Dalintis „S. Šikšniuvienė: „Svarbiausia atskirti „šiandien nenoriu“ ir „tingiu““

S. Šikšniuvienė: „Svarbiausia atskirti „šiandien nenoriu“ ir „tingiu“

Visažistė ir „Sportland“ kampanijos „Nugalėtojų pasirinkimas“ „Adidas“ prekinio ženklo ambasadorė Simona Šikšniuvienė prisipažįsta, kad buvo laikas, kai sau neleisdavo atsipūsti, nors ir jausdavo, kad sporte yra išsisėmusi ar pavargusi. Dabar moteris žino, kada atėjo laikas „atleisti greičio pedalą“ ir pailsėti. Tačiau tikina, kad sportuojant svarbiausia – nesumaišyti „nenoriu“ ir „tingiu“.

Žinau, kad sportuojate jau tikrai ilgą laiką. Tačiau, kaip elgiatės, kai neturite motyvacijos pajudėti?

Nors sportuoju seniai, bet tikrai būna dienų ar net savaičių, kai esu apatiška, mažiau motyvuota… ir tai visiškai normalu! Sporte, kaip ir gyvenime, visada banguoji! Neįmanoma būti visada supermotyvuotam – bent jau man taip atrodo. Seniau sau neleisdavau atsipūsti, nors ir jausdavau, kad esu išsisėmusi ar pavargusi. Dabar į sportą žiūriu kitaip. Stengiuosi sportuoti keturis kartus per savaitę – to užtenka, kad jausčiausi gerai. Leidžiu sau pailsėti, jeigu jaučiu, kad tiesiog tikrai nenoriu, bet ne dėl to, kad tingiu. Tačiau tarp „nenoriu“ ir „tingiu“ yra labai plona linija, todėl svarbu tikrai save išgirsti. Visgi sporte labai reikšmingas yra nuoseklumas.

Galbūt motyvaciją gali pakelti nauji iššūkiai? Ar Jums jų reikia?

Nauji iššūkiai yra būtini tolimesniam tobulėjimui. Visada sau jų susigalvoju. Kadaise tai buvo prisitraukimai ant skersinio, tada prisitraukimai ant žiedų, stovėjimas ant galvos, špagatas ir pan. Šie iššūkiai tiesiog skaidrina kasdienes treniruotes. Labai smagu matyti progresą, tai skatina ir papildomą motyvaciją (šypsosi).

Ką pokyčiai suteikia Jūsų gyvenimui?

Jeigu kalbame apie sportą – tai tiesiog iš esmės keičia gyvenimą. Tampi labiau disciplinuotas, išmoksti planuoti laiką, pradedi sveikiau valgyti, esi energingas, geresnės nuotaikos, sutinki daug įdomių bendraminčių, įkvepi kitus žmones, labiau savimi tiki ir pasitiki. Galima be pabaigos vardinti vien teigiamus dalykus, ką sportas suteikia mūsų gyvenimui. Be jo gyventi nuobodoka!

Simona su komiku Mantu Bartuševičiumi

Vadinasi, pokyčiai ir iššūkiai yra tikrasis gyvenimo variklis?

Kaip minėjau, iššūkiai mus veda pirmyn ir mus tik stiprina! Tad jie neatsiejama dalis ir asmeniniame gyvenime, pomėgiuose ar darbe. Su vyru per pirmą karantiną pradėjau bėgioti pušyne, nes man tai buvo jo mestas iššūkis, žinant, kad nelabai mėgstu bėgioti. Bet va, pabandžiau ir man patiko. Iš pradžių buvo sunku, bet perlipau per save ir turbūt pirmą kartą gyvenime man bėgti buvo malonu.

Ar Jūsų įpročiai keičiasi, priklausomai nuo sezono?

Pastebėjau, kad skirtingais metų laikais įpročiai lieka tie patys, tik keičiasi veiklos lokacija. Žiemą daugiau sportuoju salėje, šiuo metu, žinoma – namuose. Pavasarį smagu įkvėpti gryno oro ir treniruotes, kurioms nereikia daug inventoriaus, perkelti į lauką, aikštelę ar parką. Vasarą, žinoma, daug laiko praleidžiu sportuodama lauke, pajūry ir visur, kur įmanoma, svarbu – po saule. Galbūt daugiau kinta treniruotės pobūdis: darau daugiau pratimų savo svoriu ar naudodama įtampos gumas.

Kaip skaidrinate šaltąjį metų laiką?

Visi žinome, kad kasmet rudenį neriame į tamsius vakarus. Labai džiaugiuosi, kad dabar labai populiaru online treniruotės, kai galima tiesiog namuose sportuoti su kitais mėgstančiais aktyvumą. Man kaip tik žiemą didesnė motyvacija sportuoti, nes yra mažiau pagundų leisti laiką lauke.

Kalbino Karina Sėrikova
Nuotraukos Vytauto Dranginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Benedikto Vanago šturmanu taps buvęs bendražygis

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį