Dalintis „Bėgikas Remigijus Kančys: „Jau artimiausiu metu planuoju startuoti““

Bėgikas Remigijus Kančys: „Jau artimiausiu metu planuoju startuoti“

Ilgų nuotolių bėgikas, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis Remigijus Kančys intensyviai rengiasi būsimiesiems startams. Nors vienas po kito atšaukti Paryžiaus, Berlyno, Frankfurto ir kiti maratonai, tačiau dabar maratonininkui atsirado nauja viltis. „Artimiausiu metu tikiuosi išbandyti jėgas ir spalio ketvirtą dieną startuoti Londono maratono elito grupėje. Jo rengėjai tvirtina, kad bėgimas tikrai turėtų vykti,“– sako R. Kančys.

2016 metais Brazilijoje vykusiose Rio de Žaneiro vasaros olimpinėse žaidynėse 75-as finišavęs maratonininkas siekia startuoti ir Tokijuje. Juolab praėjusiais metais jis džiugino puikiais rezultatais. Frankfurto maratoną  įveikęs per 2 val. 12 min. 50 sek., bėgikas užėmė 11 vietą, pagerino savo asmeninį rekordą ir pasiekė antrą rezultatą šalies istorijoje.

„Šiemet galėčiau pasiekti dar geresnių rezultatų, tačiau dėl visame pasaulyje plintančios pandemijos atšaukiami bėgimai. Vilties suteikia, kad iki gruodžio pradžios sustabdytas normatyvų vykdymas nuo rugsėjo pirmos dienos atnaujinamas. Nepaisant to, kad turėtų vykti Londono maratonas, nebus lengva rasti varžybų, kuriose galėčiau startuoti. Tačiau neramu visame sporto pasaulyje, o mes nesame išimtis“, – optimizmo nepraranda bėgikas.

Maratonininkas atskleidžia, kad dabar intensyviai treniruojasi, o kiekvieną savaitę nubėga apie du šimtus kilometrų. R. Kančys daug dėmesio skiria ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam pasirengimui. Daugiausiai laiko jis praleidžia su trenere Inga Juodeškiene, būsimiems startams rengtis padeda ir treneris iš JAV.

„Šie specialistai papildo vienas kitą. Su Inga dirbu ne vienerius metus, o JAV specialisto patirtis padeda geriau planuoti pasirengimo procesą, pasiekti geriausią sportinę formą, kai labiausiai to reikia“, – teigia 33 metų bėgikas.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) Treniravimo sistemų abiturientas ne tik rengiasi būsimiesiems startams, bet ir treniruoja. Pastaruoju metu jis nemažai laiko praleidžia šalia universiteto esančioje apšilimo aikštėje. „Nors profesionalo karjerą planuoju tęsti ne vienus metus, tačiau stengiuosi įgyti kuo daugiau praktinių žinių. Treniruoti man patinka, o studijos Lietuvos sporto universitete suteikė pasitikėjimo savimi. Ateityje visą dėmesį planuoju skirti trenerio darbui. Žinau, kad sportininko karjera amžinai nesitęs,“– mintimis dalijasi LSU alumnas.

R. Kančys treniruoja ir vaikus, ir suaugusiuosius. Trenerio darbą pradėjęs maratonininkas didžiuojasi ir pirmaisiais laimėjimais. Neseniai vykusiame „Vilnius 100 km running“ jo auklėtinė Gitana Akmanavičiūtė tapo šio bėgimo nugalėtoja. Pergalėmis džiugina ir kiti auklėtiniai.

„Universitete įgytos žinios man padeda ne tik treniruojant, bet ir sportinėje karjeroje. Geriau suprantu trenerių taktinius sumanymus, žmogaus fiziologiją ir psichologiją. Visai tai padeda pasirengti ir įveikti ilgas distancijas. Sporto mokslo žinias universitete perteikė geriausi specialistai, o ir mano trenerė – Inga Juodeškienė – Lietuvos sporto universiteto alumnė“, – pasakoja R. Kančys.

Maratonininkas sako, kad dabar visas mintis užvaldė kova dėl reitingo taškų, kurie atvertų galimybes dalyvauti dar vienose – kitais metais vyksiančiose Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Tekstas: Lietuvos  sporto universiteto
Nuotraukos: iš asmeninio R. Kančio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Sportinė žūklė – galimybė su meškere tapti pasaulio čempionu

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį