Dalintis „Tomas Balaišis „Sėkla“: vyksime tiek į Rygą, tiek į Lilį!“

Tomas Balaišis „Sėkla“: vyksime tiek į Rygą, tiek į Lilį!

Nauju Lietuvos rinktinės triumfu Rygoje neabejoja sirgalių generolas Tomas Balaišis-Sėkla.

Sunku įsivaizduoti Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes be tavo barzdos. Atrodo, lyg gimęs su ta barzda būtum. O iš tikrųjų – kiek jai metų?

Su barzda negimiau, bet penkiolikmetis jau turėjau pradinę matomą barzdikę, o po metų dvejų ji suvešėjo visu gražumu, che che. Paskutinį kartą visą savo barzdą buvau nusiskutęs 1990 metų rugpjūčio 31 dieną, tad šiemet galėsiu švęsti 25 metų sukaktį. Data sutampa su Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo metais, labai lengva skaičiuoti, che che! Beje, barzda jau seniai nebeilgėja, ji augo pirmus kelerius metus, o nuo to laiko yra tokio paties ilgio.

2011 metais pasaulio jaunimo čempionate Rygoje Lietuvos sirgaliai tribūnas nudažė žaliai. Kaip prisimeni tas dienas?

Prisimenu tas dienas puikiai ir tikrai buvo smagu, kai Rygos areną beveik užpildė LIETUVIAI! Smagus jausmas, kai tiek daug saviškių suvažiuoja pasižiūrėti rungtynių svetur, ypač į jaunimo čempionatą. Manau, kad visiems užsienio dalyviams tai buvo kažkas iš fantastikos srities – jie negalėjo įsivaizduoti, kad tokio susidomėjimo jaunimo čempionatas galėtų sulaukti jų aistruolių tarpe. Žavu, kaip šiuo metu NBA rungtyniauja tuomet aikštelėje karaliavęs Jonas Valančiūnas ir kokius stebuklus vadovaudamas Klaipėdos „Neptūnui“ išdarinėja tos jaunimo rinktinės treneris Kazys Maksvytis!

Klausiu beveik kaip krepšininko. Kaip ruošiatės „Eurobasket 2015“ D grupės rungtynėms?

Šis Europos krepšinio čempionatas man jau 14-asis turnyras iš eilės, kuriame teks garbė pabūti, tad viskas sustyguota ir vyksta beveik „autopilotu“ – pasibaigia vienas čempionatas ir iškart pradedame ruoštis kitam, che che che.
Vyksime tiek į Rygą, tiek į Lilį, visur būsime su savo vėliavomis, būgnais ir kita aistruolių „ginkluote“, skirsis tik žmonių skaičius, nes į artimesnes išvykas visuomet važiuoja daugiau palaikančiųjų, taip bus ir šį kartą.

O kaip vertini varžovų rinktinių gerbėjus? Su kuriais jau teko susidurti, o kurie nežinomi?

Tarp krepšinio sirgalių jokių konfliktų nebūna. Ir važiuojančių paskui savo mylimas komandas yra vos iš kelių šalių. Be Lietuvos, galėčiau paminėti slovėnus, graikus, latvius, turkus, suomius ir ispanus. Aistruolių varžytuvėse Rygoje rimčiausias iššūkis bus patys kaimynai, nes latviai mėgsta krepšinį ir jų tikrai daug prisirinks palaikyti savo komandos, žaidžiančios namuose. Kitų šalių krepšinio gerbėjų atvyks nedaug, gal išvis vienetai, sprendžiant pagal praėjusius Europos čempionatus ir jų aistruolių kiekį ten, tad pažiūrėsim – gal kas pateiks netikėtą staigmeną.

Ozis Osbornas su Lietuvos rinktinės marškinėliais palaikys kompaniją? Gal bus naujų personažų?

Ozzy Osbourne tikrai bus. Tokie dalykai vyksta spontaniškai ir niekada negali žinoti, kokia maloni staigmena kam šaus į galvą, tad jokios galimybės neatmesčiau.

Ar bus naujų skanduočių? Kuo dar žadate priblokšti Lietuvos rinktinės varžovus?

Stengsimės jas paįvairinti, o kaip pavyks – pamatysim. Priblokšti varžovus bandysim mūsų dideliu kiekiu ir gausiu bei triukšmingu palaikymu. Bet labiau už viską mėginsime „užvesti“ Lietuvos žaidėjus pergalingam žaidimui – tai mums yra svarbiausia. Visuomet vykstame pirmiausia palaikyti LIETUVOS komandos!

Pastaraisiais metais kildavo problemų dėl būgnų, vėliavų, organizatoriai atributiką įsinešti draudė. Kokios perspektyvos Rygoje?

Klausimas turėtų būti adresuotas ne man. Jei būtų mano valia, tokios rūšies idiotiškų draudimų pasaulyje nebeliktų iškart! Kiek teko girdėti, Rygoje problemų neturėtų kilti. Lilyje, tikimės, taip pat. Bendraujame šiais klausimais su Lietuvos krepšinio federacija (LKF), jie deda visas pastangas, kad tokio tipo draudimų nebūtų. Tikiuosi, kad šįsyk apsieisime be nepaaiškinamo būgnų normavimo skaičiais, kaip Ispanijoje, kuomet leidžiamų būgnų skaičius Barselonoje ir Madride priklausė nuo kažkieno nuotaikos rungtynių dienos rytą.

Kaip vertini D grupę. Kurios komandos yra favoritės, kurios rungtynės Lietuvos sirgaliams laukiamiausios?

Kalbėkim atvirai – tokių palankių Lietuvos rinktinei burtų grupės varžybose aš nepamenu. Privalome būti pirmi joje – daugiau pasakyti nėra ką. Su visais reikės žaisti, be jokios abejonės, bet kalbant apie mūsų komandą, tai labiau psichologinis dalykas. Grupėje tikrai nėra nė vienos lygiavertės komandos, bet tą reikės įrodyti aikštelėje. Numanau, kad rimčiausią iššūkį mums mes Latvijos rinktinė, nes ji žaidžia namuose. Bet esu įsitikinęs, kad pradėsime penkiomis pergalėmis ir vėliau, iš Lilio, parsivešime auksą kartu su kelialapiu į olimpines žaidynes Rio de Ženeire 2016-aisiais. Jau pasiilgome medalių ir ten, che che che.

Rygos artumas gali iškelti bilietų problemą. Ar jau įsigijote juos?

Taip, jau įsigijome. Šiuo klausime po 2007-ųjų Europos čempionato Ispanijoje pradėjome bendrauti su LKF ir jaučiame jų palaikymą, LKF atstovai mums padeda įsigyti bilietus į visus vykstančius čempionatus. Taip nutiko ir šį kartą. Gavome 300 bilietų į mūsų komandos varžybas Rygoje ir jų užteko beveik visiems, norintiems ten vykti.

Čempionato metu planuojate gyventi Rygoje ar važinėsite pirmyn atgal namo?

Dalis sirgalių gyvens ten, dalis važinės.

Ko palinkėtumėt Lietuvos krepšininkams?

AUKSO !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai