Dalintis „AS Monaco – šio futbolo sezono atradimas“

AS Monaco – šio futbolo sezono atradimas

Nors į Čempionų lygos finalą pateko Madrido „Real“ ir „Juventus“, labiausiai per metus patobulėjusia komanda galima vadinti naujuosius „Ligue 1” čempionus „AS Monaco“. Komanda neįprastai sau, praėjusią vasarą neišlaidavo ir nusprendė pasikliauti jaunais futbolininkais, kurie, kaip pamatėme, tikrai nenuvylė – sužaidė, galbūt, geriausią sezoną istorijoje.

Istorija

„Monaco“ atgimimas prasidėjo 2011-aisiais, kai komandą nusipirko rusų milijardierius Dimitrijus Rybolovlevas – nykštukinės valstybės futbolininkai tuo metu buvo antrosios Prancūzijos lygos lentelės dugne. Jau po metų pakilta iš lentelės apačios ir netgi pelnytas bilietas į aukštesnį divizioną, to „kaltininkas“ – visiems jau labai gerai žinomas italų kilmės treneris Claudio Ranieri. Pirmame sezone „Ligue 1“ prasidėjo tai, ko laukta komandą įsigijus milijardieriui – beprotiškas pinigų leidimas. Pasipildyta ir Radameliu Falcao, ir Jamesu Rodriguezu, ir Joao Moutinho, ir Geoffrey Kondogbia bei dar daugeliu šiek tiek mažiau kainavusių futbolininkų. Bendra suma – 160 mln. eurų. Šie futbolininkai jau pirmame sezone, kaip laukta, iškėlė „Monaco“ į „Ligue 1” viršūnę, tiksliau, į jos papėdę – užimta antroji vieta, priekyje paliekant dar didesnius pinigų taškytojus „Paris Saint-Germain“.

Kitus du sezonus „Monaco“ titulų nelaimėjo, net nebeužėmė antrosios vietos lygoje – teko atleisti Ranieri ir pasikviesti portugalą Leonardo Jardimą. Tam, kad pagaliau pasiektų savo pirmąjį tikslą – iškovotų lygos titulą, klubas ir toliau tikslingai leido pinigus futbolininkams – jokių skambių pavardžių kaip Falcao, tačiau daug talentingo jaunimo, kuris ateityje turėsiąs parodyti teigiamus rezultatus. 2016/17 metų sezonas kaip tik ir buvo lūžio taškas.

Tarpsezonis

Prieš metus vykusiame perėjimų lange „Monaco“ artėjančiam sezonui pasistiprino jau vietinėje lygoje savo vertę įrodžiusiais futbolininkais – Djibriliu Sidibe ir Benjaminu Mendy bei buvusiu „Torino“ kapitonu lenku Kamiliu Gliku; visi šie žaidėjai rungtyniauja gynyboje. Puolimo grandis sulaukė iš nuomos sugrįžusių Valere Germaino ir Radamelio Falcao, dvejus metus nesėkmingai bandžiusio įsitvirtinti Anglijos „Premier“ lygoje – būtent šie du futbolininkai turėjo tapti pagrindiniais atakų užbaigėjais artėjančiame sezone. Deja, vienas iš šių vardų komandos savininkui rusui Dimitrijui Rybolovlevui turėjo kelti galvos skausmą, mat Falcao, rungtyniaudamas „Chelsea“ bei „Manchester United“ ekipose per du sezonus teįmušė vos septynis įvarčius. Situaciją šiek tiek gerino Germainas, prieš sezoną atstovavęs „Nice“ ekipai ir ten Prancūzijos lygoje pelnęs 14 įvarčių. Kalbant apie saugus, komanda nebuvo stiprinama visai  – daug jaunų žaidėjų bei po truputį senstantis Joao Moutinho.

Ankstyva pareiška į titulus

Šį sezoną „Monaco“ pradėjo galingai – pirmasis mėnuo praėjo be pralaimėjimų vietiniame fronte, pavyko nukauti ir pagrindinius titulo konkurentus iš Paryžiaus. Kalbant apie Čempionų lygą, ten iškovota pergalė „Wembley“ prieš čia visą sezoną strigusią „Tottenham“.

Pirmieji smūgiai Jardimo komandai buvo suduoti, galbūt, jaunai komandai užmigus ant laurų – iš karto po pergalės Londone sekė sutriuškinimas Nicoje – šeimininkams pralaimėta 4-0. Po šių rungtynių „Monaco“ prapliupo įvarčiais – pergalės iškovotos trijų, penkių. net septynių įvarčių persvara, o pagrindiniais pergalių kalviais tapo jaunieji Bernardo Silva, Thomas Lemaras bei Tiemoue Bakayoko, kuris rungtyniavo beveik visose šio sezono rungtynėse. Po dviejų nesėkmingų sezonų, atsigavo ir Falcao, nuolatos mušdamas įvarčius nacionalinėse pirmenybėse. Kolumbiečiui talkino ir minėtasis Germainas, ir aštuoniolikmetis prancūzas Kylianas Mbappe, triuškinamose pergalėse vis pridėdamas po vieną įvartį.

Iki naujųjų metų „Monaco“  lyderiavo visuose svarbiausiuose turnyruose – pergalė prieš „Caen“ lygiai sezono viduryje pastūmėjo klubą į pirmą vietą „Ligue 1”, o Čempionų lygoje grupių etapas baigtas taip pat su didžiausiu taškų kraičiu tarp keturių komandų – už nugaros liko Lėverkuzeno „Bayer“, į aštuntfinalį nepateko antrą vietą šių metų „Premier“ lygoje užėmusi „Tottenham“, kurią „Monaco“ nugalėjo abu kartus.

Nustebinta Europa

Be jokių pirkinių praleidę sausio perėjimų langą, Prancūzijos čempionato lyderiai taip pat išsaugojo visus savo lyderius ir galėjo toliau kovoti dėl visų įmanomų titulų. Kartu su „Nice“ bei „PSG“, „Monaco“ didino atotrūkį nuo likusių ekipų ir tapo aišku, jog šios trys ekipos susikaus dėl stipriausio Prancūzijos klubo vardo.

Vasario mėnesį laukė prasidėsiančios Čempionų lygos aštuntfinalio dvikovos su „Manchester City“, o „Monaco“ nebuvo nusiteikę labai optmistiškai – „miestiečiai“ čia buvo aiškūs favoritai. Vis tik, tinkamu laiku klubas sulaukė tokio pastiprinimo, apie kokį dabar svajoja visos didžiosios Europos ekipos – nacionalinėje lygoje sezono starte kelis kartus pasižymėjęs jaunasis Kylianas Mbappe vėl priminė apie save. Puolėjas ėmė mušti įvarčius be perstojo – trys į „Metz“ vartus, po vieną prieš „Montpellier“ bei „Bastia“, tačiau tai buvo tik pradžia – tuomet atėjo „Man City“ eilė.

Mbappe abejose rungtynėse su anglais atseikėjo po vieną įvartį, tačiau jo indėlis kontraatakų metu privertė kapituliuoti Pepo Guardiolos ekipą. Įmušusi daugiau įvarčių išvykoje, bendru rezultatu 6-6, Leonardo Jardimo treniruojama komanda iškopė į kitą etapą, paneigdami visas lažybininkų bei ekspertų prognozes prieš šią dvikovą. Ketvirtfinalio oponentais tapo Dortmundo „Borussia“.

Po puikaus prancūzų pasirodymo Europoje, Prancūzijos pirmenybėse taip pat situacija buvo kontroliuojama. Mbappe ir Falcao toliau mušė įvarčius, o nuo pat gruodžio mėnesio pergalės prieš „Caen“, „Monaco“ vis dar niekas nebuvo išstūmęs iš lyderio pozicijos lygoje. Čempionų lygos ketvirtfinalis su „Borussia“ taip pat buvo pergalingas. Teroro atakų paveikti vokiečiai, kuomet buvo užpultas jų autobusas, namie neatsilaikė prieš Mbappe ir komandą – puolėjas pirmose rungtynėse įmušė du įvarčius, o „Monaco“ laimėjo 2-3. Antros rungtynės tebuvo formalumas – pergalė 3-1, vėl įmušė Mbappe, Falcao bei Germainas.

Viskas, kas gera, baigiasi – taip pat ir „Monaco“ pasirodymas visuose turnyruose, žinoma išskyrus vietinį – iškrista iš abiejų Prancūzijos taurių ir abu kartus tuo pasirūpino „Paris Saint-Germain“ futbolininkai, sutriuškindami „Monaco“ Prancūzijos taurėje 5-0 bei lygos taurėje 1-4, lyg atsilygindami už iš rankų slystantį „Ligue 1” čempionų titulą. Čempionų lygoje neperšoktas Turino „Juventus“ barjeras – pusfinalyje laimėjo patirtis, o ne jaunystė – pralaimėta bendru rezultatu 4-1, o vienintelį įvartį „Monaco“ pelnė ne kas kitas, o Kylianas Mbappe.

Visgi, nuo pat gruodžio mėnesio lygoje nepralaimėję Čempionų lygos pusfinalininkai neliko be titulų ir įvykdė kol kas didžiausią tikslą – laimėjo Prancūzijos lygą, sąskaitoje turėdami 95 taškus; šį sezoną tai geriausias rezultatas tarp penkių stipriausių Europos lygų (Anglija, Ispanija, Vokietija, Italija, Prancūzija).

Pakilusi vertė

Sunku tikėtis, jog „Monaco“ pakartos šio sezono sėkmę bent jau artimiausiais metais. Tarpsezonio metu labai tikėtina, jog komanda nesugebės išsaugoti daugelio savo naujai iškeptų žvaigždžių. Į „Manchester City“
jau išvyko kelis metus pagrindinėje sudėtyje kertiniu žaidėju buvęs Bernardo Silva, tikėtina jog ten pat persikels Benjaminas Mendy bei Fabinho. Mančesterio turtuoliai taip pat, kaip ir daugelis ekipų, yra nusitaikę į jaunąjį talentą Kylianą Mbappe, kuriam ši vasara tikrai nebus rami – į Monaką jau nusiųstas rekordinis Madrido „Real“ pasiūlymas už futbolininką – 130 mln. eurų. Atrodo, neliks ir saugų grandyje su Moutinho duetą sudariusio Bakayoko – į prancūzą ilgą laiką yra nusitaikęs Londono „Chelsea“. Visgi, išvykstančias žvaigždes keičia nauji talentai – užpildyti galimą Bakayoko vietą jau yra pasiruošęs naujasis „Monaco“ pirkinys Youri Tielemansas.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Footy Headlines ir Eurosport

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Alytuje įvyko didžiausia iki šiol Olimpinė diena

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį