Dalintis „Sparčiai populiarėjantis sniego tinklinis sieks atrasti savo vietą ir Lietuvoje“

Sparčiai populiarėjantis sniego tinklinis sieks atrasti savo vietą ir Lietuvoje

Sniego tinklinis – pakankamai nauja tinklinio atšaka, kuri kasmet vis labiau populiarėja visame pasaulyje. Ypač tose šalyse, kuriose yra kalnų ir sniego.

Lietuva taip pat neketina atsilikti nuo Europos bei pasaulio tinklinio tendencijų ir sausio 20-21 dienomis Jonavoje organizuoja pirmąjį Lietuvos sniego tinklinio čempionatą, kurio nugalėtojai iškovos kelialapius į pirmą sykį rengiamas CEV Europos pirmenybes.

Įvairūs tarptautiniai turnyrai įvairiuose Europos kurortuose vyksta jau ne pirmus metus, o sniego tinklinio vaizdai kartu su kalnų panorama yra tiesiog įspūdingi. Dėl to šis sportas sparčiai augina gerbėjų ratą. Planuojama, kad po kelerių metų sniego tinklinis atsiras žiemos olimpinių žaidynių programoje.

Lietuvos čempionate savo jėgas išmėgins ir buvęs vienas geriausių Lietuvos salės tinklininkų, o dabar Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) generaliniu sekretoriumi dirbantis Andrius Gaidys. Jis Sportland Magazine papasakojo apie tai, kuo įdomus yra sniego tinklinis ir ką reikia žinoti, norint jį žaisti.

Kuo ypatingas sniego tinklinis ir kur jis yra paplitęs?

Sniego tinklinis yra ypatingas tuo, kad tai yra atsirandanti nauja, atraktyvi komandinė sporto šaka, kuri papildo žiemos sporto šakų sąrašą. Tarptautinė tinklinio federacija (FIVB) ir Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) jau pasirašė ketinimų protokolą dėl sniego tinklinio įtraukimo į olimpinių žaidynių programą. Tai smarkiai pakėlė šio sporto populiarumą, o tarptautiniai turnyrai Europoje jau susilaukia didelio žiūrovų dėmesio. IOC supranta, kad žiemos olimpinėms žaidynėms reikia naujovių, nes žaidimų sporto šakų jose trūksta, o tinklinis tikrai papuoštų tą renginį.

Šiuo metu net 17 Europos šalių vykdo nacionalinį sniego tinklinio čempionatą (tarp jų yra mūsų kaimynė Latvija, Ukraina, Kroatija, Vokietija, Slovėnija, Rusija, Vengrija, Turkija, Armėnija, Čekija ir kt. šalys). Esant tokiam dideliam susidomėjimui, tikime, kad sniego tinklinis taps tikra žiemos sporto šaka.

Ketinate ir pats išbandyti jėgas Lietuvos čempionate. Kas lėmė tokį sprendimą?

Nusprendžiau dalyvauti, kadangi norisi išbandyti viską, kas yra nauja ne tik organizavimo prasme, bet ir dalyvavimo. Be to, sniego tinklinis atrodo labai patraukliai ir smagiai.

Ar yra tekę žaisti ant sniego? Kokia yra specifika? Ar yra daug skirtumu lyginant su paplūdimio tinkliniu?

Anksčiau ant sniego žaisti nėra tekę. Šiaip pats žaidimas savo specifika yra labai panašus į paplūdimio tinklinį, tačiau ant sniego žaidžiama su į futbolo panašiais batais, galima žaisti su pirštinėmis. Setai žaidžiami iki 11 taškų. Laimi komanda laimėjusi du arba tris setus. Setų skaičius čempionate numatomas pagal dalyvaujančių komandų skaičių ir oro sąlygas, o visa kita yra labai panašu į paplūdimio tinklinį.

Kaip jau ir minėjau, šis sportas patraukus tuo, kad tai yra komandinė sporto šaka subalansuota žiemos sportui. Tinklinį galima žaisti ištisus metus – ar salėje, ar paplūdimyje, ar kalnuose. Jei vasarą nuvažiuoji prie jūros ir žaidi paplūdimyje, kai tau norisi aktyviai leisti laiką, tai žiemą tą patį gali daryti ir ant sniego. Žmonės, kurie važiuoja į kalnus, keisdami savo veiklas gali ne tik slidinėti, bet ir žaisti tinklinį.

Kokia  turi būti apranga žaidžiant sniego tinklinį. Į ką reikia atkreipti dėmesį?

Tikriausiai savaime suprantama, kad apranga turėtų būti termo, o ant jos vilkimi šortai ir marškinėliai. Gali būti dėvima lengva striukė, kepurė, pirštinės (ne kumštinės). Tačiau svarbiausias akcentas yra batai. Vienintelis reikalavimas yra toks, kad batai būtų su tokia medžiaga, kuri gerai sukibtų su sniegu ir neslystų žaidžiant.

Ar lietuviai, turėdami tokias nesniegingas žiemas, gali tinkamai pasiruošti ir sėkmingai dalyvauti Europos čempionatuose?

Jeigu sniego tinklinis išsivystys taip, kaip ir paplūdimio tinklinis, tai atsiras vietų, kuriose sportininkai galės treniruotis (pvz. uždarose ledo arenose, Druskininkuose). Be to, kadangi sniego tinklinio specifika iš esmės nelabai skiriasi nuo paplūdimio tinklinio, o paplūdimio tinklinį sportuoti ištisus metus yra daugybė galimybių, tai trumpos žiemos tikrai nėra kliūtis ruošiantis čempionatams.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: CEV

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Didžiausia žiemos beprotybė vasarį sugrįžta antram kartui

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį