Dalintis „Sportiniai mitai, paneigti populiarioje knygoje apie lieknėjimą – antra dalis“

Sportiniai mitai, paneigti populiarioje knygoje apie lieknėjimą – antra dalis

Praėjusią savaitę aptarėme kai kuriuos sportinius mitus, kuriais savo knygoje „Fitter Faster (Lieknas greičiau – liet.)“ pasidalino gerai žinomas JAV sveikatos žurnalistas Robertas J. Davisas ir įžymybių kūno rengybos treneris Bradas Kolovichas jaunesnysis. Šiame straipsnyje atskleisime dar keletą mitų – galbūt autorių teiginiai pakeis jūsų nuomonę.

Mitas nr. 4 – gerkite net tada, kai nesate ištroškęs

Įprasta girdėti, kad siekiant išvengti dehidratacijos, reikėtų gerti prieš treniruotę, jos metu ir po jos, net jei to ir nenorite. Tačiau tyrimai rodo, kad daugumai žmonių troškulys yra puikus rodiklis, kada reikia daugiau skysčių ir jei vadovausimės kūno siunčiamais signalais, dehidratacija mums tikrai negresia.

Tiesą pasakius, per dažnas gėrimas mankštos metu gali tapti didesne problema nei dehidratacija. Pasak knygos autorių, jei suvartosite per daug skysčių, kurių jūsų kūnui nepavyks taip greitai pašalinti, jus gali ištikti hiponatremija – apsinuodijimas vandeniu.

Mitas nr. 5 – šlapimo spalva išduos, ar jums netrūksta skysčių

Tikriausiai esate girdėję, kad šlapimas idealiu atveju turėtų būti šviesiai geltonas, o kuo jis tamsesnis, tuo labiau dehidratuotas esate. Tačiau mokslininkai paneigė mintį, kad šlapimo spalva yra tikslus hidratacijos žymuo.

Įtakos šlapimo spalvai gali turėti kai kurie maisto produktai, pvz., burokėliai ir morkos, kaip ir tam tikri maisto papildai. Tas pats pasakytina apie kai kuriuos vaistus.

Lengvas būdas išsiaiškinti, ar per treniruotę nepraradote per daug skysčių, yra pasisverti be drabužių prieš ir po treniruotės. Jei matysite, kad svoris skiriasi iki kelių kilogramų, greičiausiai viskas bus gerai. Jei netekote daugiau svorio, vertėtų padidinti skysčių suvartojimą. Kita vertus, jei jūsų svoris padidėjo, gali būti, kad geriate per daug vandens.

Daugiau skysčių turėtumėte vartoti, jei esate senjoras arba sportuojate karštyje.

Mitas nr. 6 – po treniruotės išgerkite baltyminį kokteilį

Jei domitės sportu, tikriausiai esate girdėję, kad norint pasiekti maksimalią naudą, maždaug valandą po jėgos treniruotės reikėtų suvartoti baltymų. Tačiau tyrimai šiuo klausimu yra prieštaringi.

Anot knygos autorių, kai kurie tyrimai rodo, kad šokoladinio pieno kokteilis yra idealus maistas ištvermės sportininkams, nes jame yra optimalus angliavandenių ir baltymų santykis, reikalingas atgauti jėgas, ypač jei sportininkas turi dar vieną treniruotę tą pačią dieną. Tačiau sportuojantiems nuo 30 iki 60 min. per dieną paprastai nereikia papildomų „degalų“, juolab amerikiečių taip pamėgto gėrimo – šokoladinio pieno.

Tiesą pasakius, jei rūpinatės savo svoriu, kalorijų padidinimas po treniruotės, jas nepakankamai ribojant kitų valgymų metu, gali pakenkti jūsų pastangoms sulieknėti.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: time.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Buriuotojas Jasiūnas varžybose Ispanijoje pateko į geriausių penketuką: „Tai – aukščiausias mano rezultatas olimpinėje burlenčių klasėje“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį