Dalintis „Per nosį ar per burną: kaip kvėpuoti bėgant?“

Per nosį ar per burną: kaip kvėpuoti bėgant?

Bėgimas yra puikus būdas išlaikyti formą ir gerą savijautą. Tačiau dalis nepatyrusių bėgikų pirmais kartais susiduria su oro trūkumu ir šono skausmais, kas gali sumažinti motyvaciją į trasą išbėgti dar kartą. Kad taip neatsitiktų, sužinokime apie kvėpavimą bėgimo metu šiek tiek daugiau.

Kodėl tinkamas kvėpavimas svarbus?

Atliekant intensyvią fizinę veiklą, efektyvus kvėpavimas užtikrina pakankamą deguonies pasisavinimą, reikalingą raumenų funkcijai palaikyti ir bendrai energijos gamybai. Tinkamas kvėpavimas bėgimo metu gali padėti įveikti didesnius atstumus, sumažinti nuovargį bėgant ir padėti pasiekti geresnių rezultatų.

Skirtingų kvėpavimo technikų pliusai ir minusai

Daugelį metų vyksta diskusijos, ar bėgimo metu turėtume kvėpuoti per nosį, ar per burną. Pažvelkime į šių dviejų kvėpavimo tipų privalumus ir trūkumus.

Bėgimo metu kvėpuojant per burną, į plaučius patenka didesnis deguonies srautas. Tačiau toks kvėpavimas gali sudirginti gerklę ir ją gali skaudėti. Taip pat žmonėms, turintiems kvėpavimo sutrikimų, dėl tokio kvėpavimo gali pasireikšti bronchų spazmas.

Tuo tarpu kvėpavimas per nosį sumažina fizinio krūvio sukelto bronchų spazmo tikimybę žmonėms, turintiems kvėpavimo problemų, nes oras, kuris patenka į organizmą, yra išfiltruojamas. Taip pat šis oras bus šiltesnis, nei tas, kuris pateks per burną. Deja, oro per nosį pasisavinsime mažiau.

Kaip ten bebūtų, dažniausiai kiekvienas bėgikas pasirenka sau tinkamiausią metodą, kurį paprastai lemia jo bėgimo tempas. Taigi, rekomenduojama atsižvelgti ir į bėgimo greitį: bėgant lėčiau, patogiau kvėpuoti per nosį, o intensyvaus bėgimo metu – per burną.

Taip pat galite maišyti šiuos du kvėpavimo būdus įkvėpdami per nosį ir iškvėpdami per burną.

Kas dar svarbu?

Svarbu ne tik, pro nosį ar burną kvėpuojate, bet ir kaip kvėpuojate. Kvėpavimo metodai, tokie kaip diafragminis kvėpavimas ir ritmiškas kvėpavimas, gali padėti padidinti jūsų deguonies pasisavinimą, sumažinti nuovargį bėgimo metu, išvengti kitų įprastų problemų, pvz., dusulio ar šono skausmo, bei pagerinti jūsų bėgimo greitį ir bendrą našumą. Apie šias technikas skaitykite netrukus  pasirodysiančiame straipsnyje.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: healthnews.com
Iliustracijos: healthnews.com, pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kauno maratone pagerinti du trasos rekordai, čempionai – ukrainietė Marija Redko ir Modestas Dirsė

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį