Dalintis „Sigita Belickaitė: esu maksimalistė“

Sigita Belickaitė: esu maksimalistė

Prasidėjo viena pavasariškiausių Sportland kampanijų – “SUPERŽVAIGŽDĖS 2.0 Užvaldo miestą!” Converse laisvalaikio aprangos ir avalynės kolekcijos veidu tapo  daugkartinė Lietuvos sportinių šokių čempionė ir prizininkė, “Lietuvos ryto” krepšinio klubo šokėja  Sigita Belickaitė. Klausiame, koks buvo jos kelias į sėkmę.

Ar esi patenkinta tuo, ką pasiekei gyvenime iki šiol?

Esu maksimalistė, o kartais ir perfekcionistė, tad į save ir savo pasiekimus žiūriu gana kritiškai. Tai, ką jau pasiekiau, tėra keliolika žingsnių kelyje į didesnius pasiekimus. Tačiau nepaisant to, kad tikslai dar neįgyvendinti, esu labai laiminga būdama šiame kelyje ir kartais esu daugiau nei patenkinta tuo, ką veikiu gyvenime.

Kaip manai, kokie veiksniai lėmė tai, kad šiandien esi ta, kas esi?

Be jokios abejonės, didžiausias sėkmės faktorius buvo jau nuo mažens tėvų skiepijamos vertybės. Mama visuomet mus girdavo ir skiepijo pasitikėjimą savimi, kurio tikrai reikėjo būnant vienintelėmis raudonplaukėmis mokykloje (juokiasi). Tėtis mokė kaip išsikelti tikslą ir jo siekti susidarant tikslias savaičių dienotvarkes. Taip pat tėtis nuolat primena, kad nesvarbu, kas nutiktų gyvenime – svarbiausia išlikti geru žmogumi.

Šie žodžiai, man ir mano sesėms turbūt taip giliai įstrigę širdyje, kad kartais esame net per daug nuoširdžios ir jautrios. Prie pasiekimų, manau, labai stipriai prisidėjo ir šokiai. Lankydama vieną būrelį ir tikslingai eidama pergalės link išmokau disciplinos, atsakomybės, tikslo siekimo, gavau daug bendravimo įgūdžių. Esu labai dėkinga tėvams, ypač mamai, kuri mane nuvedė į pirmąją sportinių šokių treniruotę, ir kad neleido man mesti visko, kai labai norėdavosi pažaisti kieme su draugais (šypsosi).

Koks didžiausias tavo pasiekimas ir nuopolis?

Nėra paprasta vertinti save, todėl sunku drąsiai įvardinti kokį nors savo didžiausią pasiekimą, nes tų pasiekimų atrodo buvo nemažai: ir pirmos vietos sportinių šokių Lietuvos pirmenybėse, ir prizinės vietos Lietuvos slidinėjimo čempionate, tačiau nežinau, ar juos galima būtų įvardyti kaip didžiausius.

Manau, kad didžiausias mano pasiekimas, kad užaugau išauklėtu ir geru žmogumi. O didžiausių nuopolių, manau, nebuvo, nes kol kas gyvenime lyg ir viskas klostosi tikrai gerai. Tikiuosi, tų nuopolių patirti ir neteks, juk pats esi savo likimo kalvis (juokiasi).

Ar tavo sėkmei turėjo įtakos kokie nors autoritetai?

Kaip jau minėjau, mano autoritetai buvo šeima, įskaitant dieduką su babytę bei močiutę iš tėčio pusės.

Kokia, tavo manymu, atsakomybė gula ant garsaus žmogaus pečių?

Aš manau, kad garsus žmogus bet kokiu atveju turėtų išlikti savimi. Tačiau tapęs jį žinančių žmonių autoritetu ar idealu, įžymus žmogus vis tik turėtų elgtis disciplinuočiau, atsakingiau ir būti draugiškas. Todėl sakyčiau, kad ant garsaus žmogaus pečių gula didesnė atsakomybė nei ant paprasto žmogaus pečių.

Kas tau svarbiau: gauti ar duoti? Ir kodėl?

Duoti, nes tai suteikia žymiai daugiau džiaugsmo, kai gali gerėtis tuo, kaip džiaugiasi kitas. Vykdydama projektą darbe, atiduodu visą save, paaukoju daug savo asmeninio laiko negalvodama ar man tai naudinga, darau tai, kad įgyvendinčiau ką nors gero ir vertingo kitiems, kad projekto dalyviai patys gerėtųsi savo darbu. Ir kai matau kitų žmonių džiaugsmą ir padėką, aš džiaugiuosi dar labiau. Bet aišku meluosiu, jeigu sakysiu, kad gauti ką nors visai nepatinka. Juk visiems smagu, kai kas nors nustebina, pradžiugina, parodo rūpestį (juokiasi).

Kokią reikšmę tavo sėkmei turi asmenininis įvaizdis? Ar labai jį puoselėji?

Jeigu kalbame apie išvaizdą, tai per daug jos nesureikšminu. Kiekvieną dieną einu į darbą Lietuvos krepšinio lygoje, tad stengiuosi atrodyti tvarkingai ir gražiai apsirengusi. Savaitgaliais mėgstu atsipalaiduoti ir rengtis laisvalaikio drabužiais, tačiau nebijau išeiti iš namų visai be jokio makiažo ir tai darau dažnai, ir treningus apsirengiu, kai reikia iki kokios parduotuvės nubėgti (juokiasi).

Ar domiesi mada? Kiek ji tau svarbi?

Jei tik turėčiau daugiau laiko, tikrai stengčiausi pasidomėti daugiau. Be to visada norisi atrodyti stilingai ir sesė Dalia šiuo klausimu yra pasiruošusi bet kada padėti. Grįžusi iš Kauno ji visada ateina man parodyti, kokius naujus drabužius norėtų nusipirkti, aš taip pat, būna, Instagrame pamatau gražių drabužių derinių, išsisaugoju ir po to bandau paieškoti ko nors panašaus. 

Turbūt sutiksi, kad pavasario-vasaros sezono metu kedai yra nepamainoma ir itin madinga aprangos dalis. Ar atsimeni, kokie pirmieji kedai tau padarė neišdildomą įspūdį?

Tikrai sutiksiu! Man, kaip sportininkei, kedai yra neatsiejama gyvenimo dalis (juokiasi). Nė dienos be kedų! Tiesa, nežinau, ar sportinių šokių batelius galėčiau vadinti kedais, nes tuomet juos įvardyčiau, kaip padariusius didžiausią įspūdį (juokiasi). Nepatikėsite, bet pirmieji mano mėgstamiausi ir padarę didžiausią įspūdį kedai buvo balti ilgaauliai converse bateliai. Sesė Dalia man  juos atvežė iš Amerikos.

Apibūdink trimis žodžiais tobulus kedus.

Patogūs, universalūs (tinkantys ir prie suknelės ir prie treningų), balti.

Ačiū už pokalbį.

Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: Vytauto Dranginio; iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Jolanta Verseckaitė: duoti yra gauti

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį