Dalintis „Sugrįžimo į Europos čempionatą laukiantis LRF prezidentas neabejoja šviesia rankinio ateitimi“

Sugrįžimo į Europos čempionatą laukiantis LRF prezidentas neabejoja šviesia rankinio ateitimi

Jau po mėnesio baigsis 24 metus trukęs Lietuvos rankinio laukimas – vyrų rinktinė startuos Europos čempionate. 24 stipriausiosios Senojo žemyno komandos 2022 metų sausio 13-30 dienomis varžysis Vengrijoje ir Slovakijoje.

Pirmieji Lietuvos rankininkai į treniruočių stovyklą rinksis gruodžio 26 dieną.

„Situacija yra darbinė. Visi dirbame savo darbus. Nerimo tikrai nėra. Manau, kad rinktinė subrendo, užaugo, todėl mes užtikrintai žiūrime į čempionatą. Manome, kad tikrai ten galėsime kovoti bent dėl patekimo į antrąjį etapą. Tarp visų komandų esame stiprūs vidutiniokai, todėl važiuosime tą įrodyti“, – sakė Lietuvos rankinio federacijos (LRF) prezidentas Donatas Pasvenskas.

Mindaugo Andriuškos treniruojama Lietuvos rinktinė grupės turnyrą pradės Košicės mieste Slovakijoje. F grupėje lietuvių laukia akistatos su Rusijos, Slovakijos ir Norvegijos komandomis.

Neseniai Lietuvos rankinio federacija išplatino pranešimą žiniasklaidai, kurioje išreiškė nepasitenkinimą pasikeitusia Lietuvos sporto finansavimo tvarka. Buvo teigiama, kad laiku negavus finansavimo, kiltų rizika neišvykti į Europos pirmenybes.

„Finansinės problemos nėra kažkokia naujiena. Jos kasmet tęsiasi. Visgi manau, kad mūsų federacija visoms rinktinėms stengiasi sudaryti maksimaliai geras sąlygas, kokios šiai dienai yra įmanomos. Vyrai turės gerą pasiruošimą, kuris tikrai nenukentės. Radome šiek tiek finansų, rėmėjų, todėl tikrai negalėsime sakyti, kad prasti rezultatai būtų dėl prasto pasiruošimo. Iš savo pusės padarysime viską, kad po 24 metų patekę į čempionatą, mes jame tinkamai pasirodytume“, – teigė D. Pasvenskas.

D. Pasvenskas

Pirmasis apsišlifavimas prieš Europos pirmenybes vyks draugiškame turnyre Rygoje (Latvija). Jame mūsiškiai išmėgins jėgas su Latvijos, Estijos ir Baltarusijos komandomis. Pasak D. Pasvensko, Latvijoje dar veikiausiai nebus pilnos sudėties, todėl ten savo progas pasirodyti turės žaidėjai, esantys ant rinktinės slenksčio.

„Kaip ir visada, žaidėjų noras yra didžiulis. Visi nori atvažiuoti, stengiasi būti geriausios formos ir siekia įrodyti, kad yra verti važiuoti į čempionatą. Manau, kad laiko pasirengti rinktinei tikrai užteks. Dauguma žaidėjų jau gerai pažįsta vienas kitą, keletą ciklų žaidžia kartu. Tarpusavio ryšys yra užmegztas, todėl šiuo klausimu viskas bus gerai“, – pasakojo LRF prezidentas.

Planuojama, kad pilna sudėtis kartu sportuos nuo sausio 2 dienos. Komanda prieš Europos pirmenybes dar vyks į Islandiją, kur sužais keletą draugiškų rungtynių su šios šalies nacionaline komanda.

D. Pasvenskas džiaugiasi, kad Lietuvos rinktinė yra pakankamai jauna, o vis daugiau žaidėjų rungtyniauja pajėgiose užsienio lygose. Tai leidžia tikėtis, kad finaliniuose čempionatų etapuose Lietuvos vyrų rinktinę bus galima išvysti nuolat.

Lietuvos rankinio rinktinė yra kaip kumštis

„Vyresnių žaidėjų turime tik porą. Rinktinėje dabar yra nemažai jaunimo, pajėgi yra 1994-1998 metų gimimo karta, todėl šios komandos perspektyvos yra labai geros, – kalbėjo D. Pasvenskas. – Būdavo tokių ciklų, kai iškart buvo galima iškart išvardinti, kurie žaidėjai bus rinktinės 16-uke, dabar treneriui yra tas vadinamas malonus galvos skausmas, kai žmonių, vertų žaisti rinktinėje, yra daug daugiau. Turime jaunų žaidėjų, kurie jau dabar veteranus stumia iš rinktinės arba sudaro jiems rimtą konkurenciją.“

Didelė dalis dabartinės Lietuvos rinktinės narių dar prieš 1-2 metus varžėsi Lietuvos klubuose, o dabar sėkmingai tęsia karjeras užsienyje. D. Pasvenskas tarp tokių pažymėjo į Ispaniją išvykusius brolius Virbauskus, į Prancūzijos aukščiausią lygą persikėlusį Luką Simėną, iš Vilniaus į Austriją išvažiavusį Karolį Antanavičių.

„Vyrų rankinyje užaugo stipri karta, turime perspektyvaus jaunimo. Nors mūsų jaunimo rinktinės Europos čempionatuose nepasirodo taip gerai, kaip mes norėtume, tačiau kiekvienoje rinktinėje yra po keletą lyderių, kurie vėliau patekę į klubus padaro rimtą pažangą, o po keletos metų beldžiasi į rinktinės duris ir ten vaidina ne paskutinius vaidmenis. Manau, kad Lietuvos rankinio perspektyva yra šviesi“, – pabrėžė D. Pasvenskas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Lietuvos rankinio federacijos

Komentarai

  1. Remigijus

    Pagarba kantriems, tikriems Lietuvos vyrams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Istorinis Vytauto Strolios startas: nuo dešimtuko pasaulio taurės varžybose skyrė sekundė

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį