Dalintis „D. Šemberas: pozityvo daugiau nei negatyvo“

D. Šemberas: pozityvo daugiau nei negatyvo

Po dviejų dešimtmečių aikštėje Deividas Šemberas šiemet stebi futbolą iš šalies. Lietuvos rinktinei dabartinis „SMScredit.lt A lygos“ prezidentas skyrė 17 metų ir sužaidė 82 rungtynes – daugiau kartų nacionalinės komandos marškinėlius vilkėjo tik Andrius Skerla.

Nors dar pernai buvo „Žalgirio“ kapitonas, paskutines savo rungtynes D. Šemberas sužaidė prieš trejus metus – vėliau dėl miglotai aiškinamų priežasčių į komandą nebebuvo kviečiamas, bet, aišku, atidžiai sekė jos dvikovas. Stebėjo ir pirmąsias atrankos į 2018-ųjų pasaulio čempionatą rungtynes, kuriose lietuviai Vilniuje apmaudžiai išleido pergalę iš rankų – praleido įvartį per paskutinę pridėto laiko minutę ir su slovėnais sužaidė 2:2.

a1-10

Kuo skiriasi Edgaro Jankausko komanda nuo tos, kurią treniravo Igoris Pankratjevas? Naujų žaidėjų beveik nėra, bet pagrindinis skirtumas – Edgaras į aikštę leidžia stipriausius futbolininkus, o ne atrinktus pagal neaiškius kriterijus.

38 metų buvęs rinktinės kapitonas ir dabartinis šalies futbolo lygos vadovas rungtynes bei rezultatą pakomentavo taip: „Pozityvo matau daugiau nei negatyvo. Edgaro Jankausko vadovaujama komanda parodė, kad gali kovoti su tokio lygio komandomis kaip Slovėnijos ar Slovakijos, nors varžovai turi pranašumą – jų futbolininkai žaidžia stipresniuose klubuose ir įgiję kur kas daugiau patirties aukšto lygio futbole.

Ko pritrūko rungtynių pabaigoje? Gudrumo. Tie, kas yra žaidę futbolą, puikiai supras, apie ką aš kalbu. Nelabai įsivaizduoju, kad įvartį panašioje situacijoje būtų praleidę, tarkime, Madrido „Real“ ar „Atletico“.

Kuo skiriasi Edgaro Jankausko komanda nuo tos, kurią treniravo Igoris Pankratjevas? Naujų žaidėjų beveik nėra, bet pagrindinis skirtumas – Edgaras į aikštę leidžia stipriausius futbolininkus, o ne atrinktus pagal neaiškius kriterijus.

Kai pats žaidžiau, pripažinau tik vieną vietą – pirmą. Antra, trečia, ketvirta manęs nedomino. Bet jei kalbėtume atvirai, su šiuo atrankos ciklu didelių vilčių nesieju. Manau, kad nederėtų iš karto pulti Edgaro Jankausko, jei komandą ištiktų nesėkmė. Stebuklus kurti sunku, reikia laiko. Juolab kad – dar kartą pabrėšiu – rungtynėse su Slovėnija pozityvo buvo daugiau negu negatyvo.“

Lietuvos-Slovėnijos futbolo rungtynių įvarčiai

https://www.youtube.com/watch?v=tD64zdKdg8U

[alert color=”violet”]Įdomybė

Deividas Šemberas yra Rusijos čempionatų rekordininkas, kaip daugiausiai rungtynių sužaidęs legionierius.[/alert]

Tekstas – Nerijaus Kesmino
Nuotraukos – Sauliaus Čirbos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Dainius Zubrus: „Norėčiau dar pagainioti kamuolį su anūkais“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį