Dalintis „Zumba: meilė iš pirmo šokio“

Zumba: meilė iš pirmo šokio

Pernai metais Vilnių kaitinusi pietietiško karščio banga su treneriais iš Karibų šiemet sugrįžta su dar didesniu trenksmu! Didžiausias metų Lotynų Amerikos fitneso renginys “Latin Fitness Marathon” (2015.12.04) sukvietė į Vilnių Zumbos ir Salsation gerbėjus iš visos Lietuvos, o įspūdingi svečiai nepaliko abejingo nė vieno – buvo tikra energijos bomba. Šiemet maratonas gali didžiuotis dar įspūdingesne renginio programa ir labai aukšto lygio Zumba Fitness treneriu, žinomu visame pasaulyje – Pedro Camacho (Dominikos Respublika).

“Zumba & Salsation Marathon 2016” renginio programą sudarys beveik 3 valandų Lotynų Amerikos ritmais įkvėpta šokių fitneso treniruotė – maratonas. Pedro Camacho kartu su trenerias iš Lietuvos keisis scenoje, o tuo tarpu dalyviai sekdami jų judesius kartu mėgausis Zumba ir Salsation programomis. Laukia labai daug pozityvių emocijų, užvedančios muzikos, profesionalių trenerių ir galybė siurprizų! Renginio organizatorė, Zumba Fitness ir Salsation Fitness trenerė Augustė Kropaitė dalinasi Zumbos atradimo džiaugsmu ir patarimais būsimo renginio dalyviams.

Auguste, kaip Zumba atsirado tavo gyvenime?

Visą gyvenimą dievinau šokį ir sportą, nuo pat mažens šokau baletą, baigiau choreografijos mokyklą, tuomet dirbau šokio srityje ir paraleliai domėjausi visais įmanomais šokio stiliais, lankydavau įvairias treniruotes. Kitaip tariant – nė dienos negaliu praleisti nesportuodama (juokiasi). Studijų metais kuriam laikui išvykau mokytis į užsienį, palikdama visus savo sporto užsiėmimus Lietuvoje. Vieną dieną pamačiau Zumba treniruočių skelbimą ir nusprendžiau išbandyti dar ką nors naujo. Nuėjusi ten supratau kad nieko geresnio negali būti: nereali energija, muzika, Lotynų Amerikos šokių žingsneliai, trenerės charizma, žmonių pozityvumas ir atsipalaidavimas. Išėjau visa šlapia, aktyviai pasportavusi ir pilna energijos – užsikrėčiau po pat pirmos treniruotės ir supratau atradusi savo mėgiamą stilių. 

Meilė iš pirmo šokio?

Taip! Zumba labiausiai mane sužavėjo savo energija. Tai be galo pozityvus sportas, žmonės negali nesišypsoti, daug juokaujama, visi šoka atsipalaidavę ir viskas atrodo taip paprasta ir smagu. Supratau, jog noriu skleisti šį gėrį, įteigti žmonėms, kaip smagu yra sportuoti, juos sveikatinti ir kad po treniruotės žmonės jaustųsi laimingesni negu atėjo. Dažnai moterys ateina į treniruotes pavargusios po darbų, susikaupusios ir rimtos. Gera matyti kaip po treniruočių viskas pasikeičia: žmonės išeina kupini jėgų, gerai pasportavę ir laimingi. Įdomiausia stebėti, kaip moterys įgyja pasitikėjimo savimi, moteriškumo, seksualumo – iš pradžių dažnai būna susikausčiusios, nedrįsta judinti klubų, dairosi į kitus, o po kelių treniruočių savaičių įgyja drąsos, išlaisvėja, atsikrato kompleksų – patobulėja ne tik plastika ir koordinacija, bet ir ima augti kaip asmenybės. Gera augti kartu su jomis, matyti kaip jos keičiasi, kaip pasiekia rezultatų. Zumba – tobulas įkvėpimo šaltinis. 

Zumba tau daugiau šokis ar sportas?

Zumba yra puiki šokio ir sporto kombinacija. Tikrai nemažai šokame, mokomės įvairių šokių ritmų ir žingsnelių (salsa, merengue, ragaeton, hip hop, afro, samba, dembow, bachata ir t.t.), kuriame  sudėtingesnes ir paprastesnes choreografijas, bet visuomet yra smagu matyti ir sportinį rezultatą – sutvirtėjusį kūną ar sumažėjusias apimtis. Iš tiesų kiekviena Zumba treniruotė yra labai individuali – priklauso nuo trenerio, t.y. vieni pasirenka ar sukuria intensyvesnes choreografijas, kiti ramesnes. Aš pati labiau mėgstu aukštesnį intensyvumą ir mano klientės sako, kad joms labai patinka „išsitaškyti“ per treniruotės (juokiasi). Tad bandome derinti – ne tik sukurti įdomių šokių, bet ir gerai paprakaituoti.

Pernai tavo organizuotas Lotynų Amerikos fitneso renginys “Latin Fitness Marathon” sulaukė didelio dėmesio. Ar šių metų organizuojamas “Zumba & Salsation Marathon 2016” bus dar skaitlingesnis?

Žmonių susidomėjimas pernai metų renginiu buvo didelis – kol kas tai didžiausias kada nors vykęs panašaus tipo renginys Lietuvoje – dalyvių buvo apie tris šimtus. Visi buvo be galo teigiamai nusiteikę, šoko iš širdies, atmosfera buvo kaip dideliame vakarėlyje, ir išėjo visi labai laimingi. Šiais metais, galiu pripažinti, dalyviai dar aktyvesni, greičiausiai po pernai metų jau žino, kas jų laukia, tad tikėtina, kad šiemet renginys bus dar didesnis. 

https://www.youtube.com/watch?v=Sodh19AKwxs

Kaip manai, kas lemia šių renginių populiarumą? Ar žymūs treneriai iš užsienio yra lemiamas veiksnys?

Šių renginių populiarumą lemia daug veiksnių. Visų pirma, žinoma, treneriai – stengiuosi pakviesti įdomesnių asmenybių, žinomų trenerių ir profesionalų, kad pavyktų perduoti tą tikrą Lotynų Amerikos dvasią. Trenerių energija, atsidavimas ir technika taip pat visuomet traukia dalyvius ir juos užveda. Kiti svarbūs veiksniai yra vieta ir atmosfera. Aš stengiuosi organizuoti įdomesnėse vietose, kad būtų sukurtas jaukumas ir neįpareigojanti aplinka – pridedamos šviesos bei prieblanda, kad žmonės iki galo atsipalaiduotų ir įsijaustų į renginio dvasią. 

Iš kur semiatės idėjų, energijos šiems renginiams organizuoti?

Esu dalyvavusi daug renginių užsienyje ir susipažinusi su įvairiausiais treneriais. Tad tik pradėjusi vesti treniruotes degiau noru suorganizuoti ką nors panašaus ir Lietuvoje, atsivežti aukšto lygio trenerių, kad galėčiau pasidalinti trenerių charizma, Lotynų Amerikos dvasia ir ta nerealia energija su visais. Tas didžiulis noras ir entuziazmas suteikia jėgų ir energijos.

Kodėl renginiai skirti tik moterims? Negi Lietuvoje neatsirastų vyrų, kurie irgi norėtų pajudinti klubus su jumis?

Renginiai nėra skirti tik moterims, dažniausiai dalyvauja ir keletas vyrų. Tačiau taip jau yra, kad Lietuvoje treniruotes dažniausiai lanko moterys. Kai Zumba treniruotes vesdavau gyvendama Amsterdame, ateidavo ir keletas vyrų, tačiau Lietuvoje jie dar nėra drąsūs. Yra keli pasirodę ir mūsų treniruotėse, tačiau greičiausiai pasijaučia vieniši, susikuklina ir galiausiai vis tiek lieka tik moterys. Būtų labai smagu, jei vyrai taptų drąsesni ir jų prisijungtų daugiau nei dabar. 

Kas žinotina norinčioms pirmą kartą sudalyvauti renginyje?

Su savimi reikia turėti sportinę aprangą, vandens, ateiti bent pusvalandžiu anksčiau ir žinoma – atsipalaiduoti bei nusiteikti pasiduoti miniai ir trenerių energijai. 

Parkavimas – įvažiavus iš Panerių gatvės pusės (Panerių g. 45), bus išdėliotos ryškios įvažiavimo nuorodos. 

Ačiū už pokalbį.

Akimirkos iš 2015 metų renginio

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Trylikametis tarptautinių kartingų varžybų vicečempionas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį