Dalintis „Olimpinio sezono starte – irkluotojų medaliai Vengrijoje ir laukianti kova dėl Paryžiaus“

Olimpinio sezono starte – irkluotojų medaliai Vengrijoje ir laukianti kova dėl Paryžiaus

Segede (Vengrija) surengtame Europos irklavimo čempionate sublizgėjo dvi Lietuvos įgulos. Antrus metus iš eilės Senojo žemyno pirmenybių sidabro medalius iškovojo porinę dvivietę valtį irkluojančios Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė, o vyrų vienviečių valčių klasėje gana netikėtai bronza pasidabino Giedrius Bieliauskas.

Pirmą kartą tokio rango varžybose dėl medalio kovojęs G. Bieliauskas finalo finiše surengė neįtikėtiną spurtą ir paskutinę akimirką iš Danijos irkluotojo nugvelbė bronzos medalį. Giedriaus laikas – 7 min. 43,35 sek.

„Iš tiesų medalio nesitikėjau. Žinojau, kad galiu plaukti greitai, būti tarp lyderių, bet nelabai tikėjau, kad iškovosiu medalį. Nustebinau pats save“, – teigė G. Bieliauskas.

Sportininkas neslepia, kad jo lūkestis buvo patekti į A finalą, t.y. tarp šešių greičiausių sportininkų. Jis sėkmingai įveikė atrankos plaukimą, savo pusfinalio plaukime finišavo antras ir savo minimalų tikslą įgyvendino.

„Finale jau tiesiog buvo tikslas atiduoti visą save. Likus 300 m iki finišo, pamačiau, kad iš vienas man iš dešinės irkluojantis varžovas yra netoli, todėl stengiausi kiek įmanoma stipriau finišuoti ir pavyko aplenkti daną“, – kalbėjo G. Bieliauskas.

Giedrius Bieliauskas

Sportininkas prisipažino, jog šis sezonas atskleidė jo didelį potencialą.

„Anksčiau finišas tikrai nebuvo mano stiprioji pusė. Priešingai – finiše dažniausiai būdavo sunkiausia ir neretai tiesiog nulūždavau“, – prisiminė G. Bieliauskas.

Tuo tarpu D. Karalienė ir D. Rimkutė pademonstravo, kad yra elitinis duetas.

„Iš tiesų nežinojome ko tikėtis. Prieš Europos čempionatą neturėjome jokio tarptautinio starto, todėl pačios nežinojome kaip atrodysime tarptautiniame lygmenyje. Jau pirmasis plaukimas parodė, kad viskas yra neblogai. Žinoma, apie medalį galvojome“, – teigė D. Karalienė.

Europos čempionėmis tapo norvegės Thea Helseth ir Inger Seim Kavlie, o bronzą laimėjo titulą praradusios ir penkerius metus niekur nepralaimėjusios rumunės Ancuta Bodnar ir Simona Radis.

„Finale oro sąlygos nebuvo pačios lengviausios, o jos visada koreguoja planus. Pirmuose 500 m stengėmės neišplaukti į šoną, nes buvo stiprus vėjas. Vėliau viskas pavyko neblogai. Tiesiog stengėmės irkluoti kuo geriau ir kaip ruošėmės kiekvieną dieną“, – pabrėžė D. Karalienė.

Pernai dar tik šviežiai susibūręs D. Karalienės ir D. Rimkutės duetas iškovojo pirmuosius savo medalius kartu. D. Rimkutei tai apskritai buvo pirmasis medalis suaugusių Europos pirmenybėse.

Dabar Lietuvos irkluotojų laukia pasiruošimas Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Lietuva turi iškovojusi olimpinius kelialapius keturiose valčių klasėse – vyrų ir moterų vienviečių, moterų porinių ir moterų pavienių.

Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė

„Džiaugiamės, kad pavyksta įgauti stabilumą. Konkurentės keičiasi, bet mums pavyksta išlikti tarp lyderių. Tas labai džiugina, todėl belieka dirbti toliau“, – pabrėžė D. Karalienė.

Jeigu dėl moterų porinės dvivietės valties sudėties klausimų nekyla, tai dėl kitų įgulų dar vyks tarpusavio kova.

Gegužės 24-26 dienomis vyksiančios Pasaulio taurės II etape dėl olimpinio kelialapio vienvietėse valčių klasėse kovos Ieva Adomavičiūtė ir Viktorija Senkutė bei Dovydas Nemeravičius ir Giedrius Bieliauskas.

Vyrų vienviečių valčių klasės olimpinį kelialapį šaliai praėjusiais metais iškovojo D. Nemeravičius, pasaulio čempionate užėmęs devintą vietą.

G. Bieliauskas nenorėjo komentuoti laukiančios akistatos su tautiečiu.

„Pamatysime viską ten. Šiuo metu mano svajonė yra tiesiog irkluoti“, – apie olimpinis viltis neišsidavė G. Bieliauskas.

I. Adomavičiūtė olimpinį kelialapį iškovojo irkluodama pavienę dvivietę su Kamile Kralikaite. Tiesa, pastaroji sportuoja ir mokosi JAV, todėl šis duetas kartu irkluoti gali tik nuo vasaros.

Vis dar yra galimybė Paryžiuje išvysti ir daugiau Lietuvos irkluotojų. Gegužės 19-21 dienomis finalinėje olimpinės kvalifikacijos regatoje broliai Domantas ir Dovydas Stankūnai startuos pavienėje dvivietėje. Šią teisę jie iškovojo laimėdami atranką Trakuose.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Bálint Czucz

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Po ilgos pertraukos į ringą sugrįžęs Eimantas Stanionis apgynė pasaulio čempiono diržą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį