Dalintis „Biatlonininkas V. Strolia džiaugiasi sėkminga vasara: „Iškovoti medaliai suteikia gerą emociją““

Biatlonininkas V. Strolia džiaugiasi sėkminga vasara: „Iškovoti medaliai suteikia gerą emociją“

Biatlono, kaip ir daugelio kitų žiemos sporto šakų, atstovams vasaros laikotarpis yra susijęs ne tik su poilsiu, bet ir su sunkiu darbu ruošiantis naujam sezonui. Norintiems neprarasti varžybinio jaudulio, yra organizuojami vasaros biatlono čempionatai, kuriuose varžomasi riedslidėmis.

Praėjusią vasarą Slovakijoje vykusiame pasaulio vasaros biatlono čempionate sublizgėjo Vytautas Strolia. Jis iškovojo sidabro medalį sprinto lenktynėse ir bronzą – bendro starto varžybose. Tai yra pirmieji Lietuvos medaliai tokiose varžybose per visą istoriją.

V. Strolia pabrėžė, kad vasarą ir rudens pradžioje atliktas darbas lems rezultatus žiemą.

„Žiemą rezultatą lemia tai, ką padarei vasarą ir rudenį. Žiemą treniruotės jau leidžia tik palaikyti tą formą, su kuria pradedame sezoną. Man ši vasara buvo tikrai nebloga, padaryta daug darbo, pavyko išvengti traumų. Šiek tiek atsirado naujovių su šliuožimo technika – šiai dienai pokyčius vertinu teigiamai“, – sakė V. Strolia.

Medaliai vasaros čempionatuose tik patvirtina jo gerą atliekamą darbą.

Vytautas Strolia. Asmeninio archyvo nuotr.

„Specialiai vasaros čempionatams mes nesiruošiame, todėl daug kas priklauso nuo savijautos konkrečią dieną. Slovakijoje viskas buvo neblogai, – džiaugėsi V. Strolia. – Dabar jau pereiname prie slidžių. Tikiuosi, kad pritaikę pokyčius žiemai, išlaikysime tą gerą formą viso sezono metu. Todėl visą vasarą vertinu produktyviai, o iškovoti medaliai suteikia gerą nuotaiką.“

Prisimindamas varžybas Slovakijoje, biatlonininkas teigė, kad nepriklausomai nuo to, kokie startai bebūtų, jis visada siekia tik aukščiausių tikslų.

„Visada turiu mintį kovoti dėl medalio ir nelabai svarbu, ar tai įmanoma, ar ne. Šis startas taip pat nebuvo išimtis. Sprinte iki pat pabaigos nežinojau, kokioje pozicijoje galiu būti. Tuo tarpu bendro starto lenktynėse, išriedėjęs į paskutinį ratą, jaučiausi gana užtikrintas dėl medalio. Galbūt pritrūko šiek tiek jėgų, kad galėčiau pakovoti dėl sidabro medalio, bet buvau ramus dėl bronzos. Bet kokiu atveju, tokie medaliai suteikia daug gerų emocijų, juolab, kad Lietuva tokių apdovanojimų nebuvo turėjusi“, – pasakojo V. Strolia.

Vasaros biatlono čempionatų lygis yra šiek tiek žemesnis nei žiemą vyksiančiose pasaulio taurės varžybose bei pirmenybėse, tačiau ir čia dalyvauja nemažai žinomų bei tituluotų sportininkų. Pasak V. Strolios, konkurencija vasarą taip pat yra didelė, o tai tik dar labiau kelia pastarųjų laimėjimų vertę.

Vasaros biatlono varžybų metų sportininkai varžosi riedslidėmis riedėdami asfaltuota trasa. Natūralu, kad skirtumų lyginant su šliuožimo žiemą slidėmis ant sniego yra nemažai.

„Varžantis riedučiais, visiems sąlygos yra vienodos. Visi startuojame su vienodais riedučiais ant tos pačios dangos. Čia skirtumai gali būti minimalūs. Žiemą yra daugiau niuansų – trasa gali būti kieta, minkšta, todėl vieni sportininkai geriau prisitaiko prie vienos trasos, kiti – prie kitos. Taip pat skiriasi slidžių paruošimas. Kiekviena komanda skirtingai tepa slides, todėl daug ką lemia ne tik sėkmė, bet ir įdirbis. Ruošiantis sezonui, riedslidės puikiai tinka, bet faktas, kad žiemą šliuožimas turi daug skirtumų“, – aiškino biatlonininkas.

Vytautas Strolia. Christian Manzoni IBU nuotr.

Vasaros sezoną V. Strolia užbaigė tapdamas Lietuvos čempionu, todėl artėjantį biatlono sezoną jis pasitinka ir gerai pasiruošęs fiziškai, ir su teigiamomis emocijomis. Visgi suprasdamas žiemos sezone laukiančią milžinišką konkurenciją Pasaulio taurėje ir kitose tarptautinėse varžybose, jis išlieka atsargus.

„Po sėkmingos vasaros atsiranda ir šiek tiek papildomos atsakomybės. Norisi gerus rezultatus perkelti ir į žiemą. Man psichologiškai visada yra sunku iškart pereiti nuo vasaros prie žiemos, ypač pirmųjų stovyklų užsienio kalnuose metu. Taip man yra kasmet, todėl organizmui tiesiog reikia apsiprasti. Dėl to labai nepergyvenu. Įprastai prieš pirmąsias varžybas jau būnu įsivažiavęs ir viskas būna gerai“, – teigė V. Strolia.

Pirmasis Pasaulio biatlono taurės etapas lapkričio 25 dieną prasidės Estešunde (Švedija).

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Dohoje - Lietuvos tekvondo kovotojų triumfas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį