Dalintis „Trys sportiniai mitai, paneigti populiarioje knygoje apie lieknėjimą“

Trys sportiniai mitai, paneigti populiarioje knygoje apie lieknėjimą

Kiekviena sritis, taip pat ir sportas, apipinta daugybe mitų, kuriuos išaiškinti geba tik profesionalai. Būtent tai savo knygoje „Fitter Faster (Sportiškas greičiau – liet.)“ daro JAV gerai žinomas sveikatos žurnalistas Robertas J. Davisas ir įžymybių kūno rengybos treneris Bradas Kolovichas jaunesnysis. Šiame straipsnyje atskleisime jums keletą knygoje aprašytų mitų.

Mitas nr. 1 – statiniai tempimo pratimai padės išvengti traumų

Anot knygos autorių, jokie tyrimai nepatvirtino, kad prieš treniruotę atlikti statiniai tempimo pratimai, tokie kaip lenkimasis kojų pirštų link, kobros poza ir t.t., gali padėti išvengti traumų. Be to, teigiama, kad prieš pratimą atlikti statiniai tempimai gali netgi pakenkti, nes pablogina raumens našumą. Viena iš galimų priežasčių yra ta, kad atpalaiduotas raumuo generuoja mažiau jėgos nei įtemptas.

Pasak knygos autorių, geresnis būdas yra atlikti dinamiškus tempimus, kurių metu raumuo juda, pavyzdžiui: ratu sukti rankas, kelti kelius prie krūtinės, atlikti įtūpstus. Skirtingai nuo statinio tempimo, dinaminis tempimas skatina raumenis veikti ir gali pagerinti jų našumą.

Tuo tarpu statinius tempimus atlikite po treniruotės, kai jūsų raumenys dar „šilti“. Kiekvieną tempimą laikykite 20-30 s. Nepamirškite, kad turėtumėte jausti spaudimą arba nedidelį diskomfortą, bet ne skausmą.

Mitas nr. 2 – mankštinantis tuščiu skrandžiu, sudeginsite daugiau riebalų

Aerobikos pratimai, atliekami nevalgius, yra tokie populiarūs, kad net turi savo pavadinimą – „Fasted cardio (Pasninko kardiopratimai – liet.)“. Ši teorija teigia, kad organizmas ima deginti riebalus, kai jame išsenka angliavandenių atsargos.

Iš tiesų yra įrodymų, kad kardiotreniruotės nevalgius gali paskatinti riebalų deginimą, deja, „Fitter Faster“ autorių teigimu, – tik trumpam. Tyrimai rodo, kad ilgainiui (po keleto dienų ar savaičių – visiems skirtingai) „tuščiu skrandžiu“ atliekami kardiopratimai nesudegina daugiau riebalų.

Keturias savaites trukęs tyrimas, kurio metu vienos jaunos moterys prieš aerobines treniruotes nieko nevalgė arba išgerdavo 250 kalorijų turintį kokteilį, o kitos – tiesiog maitinosi mažai kalorijų turinčiais patiekalais, parodė, jog tiek pat riebalų ir svorio neteko abiejų grupių tiriamosios.

Mitas nr. 3 – papildomi svarmenys vaikštant yra labai efektyvūs

Teoriškai atrodo, kad svorių ant kojų ir rankų dėvėjimas yra geras būdas padidinti pasipriešinimo intensyvumą. Taip ir yra – svorio padidėjimas sudegina daugiau kalorijų, tačiau ne viskas taip paprasta. Papildomi lengvi svoriai paprastai sudegina per mažai kalorijų, kad tai padarytų įtaką sportinei formai, o sunkesni svoriai gali pakeisti natūralų rankų svyravimą ir padidinti traumų riziką.

Geresnis pasirinkimas, anot autorių, yra vaikščiojimas su lazdomis. Ši praktika, dar vadinama šiaurietišku ėjimu, atsirado Suomijoje kaip nesezoninis lygumų slidininkų treniruočių metodas. Tyrimai rodo, kad vaikščiojimas su lazdomis lavina viršutinę kūno dalį ir pilvo raumenis, leidžia vaikščioti greičiau ir sudegina daugiau kalorijų nei įprastas vaikščiojimas. Be to, skirtingai nei svoriai, kurie gali sukelti stresą sąnariams, šiaurietiškas ėjimas mažina kelių, klubų ir apatinės nugaros dalies įtampą.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: time.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pasaulio dviračių treko reitingo lyderė O. Baleišytė: „Smagu pamatyti save viršūnėje“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį