Dalintis „D. Montvydas: žmogaus kūnas – tarsi namas, todėl jį reikia prižiūrėti“

D. Montvydas: žmogaus kūnas – tarsi namas, todėl jį reikia prižiūrėti

Lietuvos muzikos žvaigždė Donatas Montvydas (Donny Montell) – „Sportland“ kampanijos „Mano sportas. Mano aistra“ veidas. „Nike“ prekės ženklą atstovaujantis atlikėjas su sportu nesiskiria nuo mažens. Jis prisipažįsta, kad sportas jam padėjo tapti tuo, kuo yra dabar.

Vilniaus krepšinio mokyklą baigęs D. Montvydas papasakojo apie savo vaikystės idealus ir motyvaciją sportuoti.

Kaip atrasti motyvacijos sportuoti kasdien?

Reikia turėti tikslą. Tikslai turi turėti savo stoteles. Įlipi į vieną stotelę, tada judi link kitos, kol pasieki galutinį tikslą. Tas galutinis ir labai aiškus tikslas ir yra motyvacija.

Ką sportas suteikia kūnui ir sielai?

Sportas leidžia tinkamai paruošti kūną ir gyvenime jaučiuosi lengvesnis. Treniruotės man leidžia lengviau kvėpuoti koncertų metu, kūnas paruoštas smūgiams, paruoštas tempimo prasme – tai leidžia išvengti traumų. Ir bendra savijauta, kuomet sportuoju, yra geresnė. Kitaip tariant, kūnas tau netrukdo. Kūnas yra kaip namas. Jeigu namas yra brokuotas, sienos įskilusios, lubos krenta, tai tikrai nesmagu. Lygiai taip pat yra ir su kūnu. Jį reikia prižiūrėti. Sportas naudingas ir morališkai. Jis leidžia valandai ar pusantros atitrūkti nuo visų rūpesčių ir tiesiog persikrauti. Tai tampa savotišku poilsiu.

Kaip sudarote savo treniruočių planus?

Per daugelį metų jau esu įgijęs daug patirties tiek sportuodamas salėje, tiek užsiimdamas gimnastika. Tokia padėtis man leidžia daugiau mažiau treniruotis pačiam. Žinau, ko reikia mano organizmui tam tikru laiku. Tai gali būti gimnastika, akrobatika, treniruoklių salės, joga, meditacija. Ruošiesi pagal gyvenimą. Jis diktuoja tai, ką tu nori daryti. Žinoma, jeigu prireikia greito pasiruošimo kokiam nors dalykui, tuomet treneris yra būtinas – jis visą dėmesį skirtų tau ir padėtų išvengti klaidų.

Ar turėjote idealą sporte?

Visą vaikystę praleidau su krepšiniu, todėl mano idealai buvo iš šio sporto. Labai gerbiu Arvydą Sabonį už tai, ką jis suteikė Lietuvai. Jis tikrai buvo sektinas sportininko pavyzdys. Pasauliniu mastu tai visada žavėjausi Michaelu Jordanu. Jie ir buvo geriausi krepšinyje.

Kaip pasirenkate sportinius batelius?

Parduotuvėje man svarbiausi yra du dalykai – patogumas ir grožis. „Nike“ kiekvienais metais išleidžia naujas kolekcijas, todėl visada išsirenku tokius, kurie man būtų ir patogūs, ir gražūs. Viskas labai paprasta – apsiaunu batelius, įvertinu ir išsirenku.

Kaip keičiasi muzikos kultūra Lietuvoje? Ar metams bėgant lengviau pritraukti publiką?

Turiu tokį posakį – Lietuvoje sukurti hitą nėra paprasta, bet sukurti antrą hitą yra tūkstantį kartų sunkiau. Taigi, kuo toliau, tuo yra sunkiau. Daug metų esant scenoje žmonės tave pažįsta, bet tuo pačiu tu tampi savotišku įkaitu. Tau sunku keistis, reikia visą laiką rodyti, kad tu vis dar esi, kad viską darai geriausiai, kokybiškiausiai. Talentingas jaunimas ateina, tobulėja. Dėl to džiaugiuosi, nes kažkas ir mane kažkada pakeis. Bet šiuo metu tai yra tarsi kova su vėjo malūnais, o nusileisti nenoriu pats prieš save.

Ko palinkėtum jaunimui, norinčiam siekti aukštumų sporte arba muzikoje?

Linkiu nebijoti suklysti. Linkiu eiti ir bandyti atrasti save, pasitikėti savimi. Labai svarbu turėti tikslą. Net ir kai kuo nors suabejojate, nebijokite pabandyti. Reikia būti drąsiems, nes tik tokie dažniausiai laimi.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Sportas užkoduotas genuose

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį