtinės deformacijos, raiščių patempimo ar nugaros skausmų. Kaip tik dabar (iki spalio 8 d.) moterys kviečiamos apsilankyti „Nike“ parduotuvėse ir konsultantų pagalba išsirinkti tinkamą liemenėlę bei pasinaudoti specialiu pasiūlymu.

Interviu E. Balčiūnaitė baigia palinkėjimu sportuojančioms moterims: „Labai didžiuojuosi Jumis, nes esate tikros čempionės ne kažkam kitam, bet visų pirma, pačios sau. Todėl nesustokite ir judėkite į priekį, nes tai yra jūsų vidinis „varikliukas!“.

Trumpas nuotaikingas interviu su E. Balčiūnaite ir šiame vaizdo klipuke: 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Ėjimo treniruotės: 7 mitai ir faktai

Ar turėtumėte vaikščioti kiekvieną dieną? Ar vienas ilgas pasivaikščiojimas geriau nei keli trumpesni? Ir kokiu greičiu reikia vaikščioti, kad jūsų…

Sekantis straipsnis:

Istorinės futbolo komandos: Ispanija 2008-2012 m.

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį