Dalintis „Tinkamas slidžių vaškavimas – didesnė motyvacija“

Tinkamas slidžių vaškavimas – didesnė motyvacija

Slidžių vaškavimo technikos nesunkiai gali išmokti kiekvienas, o įgudusio tai daryti slidininko motyvacija čiuožti taip padidėja, kad pranoksta ne tik Liepkalnio, bet ir Alpių kalnų aukštį.

Dažnas slidininkas po nepavykusių varžybų sako: kaltas blogas slidžių sutepimas, slidės neslydo, kaip turėjo slysti, todėl pasiekti rezultatai nepateisino lūkesčių. Profesionaliajame sporte vienodai svarbu ir tinkama slidžių priežiūra, ir vaškavimas, todėl dėl blogo slydimo mėgstamiausia veikla gali tapti kankinanti.

korrel_a_jan9090_2100x1402_300_rgb

„Slidinėti nevaškuotomis slidėmis – tas pats, kas važiuoti tuščiomis padangomis. Atrodytų, turime viską, ko reikia, bet pirmyn nejudame“, – įdomų palyginimą pateikia „Sportland“ inventoriaus vadybininkas Rapolas Žinevičius.

Lietuvoje slidinėjimo populiarumas kasmet didėja, todėl žmonės juo domisi ir geriau išmano. Vis daugiau slidininkų supranta, kad slidžių priežiūra ir vaškavimas beveik tokie pat svarbūs, kaip ir sportinė forma. Patyrę „Sportland“ specialistai teikia slidžių priežiūros paslaugas „Sportland“ parduotuvėse prekybos centre „Panorama“ ir prekybos ir pramogų centre „Akropolis“, bet neretai žmonėms norisi profesionalų darbą atlikti patiems.

„Kai slides vaškuoja pats slidininkas ir pats pasirenka tinkamą vašką – jis gauna gerokai didesnį pozityvumo ir motyvacijos užtaisą. O jei pavyksta jas gerai ištepti, čiuožimas teikia gerokai daugiau malonumo”, – sako R. Žinevičius.

korrel_a_jan7807_2100x1402_300_rgb

Slides reikėtų vaškuoti vidutiniškai kas 30–50 kilometrų, nors labiausiai tai priklauso nuo sniego minkštumo ir gausos. Jeigu slidžių apačia pilkėja, vadinasi, vėl atėjo laikas tepti. Vaškuojant namų sąlygomis didelis privalumas – gerai vėdinama erdvi patalpa, slidžių tepimo stalas ir lygintuvas, nors, žinoma, svarbiausia – tinkamai pasirinktas vaškas ir kokybiškas darbas.

„Slidžių vaškavimas reikalauja patirties, be to, nuolat reikia bandyti naujas priemones. Sunkiausia yra tinkamai pasirinkti vašką, – pažymi „Sportland“ specialistas R. Žinevičius ir išskiria slidžių priežiūros principus. – Leidžiantis nuo kalno – pavyzdžiui, pramogaujant su draugais – svarbiausi kriterijai yra slidžių patvarumas ir geras slydimas. Kad galėtum užtikrintai leistis žemyn ir manevruoti, slidės turi būti ne tik patvarios, bet ir gerai suteptos. Kas nenorėtų čiuožti greitai, išeikvodamas mažai energijos?“

_nbr8815_2100x1400_300_rgb

Gera naujiena tiems, kas neturi didelio noro į visa tai gilintis: tarp mėgėjų paplitusi nauja mada – greitasis vaškavimas. Naudojant šį būdą slides galima ištepti vos per kelias minutes ir tam nereikia jokių specialių priemonių.

[alert color=”violet”]Kodėl verta slides prižiūrėti papildomai?

  • Tepalas apsaugo slidžių pagrindą.
  • Nuolatinė priežiūra pailgina slidžių tarnavimo laiką.
  • Greitesnės slidės – geresnės emocijos.[/alert]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gimusi su kalnų slidėmis

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį