Dalintis „Svajonių darbas – pelkėje“

Svajonių darbas – pelkėje

Tik prieš keletą metų šioje sodyboje buvo įvesta elektra. Prieš gerus dvidešimt metų seną namą netoli pelkės nusipirkęs buvęs jūrininkas nė neįsivaizdavo, kokį smagų verslą čia įsuks jo sūnus mokytojas, karininkas, dabar jau žygeivių ir sporto klubo „Dumblas“ vadovas, ekstremalių varžybų „Bebro kelias“ organizatorius Martynas Preikšaitis.

Ar pelkė šalia sodybos buvo netikėta?

Aplink sodybą plytėjo laukinė gamta. Dažnai leisdavomės į žygius, kad galėtume ją pažinti. Taip atradome pelkę. Paskui draugai pradėjo prašyti, kad ir juos kartu paimtume, – atsirado pelkių žygiai.

Ar prisimenate jausmą, kai pirmą kartą iki ausų sulindote į dumblą?

Po pelkes vaikštome daugiau nei dešimt metų. Iki ausų į dumblą buvau įlindęs šimtus kartų. Kad ir kaip būtų keista – tas jausmas nepabosta. Juk gauni tiek gerų emocijų!

Pelkėje šalia jūsų sodybos dabar jau nutiestas specialus žygeivių takas. Kokio ilgio buvo pirmoji trasa?

Žygio trasoje – miškas, vanduo, pelkėtos vietovės. Nueiname apie keturis kilometrus. Tokį atstumą įveikia visi. Keliaudamas žygeiviams vis mėgstu priminti, kad ne tik žiūrėtų po kojomis, bet ir nepamirštų dairytis, grožėtis vaizdais.

Ar tikėjotės, kad žmonės taip pamėgs vaikščioti po pelkes?

Ši pramoga atsirado iš mūsų pomėgio. Ją kurdami negalvojome apie verslą. Žygeiviai iš pelkės pas mus grįžta su šypsenomis, pasikrovę gerų emocijų. Džiaugiasi įveikę ne tik žygį, džiaugiasi įveikę save. Ne kartą esame girdėję: tokie nepatirti iššūkiai stiprina komandą.

Kokie žmonės pas jus atvažiuoja?

Sulaukiame jaunimo, atvyksta bendradarbių komandos. Turime specialią išmėginimų programą, ją mėgsta švenčiantys mergvakarius ar bernvakarius, gimtadienius. Labiausiai džiaugiamės, kai, kartą perėję pelkę, čia vėl grįžta.

Daugiausia lankytojų turime iš Lietuvos, bet atvyksta ir užsieniečių. Jie labiau stebisi aplinkine gamta, jiems nesuvokiama, kaip žmonės gali gyventi be elektros, jiems įdomu prieiti prie bičių avilių, dažnas tai mato pirmą kartą. Lietuviai labiau užsigrūdinę, mažiau visko bijo.

Pelkių žygių sezonas prasideda pavasarį?

Pavasarį dar šalta. Žygius pradedame organizuoti vasarą – nuo birželio, o baigiame rugsėjį. Bet turime ir kitų pramogų. Kas nenori žygio per pelkę ar trokšta išbandyti ką nors nauja, siūlome kliūčių ruožą – vieno kilometro trasoje jų tenka įveikti net penkiolika. Pramogų gryname ore mėgėjai labai mėgsta lankų mūšį. Šią vasarą turėsime dar dvi naujas pramogas, bet tegu tai bus staigmena.

Ar tokie žygiai reikalauja didelės ištvermės?

Juos įveikti gali visi, o tempas priklauso nuo grupės fizinio pasirengimo. Vieni juda greičiau, kiti labiau pavargsta. Daugiau ištvermės reikalauja kliūčių ruožas, mūsų įrengtos kliūtys kai kuriems – tikras iššūkis.

Ar pelkė jums dar nepabodo? Kur slypi jos žavesys ir grožis? O kur – pavojai?

Pelkė, kaip ir gamta, negali atsibosti. Tai – mūsų gyvenimas. Matant, kad žmonėms patinka, kai jie neria giliai į purvą, o paskui juokiasi iš visos širdies, būna labai džiugu, norisi judėti į priekį.
Pavojinga pelkė būna tik tada, kai nesilaikoma taisyklių ir vedlio nurodymų.

Į verslą įsitraukė visa šeima. Kaip pasiskirstėte pareigomis?

Ekstremalias varžybas „Bebro kelias“ organizuojame kartu su žmona. Aš atsakingas už kliūčių įrengimą, trasą, žmona – už renginio viešinimą, bilietų prekybą, partnerių paiešką. Renginyje visada sulaukiame pagalbos iš mūsų žygeivių klubo, savanorių, draugų.

Vasarą dirbame su komanda. Vieni veda žygius, kiti – žaidimą su lankais, vadovauja įveikiant kliūčių ruožą. Žinome aiškiai, kas ir kaip turi priimti svečius, – kas žygį vesti, o kas pirtį kūrenti. Komanda būna stipri ir patikima, perėjusi pelkių vandenis ir ugnį. Daug kas klausia, ar mes šiose „džiunglėse“ gyvename? Pasirodo, galima ne tik gyventi, bet ir dirbti svajonių darbą.

[alert color=”violet”]Bebro kelias

Pamatęs, kad pelkių žygiais domisi vis daugiau žmonių, Martynas nusprendė organizuoti varžybas. Įvairiausių bėgimų Lietuvoje yra daug. „Bebro kelias“ – kitoks. Šiose varžybose bėgti nėra lengva – turi kapstytis iš purvo, duoti draugui ranką, įveikti kliūtis. Penktus metus rengiamas „Bebro kelias“ šiais metais vyks rugpjūčio 6 dieną. Registracija jau vyksta.
www.bebrokelias.lt

[/alert]
Tekstas – Laisvės Radzevičienės
Nuotraukos – fotozygiai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Rizika baigti gyvenimą su šypsena

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį