Dalintis „Pirmąją žaidynių dieną – permainingi startai“

Pirmąją žaidynių dieną – permainingi startai

Šeštadienį Rio de Žaneire prasidėjo olimpiniai startai. Simboliška, kad pirmasis XXXI olimpiados žaidynėse startavęs lietuvis – jauniausias olimpinės komandos narys, irkluotojas Armandas Kelmelis. Pirmąją žaidynių dieną paskutinis pusfinalyje vėlų vakarą pusfinalyje varžėsi Giedrius Titenis.

Irkluotojai kovojo su vėju ir bangomis

Lietuvos irklavimo rinktinė Rio de Žaneiro vandenyse kovojo ne tik su stipriais varžovais – vienvietes valtį irkluojantiems Armandui Kelmeliui ir Linai Šaltytei, porinių dviviečių irkluotojams Sauliui Ritteriui ir Mindaugui Griškoniui, Mildai Valčiukaitei ir Donatai Vištartaitei bei keturvietės įgulai Aurimui Adomavičiui, Dominykui Jančioniui, Martynui Džiaugiui ir Dovydui Nemeravičiui, kaip ir jų konkurentams, teko susigrumti su Brazilijos vėjais ir didelėmis bangomis.

ResizedImage530353-VEE-7726

Dėl didelio bangavimo valtis sėmė vanduo, sportininkams buvo sunku nulaikyti irklus. Treneriai, norėdami apsaugoti valtis nuo vandens, apvyniojo jų konstrukcijas lipnia juosta. Irkluotojai pateisino trenerių lūkesčius – L.Šaltytė kvalifikacijoje finišavo trečia ir pateko į ketvirtfinalį, moterų ir vyrų dvivietės savo plaukimuose finišavo pirmos ir pateko į pusfinalius. A.Kelmelis dėl galimybės varžytis ketvirtfinalyje kovos paguodos plaukime. Keturvietės irkluotojai taip pat dar turi galimybę patekti į finalą jei sėkmingai finišuos paguodos plaukime.

Iššūkis dviratininkams – kalnai

Dviračių plento 237,5 km grupinėse lenktynėse startavo du Lietukvos olimpiečiai – Ignatas Konovalovas ir Ramūnas Navardauskas. Nemažą trasos dalį sportininkams teko minti į stačias įkalnes. Aukštiems, tvirtiems Lietuvos atletams buvo sunku kovoti su lengvesniais varžovais, kalnuotoje trasoje turinčiais pranašumą.

Iš viso vyrų plento lenktynėse startavo 144 atletai iš 63 šalių. 79 jų nefinišavo ir 2 neįvykdė laiko limito. Ramūnas Navardauskas finišo liniją kirto 35-as, o Ignatas Konovalovas viršijo laiko limitą.

Tenisininkas patyrė pralaimėjimą

Pirmasis Lietuvos tenisininkas, iškovojęs kelialapį į olimpines žaidynes, patyrė pralaimėjimą pirmame mače. Ričardui Berankiui teko pripažinti australo Johno Millmano pranašumą 0:6, 0:6 ir baigti pasirodymą žaidynėse.

Gimnasto nesustabdė trauma

Pirmąją žaidynių dieną startavęs gimnastas daugiakovininkas Robertas Tvorogalas jau pirmoje rungtyje patyrė traumą. Atlikdamas pratimus ant lygiagrečių sportininkas išsinarino didįjį pirštą, tačiau tai nesutrukdė garbingai iki galo kovoti ir dalyvauti visose rungtyse. Bendroje įskaitoje surinkęs 82,497 balo gimnastas užėmė 42-ąja vietą ir pasirodymą žaidynėse baigė.

Plaukikams teko valdyti jaudulį
DSC_2017Olimpiniame Rio de Žaneiro baseine varžėsi olimpinėse žaidynėse debiutavęs Andrius Šidlauskas ir jau trečiose žaidynėse dalyvaujantis Giedrius Titenis. Abiems plaukikams pirmame starte teko pakovoti su jauduliu. A.Šidlauskas jautėsi neišnaudojęs visų savo galimybių, o G.Titeniui pritrūko jėgų pabaigoje. Atrankos plaukimuose startavo 46 sportininkai. A.Šidlauskas 100 m krūtine įveikė per 1 min. 0,59 sek. Jo rezultatas atrankoje – 23-ias. G.Titenis distanciją nuplaukė per 59,90 sek., jo rezultatas atrankoje buvo 12-as ir olimpietis pateko į pusfinalį. Nors pusfinalyje plaukikui pavyko pasiekti geresnį rezultatą ir finišuoti per 59,80 sek., prasiskinti kelio į finalą nepavyko.

Informacija: ltok.lt
Nuotraukos: Alfredo Pliadžio ir Vytauto Dranginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Rio de Žaneire - spalvingas žaidynių startas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį