Dalintis „Trylikametis tarptautinių kartingų varžybų vicečempionas“

Trylikametis tarptautinių kartingų varžybų vicečempionas

Šių metų spalio pabaigoje Italijoje vykusiose „ROK cup International“ tarptautinėse varžybose „ROK Junior“ klasėje antrąją vietą pelnęs 13-metis Gustas Grimbergas šį savo laimėjimą ypatingai vertina, tačiau užsispyrusio vilniečio planuose – pasaulio čempiono laurai.

Jau svajoja sėsti prie automobilio vairo

Lenktyniauti kartingu Gustas pradėjo, kai jam buvo 7-eri, iki tol berniukas važinėjo pramoginiu kartingu. Tai visiškai nestebina, mat vaikino tėtis, Darius Grinbergas, dirba automobilizmo srityje – organizuoja automobilių sporto renginius, mokymus ir t.t.

„Buvau toje aplinkoje, todėl tiesiog natūraliai norėjau vairuoti. Šiuo metu nekantriai laukiu, kada galėsiu vairuoti automobilį, – išsidavė jaunasis sportininkas.

Anot Gusto tėčio ir didžiausio padėjėjo sporte D.Grinbergo, jiedu tikisi, kad Gustui bus išduota automobilių lenktynininko licenzija, kai vaikinui sukaks 14 m. Savo pomėgį vairuoti mašiną šiuo metu jaunuolis realizuoja važinėdamas uždarose trasose.

Planuose – nuskinti pasaulinius laurus

Neseniai Italijoje laimėtas pasaulio „ROK Junior“ klasės vicečempiono titulas – septynerių metų darbo vaisius. Pradėjęs lenktyniauti mūsų šalyje, G.Grinbergas, ieškodamas kuo didesnės konkurencijos, jau daug metų varžosi užsienyje, o nuo 2012 m. Gustas atstovauja profesionalią Lenkijos komandą „BirelArt Poland by WTR“.

Kaip svarbiausias savo pergales pašnekovas įvardija 2010 m. „BMW formulės mini“ pirmame etape 7-13 m. amžiaus kategorijoje iškovotą pergalę, beje, tos varžybos Gustui buvo debiutinės. Taip pat 2015 m. „Lietuvos kartingo čempionate“ laimėtą pirmąją vietą bei tais pačiais metais „ROK cup Poland“ savo amžiaus kategorijoje pelnytą auksą. Šiemet, jau persėdęs į greitesnį „Junior ROK“ kartingą tose pačiose „ROK cup Poland“ varžybose bei Tarptautiniame Lenkijos čempionate laimėjo dvi antrąsias vietas. Na o paskutinis ir kol kas svariausias vaikino laimėjimas – jau minėta pergalė Italijoje. 

Į klausimą, kaip Gustas jaučiasi, pasiekęs tokių reikšmingų rezultatų, vaikinas atsakė kukliai:

„Pasidžiaugiau šia pergale, o dabar laikas eiti toliau. Norėčiau laimėti ne tik „ROK“ kategorijų pasaulio čempionatą, bet ir siekti „OK Junior“ pasaulio čempiono vardo“, – prisipažino sportininkas. 

Užgriuvusio populiarumo nesureikšmina

Gusto teigimu, tai, kad jo pergales nušviečia šalies spauda, nėra priežastis pasipūsti.

„Kartingų sportas mūsų šalyje nėra labai populiarus. Gatvėje manęs tikrai neatpažįsta. O ir tarp draugų to nesureikšminu. Aišku, smagu, kai pasveikina. Štai po paskutinio laimėjimo sveikino mokykloje…“, – pasakojo Vilniaus inžinerijos licėjaus septintokas.

Kadangi mokslai sekasi gerai, vaikinas turi minčių studijuoti žurnalistiką, tačiau šis sprendimas dar labai tolimas, todėl šiuo metu Gustas visą dėmesį koncentruoja į kartingų sportą.

„Norėčiau tapti profesionaliu sportininku, tačiau tam reikia daug lėšų ir, žinoma, sėkmės“, – teigė pašnekovas.

Mechanikas – svarbiausias pagalbininkas

Neveltui prašnekome apie sėkmę – ji šioje sporto šakoje ypatingai svarbi.

„Didžiausios sėkmės reikia starto metu, kai visi vairuotojai stengiasi išsiveržti į pirmas gretas, na o didžiausia nesėkmė – kartingo gedimas arba avarija. Tačiau kartingų sporte galima daug ką logiškai išmąstyti ir sureguliuoti kartingą, kad kitą kartą pavyktų pasirodyti dar geriau, – pridūrė D. Grinbergas, po varžybų su sūnumi peržiūrintis lenktynių vaizdo įrašus, studijuojantis trajektorijas ir t.t.

Kartingų lenktynėse daug kas priklauso  ir nuo kartingo techninio paruošimo, todėl mechanikas – didžiausias vairuotojo pagalbininkas. Su savo mechaniku lenku Marcin Binkowski Gustas po kiekvieno važiavimo aptaria, kaip pagerinti rezultatus ir pasiekti daugiau.

Siekti didesnių pergalių vaikiną skatina adrenalinas ir azartas, gerėjantys rezultatai.

„Kai nuo pat pradžių išsveržiu į priekį, pavyzdžiui kokiom 7 sekundėm, pasidaro net nebeįdomu rungtyniauti“, – prisipažino jaunasis sportininkas.

G. Grinbergo idealas – F-1 lenktyninkas Fernando Alonso.

Tekstas: Karinos Sėrikovos
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pedro Camacho: Vilnius sprogs nuo Lotynų Amerikos ritmų

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį