Dalintis „V. Vitkauskaitė apie tinklinį salėje, ant smėlio ir ant sniego: kada, jei ne dabar?“

V. Vitkauskaitė apie tinklinį salėje, ant smėlio ir ant sniego: kada, jei ne dabar?

Tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė šiais metais pasiryžo sunkiai įsivaizduojam iššūkiui. Ji nusprendė varžytis visuose trijuose Lietuvos čempionatuose – salės, paplūdimio ir sniego. Sportininkė papasakojo apie savo aistrą sportui ir pasiruošimą sniego tinklinio sezonui.

„Įmanoma suderinti viską, kai yra noras. Šiemet man bus pirmi metai, kai žaisiu visus tris skirtingus Lietuvos čempionatus – paplūdimio, sniego bei salės. Manau, kad kai yra daug noro, atsiranda ir galimybės, o kai kuo daugiau viską veiki, tuo daugiau ir spėji nuveikti. Kai pavargstu arba pagaunu save galvojant – Vytene, ar tau tikrai to reikia? – Atsakau: kada jei ne dabar?“.

Sportininkės prioritetas yra paplūdimio tinklinis ir ji ruošiasi artėjančiam sezonui. Bet gavusi pasiūlymą prisijungti prie Alytaus „Prekybos-Paramos“ ekipos, ji šį variantą priėmė. Tuo tarpu sniego tinklinis siekia tapti olimpine sporto šaka, o šiais metais vyks antrasis Europos čempionatas, kuriame sieks dalyvauti ir Vytenė su komandos draugėmis.

 

Salėje ir paplūdimyje daug patirties jau sukaupusi tinklininkė prisiminė, kad pirmoji pažintis su sniego tinkliniu buvo gana skausminga.

„Savo pirmąjį pasirodymą atsimenu puikiai ir ganėtinai skaudžiai. Jonavoje vyko pirmasis Lietuvos sniego tinklinio čempionatas. Jį užbaigiau ne tik su bronziniu medaliu ant kaklo, bet ir su gipsu ant rankos (ji įslydo į aikštę ribojančias reklamas – red. past.). Žinoma, manęs tai neišgąsdino, žaidimas pasirodė sunkiau perkandamas, bet nuo to tik įdomesnis“, – pasakojo V. Vitkauskaitė.

Sportininkė pridūrė, kad norint žaisti sniego tinklinį, pirmiausia reikia noro. Ir žinoma – sniego. „Jei noras bus, tai tinkamą aprangą ir avalynę rasti ne taip ir sunku. Dauguma žaidėjų dėvi futbolo batelius, jie padeda neslidinėji po aikštelę, nes turi padą su „dantukais“. Tinkama apranga yra nevaržanti judesių, bet tuo pačiu ir šilta, kad būtų galima laisvai sušilti ir išvengti traumų“, – aiškino žaidėja.

Prieš porą metų sniego tinklinis būdavo žaidžiamas du prieš du. T.y. taisyklės buvo beveik identiškos paplūdimio tinkliniui. Evoliucionuojant sniego tinkliniui, buvo ieškoma patrauklesnio ir labiau išskirtinio šio žaidimo formato. Taip atsirado žaidimas trise prieš tris, o komandas gali sudaryti keturi nariai.

„Dabar sniego tinklinis yra tarsi salės ir paplūdimio tinklinio mišinys. Turint tris žaidėjus, galima susigalvoti taktikų, turėti daugiau opcijų puolime bei gynyboje. Žaidimo strategija yra visai kitokia, netgi galime turėti skirtingas pozicijas, o paplūdimio tinklinyje turime būti labiau universalios, kiekvieną veiksmą turi mokėti abi žaidėjos“, – pabrėžė V. Vitkauskaitė.

Atranka į antrąjį Europos sniego tinklinio čempionatą vyks atviro Lietuvos čempionato – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea“ turnyro – metu. Jis bus rengiamas Druskininkuose vasario 1-2 dienomis kartu su „LTeam“ žiemos olimpiniu festivaliu.

V. Vitkauskaitė sieks patekti į Europos čempionatą žaisdama su Urte Andriukaityte ir Karole Virbickaite. Komandą dar gali papildyti ir ketvirta žaidėja. Kadangi Lietuvoje net žiemos viduryje oras labiau primena pavasarį, sportininkėms sniego tinklinio turnyrams tenka ruošis ant smėlio.

„Kol kas esame susitelkusios į paplūdimio tinklinį, bet likus kelioms savaitėms iki sniego čempionato pabandyme pažaisti trise ant smėlio, kad galėtume susidėlioti žaidimo planus ir taktikas. Gaila, kad sniego neturime. Mielai išbėgčiau ir ant jo, nes intensyviai judant, nėra taip šalta, kaip atrodo“, – teigė tinklininkė.

Pati V. Vitkauskaitė dirba ir trenere. Ji prisipažįsta, kad mielai savo auklėtiniams žiemą leistų pabandyti pažaisti ant sniego. Mat dauguma žiemos sportų turi tą patį panašumą – vos tik pabandęs gali pajusti malonumą.

„Labai norėčiau, kad turėtume daugiau sniego už lango. Mielai savo treniruojamus auklėtinius supažindinčiau su šia sporto šaka. Girdžiu daug komentarų, kad sniegas neatrodo viliojančiai, nes žaidžiant tinklinį, tenka nemažai kristi. Sutinku, kad ant smėlio tą daryti maloniau, bet pabandžius žaisti sniego aikštelėje, taip pat pavyksta iškart pajusti žaidimo malonumą“, – pasakojo V. Vitkauskaitė.

Tinklinis gali tapti pirmuoju sportu, kuris būtų žaidžiamas tiek vasaros, tiek žiemos olimpinėse žaidynėse. Olimpinė svajonė į priekį veda ir Vytenę.

„Labai džiaugiuosi, kad sniego tinklinis pretenduoja tapti olimpine sporto šaka. Mano nuomone, bet kurio tipo tinklinio atmainos populiarinimas yra naudingas sportininkams – tiek ieškant rėmėjų, tiek auginant jaunąją kartą. O galbūt tai yra galimybe įgyvendinti svajonė – patekti į olimpines žaidynėse“, – pridūrė V. Vitkauskaitė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Lietuvos tinklinio federacijos (Augusto Četkausko)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Staigmenos Europoje: aukštai nacionalinėse futbolo lygose skriejančios ekipos

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį