Dalintis „A.Didžbalis iškovojo bronzos medalį“

A.Didžbalis iškovojo bronzos medalį

Irklavimas

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse paskutinį kartą startavo irkluotojai Armandas Kelmelis ir Lina Šaltytė. D finale A.Kelmelis distanciją įveikė per 7 min. 0,72 sek., finišavo pirmas ir galutinėje įskaitoje užėmė 19-ąją vietą. L.Šaltytė varžėsi C finale, finišavo antra (7 min. 30,38 sek.) ir užėmė 14-ąją vietą.

Dviračių trekas

Sėkmingai olimpiniame velodrome keirino rungtyje startavo Simona Krupeckaitė. Dviratininkė savo atrankis grupėje finišavo antra, nuo grupės lyderės Olandės Elis Ligtlee atsilikusi tik 0,01 sek.

„Olimpinėse žaidynėse kiekvienas važiavimas yra kaip finalinis. Visi varžovai labai stengiasi, tad pavargau labiau negu norėjau”, – po finišo sakė S.Krupeckaitė, patekusi tiesiai į pusfinalį.

„Laukia finalas A arba finalas B. Manau, kad finalas A. Nes reikia persiversti per galvą, bet patekti į finalą A. Nori to ar nenori”, – prieš antrąjį startą ryžtingai buvo nusiteikusi sportininkė.

Deja tikslo pasiekti nepavyko. Pusfinalyje S.Krupeckaitė finišavo penkta, ir į A finalą nepateko. Nuo lyderės australės Anna Meares Lietuvos atstovė atsiliko 0,192 sek. ir varžybas dėl 7-12 vietų tęsė B finale.
ResizedImage530353-VEE-1773

„Važiavau trečioje pozicijoje už Annos Meares, tačiau už akių užlindo ukrainietė ir uždarė mane į vadinamąją dėžutę. O po to vėl atidarė kelią. Tad aš pristabdžiau, po to vėl pradėjau lįsti. Susimėčiau. O sakoma, kad jei sprinte spėji pagalvot, tai jau pralaimėjai. Taip ir atsitiko. Be to, nepastebėjau britės, o prieš akis bumbtelėjo Honkongo sportininkė. Irgi teko pristabdyti. Ir traukinys nuvažiavo. Įvykių šiame važiavime buvo labai daug. Retai tiek būna”, – pusfinalį komentavo S.Krupeckaitė.

B finale S.Krupeckaitė finišavo paskutinė ir galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą. Lenktynes laimėjo olandė Elis Ligtlee, sidabro medalį iškovojo Didžiosios Britanijos atstovė Rebecca James, o brozos medliu pasipuošė Australijos dviratininkė Anna Meares.

Lengvoji atletika

Disko metimo varžybų finale tarp 12 sportininkų buvo ir Gudžius. Lietuvos atstovas pirmu metimu diską nusviedė 60 m 66 cm, antru – 58 m 69 cm. Trečiasis metimas buvo nesėkmingas, diskas skriejo už sektoriaus ribų. Olimpinėse žaidynėse debiutavęs lengvaatletis užėmė 12-ąją vietą.

„Norėjau, tikėjau, bet nebebuvo to žvėries. Jis pastipo vakar po paskutinio metimo. Šiandien per apšilimą viskas lyg ir gerai buvo, bet tik prasidėjo varžybos, pirmas bandymas, įsitempiau, nepavyko technikos išpildyti, metimai skriejo arba per aukštai, arba per žemai. Paskutinis buvo persuktas. Nors jo, galbūt, būtų užtekę finalui”, –  po finalo komentavo sportininkas.

Čempionu tapo vokietis Christophas Hartingas (68 m 37 cm), sidabro medalį iškovojo lenkas Piotras Malachowskis (67 m 55 cm), o bronza atiteko vokiečiui Danieliui Jasinskiui (67 m 5 cm).

Šaudymas

ResizedImage530353-VEE-0021
Pasirodymą olimpinėse žaidynėse baigė šaulys Ronaldas Račinskas.Dvi dienas  vykusiose kvalifikacijos varžybose Lietuvos atstovas surinko 112 taškų iš 125 galimų ir aplenkė du varžovus. Kvalifikacijoje pirmavo kaip nepriklausomas olimpietis žaidynėse dalyvaujantis sportininkas iš Kuveito Abdullah Alrashidis, švedas Marcusas Svenssonas buvo antras. Abu šauliai surinko po 123 taškus ir pakartojo olimpinį rekordą. Į finalą pateko 6 taikliausi šauliai iš 32 dalyvių.

Buriavimas

Gintarė Scheidt varžėsi paskutiniuose plaukimuose. 9-ame plaukime buriuotoja užėmė 4-ąją vietą, 10-ame buvo 11-a. Olimpinės vicečempionės sąskaitoje dabar yra 82 taškai, bendroje įskaitoje ji užėmė 6 vietą. Varžybas lietuvė tęs paskutiniame, medalių plaukime rugpjūčio 15 d., tačiau galimybės kovoti dėl medalio nebeturės, nes nuo trečiąją vietą užimančios airės Annalise Murphy ją skiria 25 taškai. Per lemiamas medalių lenktynes šis skirtumas gali sumažėti daugiausia 18 taškų.

Sunkioji atletika

Aurimas Didžbalis šeštadienio vakarą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvai pelnė pirmąjį  olimpinį medalį sunkiosios atletikos istorijoje. Svorio kategorijoje iki 94 kg besiveržusiam sportininkui pirmus du kartus nepavyko atlikti 177 kg štangos rovimo veiksmo, tačiau trečiasis kartas buvo sėkmingas.
ResizedImage530353-AD5-4243

Stūmimo rungtyje A.Didžbalis pirmuoju bandymu iškėlė 210 kg, antruoju – 215 kg sveriančią štangą, iš viso dvikovėje olimpinių žaidynių debiutantas surinko 392 kg ir pelėn bronzos medalį.

Auksą iškovojo Irano atstovas Sohrabas Moradi (403 kg), sidabrą – baltarusis Vadzimas Stralcouvas (395 kg).

–  Kaip vertinate savo rezultatą?

Dėl rezultato man gėda. Esu maksimalistas. Visai kitaip įsivaizdavau viską. Turime bronzą ir viskas dar prieš akis.

–  Galėjo dvikovėje būti 400 kg?

Žinoma. Lietuvos čempionate surinkau 406 kg. Tas potencialas yra. Jaudulys jaučiasi, juk varžybos tikrai nekasdienės. Spaudimas buvo. Trečią rovimo bandymą kėliau atsargiai. Nenorėjau, kad štanga išsprūstų iš rankų.

Krepšinis

ResizedImage530353-VEE-3394
Olimpinėje krepšinio arenoje Lietuvos rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą – krepšininkai turėjo pripažinti ispanų pranašumą 59:109.

„Akivaizdžiai nusileidome noru, energija ir kovingumu. Jei mes tuo vadinamuoju charakteriu sugebame laimėti rungtynes, tai be jo ir prieš tokią talentingą komandą kaip Ispanija mums čia nėra ką veikti. Iš tikrųjų negerbiame nei savęs, nei žmonių, kurie nemiegojo Lietuvoje. Mes esame olimpiadoje, o tokios rungtynės yra pamoka, bet per skaudi. Mums reikia rimtai susimąstyti, jei norime kažką pasiekti, kad tokios rungtynės nebepasikartotų. Aišku, nieko tragiško neįvyko, bet pats žaidimas buvo prastas. Gali pralaimėti kovodamas, bet ne taip“, – po rungtynių kalbėjo pagrindinis Lietuvos rinktinės įžaidėjas Mantas Kalnietis.

„Keliskart bandėme atsitiesti, bet atrodė, kad žaidžia dvi skirtingo lygio komandos. Nors taip ir nėra. Bet šiandien jie buvo daug alkanesni. Žinau, tai – šabloniška frazė. Deja, ji atspindi tiesą. Nežinau, gal mes po tų trijų pergalių galvojome, jog jau olimpiadą laimėjome. Nieko mes nelaimėjome. Iš kitos pusės, ir po šitos nesėkmės nieko dar nepralaimėjome“, – sakė Mindaugas Kuzminskas.

Po nesėkmingų rungtynių su Ispanijos komanda Lietuva vis dar yra B grupės turnyro lyderė. Pirmadienį krepšininkai kovos su Kroatijos rinktine. Tai bus paskutinės grupės rungtynės.

Informacija: ltok.lt
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio ir Vytauto Dranginio