Dalintis „Bėgimo treneris D. Pavliukovičius atrado savo pašaukimą ir triatlone“

Bėgimo treneris D. Pavliukovičius atrado savo pašaukimą ir triatlone

Dalius Pavliukovičius – žinomas Lietuvos bėgimo treneris, „NEKO Runners“ klubo įkūrėjas. Visgi dar nedaug kam žinoma, kad jis treniruoja ne tik bėgikus, bet ir vieną talentingiausių Lietuvos triatlonininkų Luką Prokopavičių.

D. Pavliukovičius neslepia, kad su triatlonu artimiau draugauti ėmė prieš keletą metų. Būtent tuo metu, kai triatlono sportas ėmė sparčiai populiarėti Lietuvoje.

„Triatloninkai ėmė domėtis, kas galėtų jiems padėti su bėgimu. Triatlonas susideda iš trijų sporto šakų ir nėra lengva turėti tris trenerius, bet tuo metu mano visa koncentracija buvo nukreipta į bėgimą, todėl man tiko variantas pakonsultuoti triatlonininkus bėgimo klausimais. Mažais žingsniukais užaugau iki to, kad jau keletą metų dirbu su L. Prokopavičiumi“, – pasakojo D. Pavliukovičius.

Dalius Pavliukovičius. V. Dranginio nuotr.

Dabar D. Pavliukovičius yra atsakingas ne tik už L. Prokopavičiaus bėgimą, bet ir dviračius bei bendrą fizinę formą. Tik plaukimo niuansus Lukas tobulina atskirai su plaukimo treneriu.

„Dviračių sportu domiuosi apie 20 metų ir pats labai mėgstu plento dviračius. Įsigilinus į šią sporto šaką, natūraliai atsirado galimybės sujungti dviračius ir bėgimą. Plaukimas tai yra atskiras pasaulis ir aš ten nekišu net pirštelio. Svarbiausia man yra šias tris sporto šakas sujungti į vieną bendrą vaizdą“, – šypsojosi D. Pavliukovičius.

L. Prokopavičius savo karjerą pradėjo Panevėžyje. Jis yra Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis, atstovavęs Panevėžio triatlono klubui.

„Kadangi persikėliau gyventi į Vilnių, tai reikėjo naujo trenerio. Mane suvedė su Daliumi ir taip pradėjome dirbti kartu. Iš pradžių – tik su bėgimu, o vėliau ir visu triatlonu“, – sakė L. Prokopavičius.

Sportininkas džiaugiasi, kad D. Pavliukovičius pateisina visus lūkesčius. Pasak jo, treneris yra reiklus ir neleidžia atsipalaiduoti.

„Prioritetas yra, kad visada būčiau atsigavęs. Treneris prašo, kad per stiprias treniruotes dirbčiau stipriai, o per lengvas – nepavargčiau“, – kalbėjo L. Prokopavičius.

Lukas Prokopavičius. Roko Lukoševičiaus nuotr.

Profesionaliame sporte, kur treniruotės sudaro itin didelę gyvenimo dalį, ryšys tarp trenerio ir jo auklėtinio yra labai svarbus.

„Treneris turi suprasti savo žmogų, o pats sportininkas turi suprasti trenerį. Pasitikėjimas turi būti abipusis. Ryšys yra daug svarbesnis negu skaičiai. Labai dažnai būna, kad pavyksta nujausti Luko savijautą tam tikrą dieną. Dėl to tas ryšys yra labai svarbus. Tą ryšį kuria bendravimas. Per dvejus metus turbūt nebuvo nė vienos dienos, kai nebūtume susisiekę. Dirbant su profesionalu, tu jam turi būti ir mama, ir tėtis, ir draugas. Reikia ir paguodos, ir paraginimo“, – sakė D. Pavliukovičius.

Jau 20 metų sporte besisukantis D. Pavliukovičius prisipažįsta, kad per savo gyvenimą dar nebuvo sutikęs tokio žmogaus, kuris atsiduotų savo veiklai daugiau nei 100 proc. Būtent toks yra L. Prokopavičius – nesvarbu, ar skauda, ar lyja, jis visada atliks savo užduotis.

„Tas atsidavimas ir noras lėmė tai, kad Lukas, kuriam dar tik 20 metų, jau yra stipriausias Lietuvoje“, – sakė treneris.

Lukas Prokopavičius. Roko Lukoševičiaus nuotr.

Pats L. Prokopavičius atskleidė, kad bėgimas yra jo stiprioji rungtis. Achilo kulnas – plaukimas. Dėl to jis plaukimo treniruotėse praleidžia daugiausiai laiko.

„Būna savaičių, kai daugiau nuplaukiu negu nubėgu. Stengiuosi kuo labiau patobulėti plaukime, kad galėčiau pasiekti geresnius rezultatus. Plaukimas triatlona labai daug nulemia“, – prisipažino sportininkas.

L. Prokopavičius yra tapęs Europos triatlono čempionu savo amžiaus grupėje, bet iki stipriausių elitinės grupės sportininkų dar yra tolimas kelias.

D. Pavliukovičiaus noras yra, kad L. Prokopavičius būtų profesionaliu triatlonininku ir siekti pergalių svarbiausiose varžybose. Tai nėra lengva, nes triatlonas Lietuvoje yra gana jauna sporto šaka, neturinti didelių tradicijų bei pakankamo finansavimo.

„Norėdami būti bent jau Europos elite, turime ir treniruotis kaip aukščiausio lygio sportininkai. Reikia stovyklų, daugiau tarptautinių varžybų ir galimybės bent kažkiek oriau gyventi Lietuvoje. Kol kas trūksta paramos iš rėmėjų ir požiūrio, kad reikia investuoti į tuos sportininkus, kurie ateityje gali būti žvaigždės“, – tam tikrą žinutę perteikė D. Pavliukovičius.

Jis neslepia, kad L. Prokopavičius dar yra jaunas atletas, todėl visose rungtyse dar galima gerinti greitį. Palaipsniui tobulėjant, galima svajoti ir apie olimpines žaidynes.

Treneris taip pat pridūrė, kad bandant tobulėti, reikia spręsti neblogą rebusą – treniruočių grafiką derinti prie studijų, baseinų ir maniežų užimtumo. Suprantama, kad tai nėra idealus scenarijus. Visgi D. Pavliukovičius pripažįsta, kad mokslai taip yra labai svarbus dalykas, todėl jų negalima apleisti.

Dalius ir Lukas treniruočių stovykloje Kipre

Lapkričio mėnesį L. Prokopavičius praleis treniruočių stovykloje Kipre, o vėliau – vėl mokslai ir tolimesnis pasiruošimas naujam sezonui.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Tituluotas kanojininkas V. Korobovas atranda save ir irklenčių sporte: „Žmonės čia daugiau šypsosi“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį