Dalintis „Bėgimo takelis, stacionarus dviratis ar irklavimo treniruoklis: kuris geriausiai tiks jūsų kardiotreniruotėms?“

Bėgimo takelis, stacionarus dviratis ar irklavimo treniruoklis: kuris geriausiai tiks jūsų kardiotreniruotėms?

Bėgimo takelis, stacionarus dviratis ir irklavimo treniruoklis yra populiariausi kardiotreniruokliai, kuriuos greičiausiai rasite kiekvienoje sporto salėje. Bet jei planuojate įsigyti kurį nors iš jų namams, pradžioje išsiaiškinkite, kuris treniruoklis yra tinkamiausias būtent jums.

Kardiotreniruotės – tai širdies ir kraujagyslių sistemą stiprinantys pratimai. Kitaip tariant, tai gali būti bet kokia ritmiška fizinė veikla, kuri padidins jūsų širdies ritmą ir suintensyvins kvėpavimą.

Kardiotreniruotes dažnai renkasi žmonės, kurie siekia sulieknėti, tačiau jos taip pat padeda išvengti širdies ligų, insulto ir sumažina griuvimo riziką vyresniame amžiuje, o taip pat gerina pažinimo funkciją bei stiprina psichinę sveikatą.

Bėgimo takelis

Bėgimas – viena efektyviausių treniruočių. Bėgdami naudojame daugumą pagrindinių raumenų grupių, todėl greičiau padidėja širdies susitraukimų dažnis ir energijos sąnaudos, palyginti su kita sportine veikla, pavyzdžiui, važiavimu dviračiu.

Be to, kadangi bėgimas ant bėgimo takelio reikalauja išlaikyti savo kūno svorį, tai stiprina jūsų kaulus. Šis faktas ypač aktualus vyresnio amžiaus žmonėms, nes senstant sumažėja mūsų kaulų tankis ir didėja rizika susirgti tokiomis ligomis kaip osteopenija ir osteoporozė.

Tačiau bėgimo takelis tinka ne visiems. Bėgimas gali sustiprinti skausmą ir sukelti tinimą žmonėms, sergantiems įprastomis sąnarių ligomis, tokiomis kaip osteoartritas.

Be to, bėgimo takeliui gali prireikti techninės priežiūros ir jis užims daug vietos jūsų namuose.

Stacionarus dviratis

Stacionarus dviratis yra dar viena patogi priemonė pasiekti savo kardiotikslų.

Nors važiavimas dviračiu turi didelę naudą širdies ir kraujagyslių sveikatai bei gerina medžiagų apykaitą, tačiau jūsų kaulams jis nėra toks pat naudingas, kaip vaikščiojimas ir bėgimas.

Kita vertus, treniruotė ant stacionaraus dviračio neapkrauna sąnarių.

Irklavimo treniruoklis

Irklavimo treniruoklis geriausiai tinka žmonėms, kurie nori efektyviai pasitreniruoti per trumpiausią įmanomą laiką. Kadangi irkluojant reikia naudoti visas pagrindines raumenų grupes, jūsų širdis ir plaučiai turi dirbti dar sunkiau, nei bėgiojant ir važiuojant dviračiu.

Tačiau irklavimo treniruoklis, kaip ir stacionarus dviratis, nesuteikia daug naudos kaulų sveikatai, kurią suteikia bėgimo takelis, nors yra įrodymų, kad sportas ant irklavimo treniruoklio vis tiek gali sumažinti kaulų tankį. Nepaisant to, irklavimo treniruoklis yra puiki alternatyva tiems, kurie kenčia nuo sąnarių skausmų, bet nori išlaikyti savo širdį ir plaučius sveikus.

Tik nepamirškite, kad taisyklingai irkluojant, sunkumas pirmiausia turėtų būti jaučiamas kojose, o ne rankose ar nugaroje.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: theconversation.com
Iliustracijos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Milijardo per mažai: Londono „Chelsea“ sezonas byra į šipulius

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį