Dalintis „Požymiai, kai kūnas sako, kad reikia nedelsiant liautis treniruotis“

Požymiai, kai kūnas sako, kad reikia nedelsiant liautis treniruotis

Niekas neprieštaraus – sportuoti yra sveika. Ir nors fizinio aktyvumo nauda gerokai viršija galimą riziką susižeisti, yra atvejų, kai turime nedelsdami liautis treniravęsi. Štai keletas ženklų, signalizuojančių, kad reikia bent trumpam padaryti pertrauką nuo sporto.

Jaučiate skausmą, spaudimą ar kitokį diskomfortą krūtinės srityje

Nors fizinio krūvio metu širdies priepuolis ištinka gana retai, tačiau jis gali ištikti žmogų, kuris serga širdies liga. Problema ta, kad dauguma žmonių nežino, jog turi problemų su širdimi, kol nepasirodo įspėjamieji ženklai. Skausmas, spaudimas ar diskomfortas širdies plote yra ženklas, kad reikia nedelsiant sustoti sportuoti ir kreiptis į gydytoją.

Kai kurie simptomai, signalizuojantys širdies sutrikimus, yra: diskomfortas nugaroje, žandikaulyje ar gerklėje, pykinimas, kosėjimas, galvos skausmas.

Jaučiate „degimą“ raumenyse

Tai signalas, kad pieno rūgštis, kuri susidaro sportuojant, „rūgština“ jūsų raumenis. Nors šis procesas yra būtinas, norint padidinti raumenų jėgą ir ištvermę, rekomenduojama į tai nenumoti ranka. Kai tik pajusite deginimo pojūtį, pradėkite mankštintis labai mažu intensyvumu, kol jis išnyks, o tada vėl palaipsniui didinkite treniruotės intensyvumą.
Jaučiate skausmą ar jautrumą

Jei treniruodamiesi tam tikroje vietoje jaučiate net menkiausią skausmą ar jautrumą, pristabdykite treniruotes bent dienai ir negrįžkite į sporto salę, kol skausmas ar jautrumas visiškai išnyks. Tai padės apsisaugoti nuo traumos.

Šaltkrėtis, galvos skausmas arba suprastėjusi rega

Šie simptomai signalizuoja, kad jus gali ištikti šilumos smūgis. Sportuojant dideliame karštyje, žmogaus kūno temperatūra gali taip pakilti, kad net yra grėsmė mirti. Perkaitus reikia nedelsiant nustoti mankštintis ir atvėsti, kad nepažeistumėte smegenų.

Skausmingi, sustingę raumenys kitą dieną po treniruotės

Uždelstas raumenų skausmas (angl. delayed onset muscle soreness) paprastai atsiranda praėjus 8 ar 24 valandoms po intensyvios treniruotės. Jei taip nutiko ir jums, rinkitės lengvus tempimo pratimus tiek dienų, kiek reikia, kad skausmas išnyktų, ir tik tada grįžkite prie intensyvių treniruočių.

Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis prabudus

Vienas iš būdų patikrinti savo kūno rengybos lygį – matuoti širdies ritmą, t. y. širdies plakimų skaičių per minutę, kai esate ramybės būsenoje. Jis turėtų būti mažesnis nei 75 dūžiai per minutę. Pagerėjus jūsų kūno rengybos ir kardiolygiui, šis rodiklis palaipsniui mažės, o tai yra ženklas, kad jūsų širdis ir raumenys dirba efektyviau.

Sąnarių patinimas arba skausmas

Bet koks patinimas aplink sąnarius rodo, kad jus ištiko ūmus minkštųjų audinių ar sąnario pažeidimas. Jei nepaisysite sąnarių skausmo treniruotės metu, rizikuojate rimtai pažeisti nervus –  gali net prireikti operacijos. Jei pastebėjote, kad jūsų sausgyslės yra skausmingos, o raumenys treniruotės metu lengvai pavargsta, nedelsiant padarykite pertrauką.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: totalaccessmedical.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos rungtynių šokėjos – pradedančios, bet jau konkurencingos Europoje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį