Dalintis „Lietuvos rungtynių šokėjos – pradedančios, bet jau konkurencingos Europoje“

Lietuvos rungtynių šokėjos – pradedančios, bet jau konkurencingos Europoje

Visiems įprasta krepšinio rungtynių pertraukėlių metu aikštėje matyti pasipuošusias šokėjas. Jos džiugina žiūrovus savo spalvingais pasirodymais, efektingais triukais bei šypsenomis. Tačiau tikriausiai nedaug kas žinojote, jog rungtynių šokiai (ang. „cheerleading“) yra sporto šaka, pasaulyje susilaukianti itin didelio susidomėjimo.

Lietuvos rungtynių šokių federacijos (LRŠF) prezidentė Jelena Koroliova sako, kad įprasta manyti, jog „cheerleadingas“ yra tiesiog merginų šokis krepšinio rungtynėse, bet visgi tai yra tikra sporto šaka, kur reikia sunkaus ir didelio pasiruošimo, kur vertinamos yra įvairios detalės, programų sudėtingumas ir pan. Tuo tarpu krepšinio rungtynėse galima šokti ką tik nori ir tai yra tiesiog pramoga bei šou.

J. Koroliova yra buvusi Lietuvos meninės gimnastikos čempionė, tačiau savo trenerės kelią nusprendė eiti jau rungtynių šokių sporte.

„Pasirinkau treniruoti rungtynių šokių mergaites dėl šio sporto įvairovės. Čia yra ir gimnastikos, ir baleto, ir akrobatikos, ir šokio. Mergaitėms tai labai patinka, nes nereikia akcentuoti vieno konkretaus dalyko. Gimsta toks smagus rinkinukas, kuris tiesiog „veža“, – šypsojosi J. Koroliova.

Jelena Koroliova su auklėtinėmis

Rungtynių šokių varžybose yra duetų bei komandų (5-25 šokėjos) rungtys. Pasak J. Koroliovos, šis sportas yra geras tuo, kad čia gali ateiti bet kuri mergaitė, nepriklausomai nuo sudėjimo ar patirties. Yra įvairios kategorijos, kuriose kiekvienam vaikui galima atrasti vietos.

Šis sportas yra ypač populiarus JAV ir Europos koledžuose, mokyklose. Lietuvos rungtynių šokių federacija įkurta tik 2018 metais. J. Koroliova mano, kad šis sportas Lietuvoje galėjo būti vystomas gerokai anksčiau, nes pačių šokėjų šalyje yra daug, o ir tos pačios krepšinio komandos turi savo šokėjas įvairiuose miestuose bei miesteliuose. Pasak trenerės, šis sportas daug kur yra vietoje fizinio lavinimo pamokos.

Šiame sporte yra trys varžybinės kategorijos: „Pom Dance“ skirta pradedantiesiems, „Cheer Dance“ reikalauja jau aukštesnio fizinio pasirengimo, nes čia atliekami sudėtingi šuoliai bei elementai, ir dar yra „Urban Cheer“, kuri jungia gatvės šokių ir rungtynių šokių elementus.

„Pas mus vyksta komandinės treniruotės, o vėliau tos merginos, kurios nori, gali išbandyti savo jėgas ir duetuose. Dėl jų dalyvavimo varžybose sprendžia treneriai“, – aiškino J. Koroliova.

Liepos 8-9 dienomis Vokietijoje vyko Europos rungtynių šokių čempionatas, kuriame Lietuvos rungtynių šokių federacijos komanda pelnė net septynias prizines vietas, parsivežė 3 aukso ir 4 sidabro medalius.

„Kadangi tai buvo pirmasis čempionatas po karantino, buvo daug nežinomybės. Per karantiną buvome visi uždaryti ir nežinojome kaip atrodys komandos po šio laikotarpio. Juolab, kad kiekvienoje šalyje karantino ribojimai buvo skirtingi. Esame patenkintos, bet išties užėmėme visokių vietų. Visą laiką yra kur pasitempti. Suprantu, kad net ir ten, kur laimėjome pirmą vietą, bus labai sunku tokioje pozicijoje išsilaikyti. Vaikų amžius labai skirtingas, nes čia amžiaus limito nėra. Klaidų yra, stengtis turime dėl ko, bet tam ir dirbame, kad tobulėtume ir sėkmingai pasiruoštume kitiems startams“, – teigė J. Koroliova.

Nors Lietuva šiame sporte dar yra pradedančioji, Europos čempionate ji pasirodė kaip stipri vidutiniokė. Trenerės teigimu, nemažai komandų stebėjosi lietuvių rezultatais, nes naujoms šalims paprastai prireikia daugiau laiko, kad pasiektų pirmus laimėjimus.

Šių metų lapkritį Lietuvos komandos laukia dar didesnis išbandymas – merginos vyks į Japoniją, pasaulio rungtynių šokių čempionatą.

Lietuvos rungtynių šokių sportininkės šiuo metu treniruojasi Vilniuje esančioje HOOO studijoje.

„Džiugu, kad turime studijoje gana geras sąlygas, o ir sportuoti norinčių mergaičių daugėja. Kažkaip ypatingai garsiai nesireklamuojame, dažnai viskas vyksta iš lūpų į lūpas ir tai leidžia mums augti“, – pabrėžė J. Koroliova.

Specialistė norėtų, kad Lietuvoje rungtynių šokiai atsirastų sportinėse klasėse, kur mergaitės galėtų pasirinkti šį užsiėmimą per fizinio lavinimą pamokas. Beje, tokia galimybė jau yra Fabijoniškių gimnazijoje.

„Šis sportas yra prieinamas visiems – ir mažiems, ir dideliems. Norėtųsi, kad mokyklose ar net darželiuose rungtynių šokiai atrastų savo vietą. Auginame būsimas treneres, džiaugiamės, kad rungtynių šokių trenerės specialybę galima jau pasirinkti ir Vytauto Didžiojo universitete. Pati nuolat dalyvauju seminaruose ir galiu pasakyti, kad visą laiką atsiranda kažkas naujo, todėl tobulėjimui ribų nėra“, – sakė J. Koroliova.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LRŠF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos krepšininkai pasiruošę startui pasaulio čempionate

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį