Dalintis „Aktorė G. Glemžaitė: subjurus nuotaikai, renkuosi sportą gamtoje“

Aktorė G. Glemžaitė: subjurus nuotaikai, renkuosi sportą gamtoje

Aktorė Gelminė Glemžaitė puikiai žino, kad nuo rudeninio tingulio ir liūdesio gali išgelbėti gamta ir sportas. Todėl „Sportland“ kampanijos „Nugalėtojų pasirinkimas“ prekinio ženklo „Altitude“ ambasadorė derina juos abu: vaikšto miške, bėgioja ir važinėja dviračiu.

Žinau, kad aktoriai studijų metu dažnai mokosi įvairių šokių formų, sportuoja. Ar vis dar kaip nors lavinate savo kūną?

Taip, pradėjus aktorystės studijas, mano gyvenime atsirado daug sporto įvairiausiomis formomis: nuo scenos judesio, klasikinio šokio iki akrobatikos ir kaskadinių triukų pradmenų. Studijos baigėsi, bet iki šiol stengiuosi neapleisti sporto, nes pastebiu, kad jis į mano gyvenimą atneša daug stabilumo, ramybės ir laimės jausmo. Taip pat pastebiu, kad, jei dėl vienokių ar kitokių aplinkybių sportą apleidžiu, tai, visų pirma, atsiliepia mano emocinei savijautai, o tai man yra prioritetas.

O kokios sporto šakos Jus traukia?

Esu žmogus, mėgstantis naujoves. Dėl to labai mėgstu išbandyti kuo įvairesnes sporto šakas, keisti treniruočių pobūdį. Taip pat mėgstu derinti sportą su laisvalaikio leidimu gamtoje. Man labai patinka važinėjant dviračiu atrasti naujas vietas arba žygiuoti po kalnus, ko dėl dabartinės situacijos daryti negaliu, arba tiesiog išeiti pasivaikšioti po mišką. Taip pat labai traukia sportas su savo kūno svoriu: joga, pilatesas ir panašios treniruotės. Šį rudenį džiaugiuosi vėl atradus bėgimą. Tai šiuo metu yra mano mėgstamiausias sportas.

Ar dažnai susigalvojate naujų iššūkių?

Vienas iš iššūkių rudens pradžioje buvo nubėgti 10 km distanciją. Dabar nubėgu po 15–16 km. Labai gera yra varžytis su pačiu savimi, o ne su kitais. Jausti, kaip nuolatinis darbas duoda rezultatą, kaip stiprėja tavo kūnas ir didėja galimybės. Tas pasididžiavimas savimi ir džiaugsmas, kai kažkas pavyksta, ir yra geriausiais laimėjimas, kurį gali duoti sportas.

Jums patinka keisti sporto šakas, o ar patinka pokyčiai kitose gyvenimo srityse?

Nesu stipriai išprotėjus dėl pokyčių – vertinu ir stabilumą, o ir pats žodis „rutina“ ne visada turi tik neigiamą atspalvį. Pokyčiai ir nauji potyriai suteikia gyvenimui spalvų ir skonio. Taip pat padeda pažvelgti į save nauju kampu, geriau save pažinti.

Ar Jūsų įpročiai keičiasi, priklausomai nuo sezono?

Taip, įpročiai tikrai keičiasi – nesu tik sporto salės fanė. Vasarą stengiuosi kiek įmanoma daugiau laiko praleisti gamtoje, tad ir sportą labiau derinu su laisvalaikiu. Man vasarą nuostabiausias sportas –  važinėjimas dviračiu. Šį rudenį oras buvo tobulas bėgiojimui: ne per karšta, saulė nespigino, bet ir ne per šalta. Dabar, artėjant žiemai, šaltis nebevilioja išbėgti, bet, manau, su tinkama apranga – ir šaltis nebaisus.

Įpročiai keičiasi ne tik dėl sezono, bet ir dėl tokių aplinkybių, kaip pasaulinė pandemija, kai į sporto klubus vaikščioti ne visada saugu. Tada prisimenu sportą namie. Sportuoti namie tikrai sunku prisiversti, bet,atradus sau patinkantį sportą, gali būti visai smagu.

Kaip skaidrinate šaltąjį metų laiką?

Man ruduo ir žiema – tobulas laikas filmams, serialams ir knygoms. Mėgstu gaminti, kam žiemą irgi atsiranda daugiau laiko ir noro. Deja, šaltasis sezonas – toks metas, kai natūraliai norisi tingėti, o kartais – ir paliūdėti, tad stengiuosi nepamiršti judėti. Visada gera bent trumpam išeiti pasivaikščioti, o jei net tam nėra jėgų, kaip, pavyzdžiui, man šiandien, tai prisiverti išsitiesti jogos kilimėlį ir atlikti bent keletą pratimų – iškart nuotaika pasitaiso.

Kalbino Karina Sėrikova
Nuotraukos: Vytauto Dranginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

100 km bėgimas – ir žmogaus galimybių patikrinimas, ir tarpinė stotelė

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį