Dalintis „Su „Kibirkštimi“ Lietuvos čempione tapusi G. Šulskė jau galvoja apie pergales 3×3 krepšinyje“

Su „Kibirkštimi“ Lietuvos čempione tapusi G. Šulskė jau galvoja apie pergales 3×3 krepšinyje

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės ir Vilniaus „Kibirkšties“ komandos gynėja Gabrielė Šulskė neseniai baigė klubinį sezoną, tačiau priešingai negu daugelis kitų krepšininkių, poilsio beveik neturės. Ji jau netrukus pradės sezoną trijulių (3×3) krepšinyje, kur su Lietuvos komanda pradės rinkti olimpinės atrankos taškus.

Vilniaus „Kibirkštis“ pratęsė savo dominavimą Lietuvos moterų krepšinio lygoje ir apgynė čempionės titulą, tačiau sezono idealiu pavadinti negalima, mat Baltijos lygos finale Vilniaus komanda dramatiškai pralaimėjo Rygos TTT (Latvija) krepšininkėms.

„Turbūt didžiausias kartėlis po sezono liko dėl skaudžiai susiklosčiusio Baltijos finalo. Bendrai visas sezonas tikrai buvo nelengvas, labai banguojantis, bet smagu, kad pabaiga susiklostė gerai ir sezoną baigėme apgindamos Lietuvos čempionių vardus“, – pasakojo G. Šulskė.

Gabrielė Šulskė

„Kibirkščiai“ šis sezonas buvo ypatingas tuo, kad po ilgos pertraukos ši komanda dalyvavo Europos taurės varžybose. G. Šulskė pabrėžė, kad dalyvavimas Europos turnyre smarkiai padidino žiūrovų susidomėjimą moterų krepšiniu.

„Tikrai smagu buvo sugrįžti į Europos taurę. Mūsų komandoje daug kam tai išvis buvo pirmas pasibandymas europiniame lygmenyje, todėl tai tikrai labai naudinga patirtis. Visa komanda labai džiaugiamės sugrįžusiais fanais į tribūnas. Žiūrovai rinkosi tikrai gausiai, mūsų palaikyti ateidavo jaunos mergaitės, dėl to labai smagu“, – džiaugėsi krepšininkė.

Lietuvos 3×3 rinktinės pagrindu suburta Vilniaus „Kibirkšties“ trijulių komanda praėjusiais metais pasiekė nemažai gražių pergalių FIBA varžybose ir gerina Lietuvos moterų pozicijas pasauliniame reitinge. G. Šulskė, kaip ir pernai, sieks patekti į komandą ir vesti ją į pergales artėjančiame svarbiame sezone. Pirmoji 3×3 krepšinio stovykla numatyta gegužės 14 dieną.

Gabrielė Šulskė dešinėje

„Šiemet laukia labai įtemptas sezonas, nes nusimato labai daug turnyrų, o taip pat – pasaulio ir Europos čempionatai. Smagu, kad dėl to prie rinktinės prisijungs naujų merginų ir turėsime kokybišką pasiruošimą su daugiau žaidėjų. Žinoma, laiko pailsėti po sezono nėra daug, bet man tai jau tokia trečia vasara, todėl kūnas gal kažkiek pripratęs“, – pripažino G. Šulskė.

Perėjimas nuo įprasto krepšinio prie trijulių nėra lengvas ne tik dėl to, kad beveik nebelieka laiko poilsiui, bet ir todėl, kad šie sportai šiek tiek skiriasi. Tą pabrėžia ir G. Šulskė.

„Šitie krepšiniai tikrai labai skiriasi – savo intensyvumu, kontakto lygiu, treniruočių pobūdžiu, taktika ir pan. Dėl to tikrai reikės kažkiek laiko, kad vėl persijungtume į 3×3 krepšinį“, – teigė ji.

Pernykštis 3×3 sezonas lietuves nuteikia optimistiškai. Daugiausiai G. Šulskės, Kamilės Nacickaitės, Monikos Grigalauskytės ir Martynos Petrėnaitės pastangomis, Lietuvos komanda šiuo metu pasaulio reitinge užima aukštą ketvirtą poziciją.

Gabrielė Šulskė kairėje

Prasidėjusi olimpinė atranka žada kur kas sunkesnį ir konkurencingesnį sezoną, bet Lietuvos krepšininkės tiki, kad viskas yra įmanoma.

„Praėję metai buvo tikrai labai sėkmingi trijulių komandai. Mes kaip komanda labai gerai susibendravome, atradome savo vaidmenis ir rezultatai tikrai buvo geri. Kadangi šiemet prie komandos jungiasi daugiau pajėgių ir aukšto lygio žaidėjų, tai manau, kad šansų išsilaikyti aukštoje reitingo pozicijoje tikrai yra. Viskas priklauso tik nuo mūsų, įdėto darbo, susižaidimo. Žinoma, reikia ir kažkiek sėkmės, bet tikiu mūsų šansais pakovoti dėl olimpinio kelialapio“, – sakė G. Šulskė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: FIBA

Komentarai

  1. Juozas

    Šaunuolės merginos. Linkiu vyrus aplenkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Prakaitavimas – kodėl jis naudingas?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį