Dalintis „Lietuvos paplūdimio tinklinio lyderiai žengia dar nebandytu keliu ir ieško paramos svajonei siekti“

Lietuvos paplūdimio tinklinio lyderiai žengia dar nebandytu keliu ir ieško paramos svajonei siekti

Geriausia Lietuvos paplūdimio tinklinio pora Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius šiais metais džiugino savo sirgalius pergalėmis įvairiuose turnyruose bei ne kartą metė iššūkį pasaulinėms žvaigždėms.

Nors sezono pabaigoje juos sustabdė trauma, sportininkai yra nusiteikę 2023 metais siekti dar įspūdingesnių laimėjimų. Jeigu tik turės tam sąlygas ir pakankamą palaikymą.

A. Knašas ir P. Stankevičius pirmą kartą po vasaros sezono ant smėlio nesidairė į salės tinklinį ir visą dėmesį skiria tik paplūdimio tinkliniui. Taip elgiasi visos profesionalios paplūdimio tinklinio komandos.

„Nebuvo įprasta žaisti paplūdimio tinklinio turnyruose rudenį. Įprastai jau vasaros pabaigoje sportuodavau salėje. Iš esmės sportavimo grafikas nepasikeitė, nes tiek salėje, tiek ant smėlio daug sportavome – po du kartus į dieną. Skirtumas tik tas, kad atšalus orams, sportuoju ne salėje, o uždaroje paplūdimio tinklinio arenoje. Bendrai tai buvo įdomu stebėti, kaip kūnas reaguoja į treniruočių procesą, tebesitęsiantį ir rudenį“, – sakė A. Knašas.

Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas

Klimato sąlygos taip pat daro tam tikrą įtaką pasiruošimui, nes Lietuvoje sportininkai turi jau rudenį keltis į uždarus aikštynus, o profesionalūs turnyrai dar vyksta šiltesnėse vietose po atviru dangumi.

„Supratome tai, kad prieš vykstant į turnyrų seriją, reikėtų nukeliauti į šiltesnius kraštus ir ten surengti treniruočių stovyklą, kad neprarastume lauko sąlygų pojūčio“, – pabrėžė A. Knašas.

Rudenį lietuviai sėkmingai pasirodė prestižiniame „Elite 16” serijos turnyre Paryžiuje (Prancūzija), taip pat išvyko sudalyvauti į stiprų turnyrą Maldyvuose. Planuose buvo ir turnyrai Dubajuje, tačiau kortas šiek tiek sumaišė trauma – P. Stankevičiui lūžo pirštas.

A. Knašui labiausiai įsiminė turnyrų maratonas vasaros antroje pusėje. Turnyrai driekėsi kone per pusę pasaulio – iš Portugalijos lietuviai vyko į Afriką, iš Afrikos – į Lenkiją, tada – į Lietuvos čempionatą Vilniuje bei dar vieną turnyrą Vengrijoje. Trys šios paskutinės viešnagės pažymėtos nugalėtojų taurėmis.

Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius

„Buvo ganėtinai sudėtinga, nes krūviai – dideli, daug varžybų. Kai pradėjome gerai žaisti, turnyruose būdavome iki pat pabaigos, o jau tą pačią ar kitą dieną vykdavome į kitą turnyrą. Toks jau paplūdimio tinklininkų gyvenimas. Ši patirtis įstrigo atmintyje, nes ankščiau tiek niekada nekeliaudavome“, – prisiminė A. Knašas.

Labiausiai šiame sezone Lietuvos tinklininkui įstrigo dalyvavimas aukščiausio lygio turnyruose. Juose mūsiškiai išmėgino jėgas su pasaulio elite esančiais sportininkais, olimpinių žaidynių dalyviais.

„Įsiminė tai, kad galima žaisti prieš bet ką. Nėra taip, kad jie būtų kažkokie „monstrai“ ar išskirtiniai. Žinoma, tai sudėtinga ir neturi būti lengva. Mano nuomone, jeigu abiem komandoms yra gera diena, tai galima žaisti, o jei mums yra gera diena, o varžovams – prasta, tada galime ir laimėti. Reikia ieškoti stabilumo ir net per nesėkmingą dieną bandyti išlaikyti kokybišką tinklinį. Kad tą pavyktų padaryti, reikia rimtai ruoštis ir treniruotis. Šiemet tą bandysime daryti“, – kalbėjo A. Knašas.

Nauja ir vertinga patirtis leido pamatyti ir vietas, kur galima labiausiai patobulėti. Paplūdimio tinklininkas labiausiai išskyrė organizmo atsistatymą.

„Po šio sezono pastebėjome, kad labai svarbu didelį dėmesį skirti greitam atsigavimui po turnyrų. Taip pat reikėtų akcentuoti savo žaidimo propagavimą. Kiekviena komanda turi savo tinklinio filosofiją arba suvokimą“, – teigė lietuvis.

A. Knašas

Būtent savitas žaidimas stilius, pasak A. Knašo, leido Europos čempionate triumfuoti švedams Davidui Ahmanui ir Jonatanui Hellvigui, nors jiems dar tik po 21 metus.

„Savitą žaidimą kuriame ir mes su Patriku. Jį visada yra kur tobulinti ir kuo dažniau jį galėtume demonstruoti, tuo vis labiau kibtume į atlapus elitiniams varžovams“, – teigė A. Knašas.

Netrukus A. Knašas jau pradės pasiruošimą naujam sezonui. Pradžia bus susijusi su fiziniu pasirengimu. P. Stankevičius vis dar gydosi lūžusį pirštą, bet greitu metu į treniruočių procesą turėtų įsitraukti ir jis.

Ne tik kelionės po tolimas valstybes, bet ir ilgas pasiruošimas turi savo kainą. A. Knašas ir P. Stankevičius norėtų neatsilikti nuo pajėgiausių planetos paplūdimio tinklininkų ir turėti galimybę žiemos metu bent mėnesiui išvykti į treniruočių stovyklą šiltuose kraštuose. Šiuo metu lietuvių mintyse yra Tenerifė. Visgi sportininkų finansavimo klausimas yra skaudi tema – tinklininkai ieško rėmėjų ir partnerių, su kurių pagalba turėtų geras sąlygas ruoštis naujam sezonui, kuriame jau prasidės ir atranka į olimpines žaidynes.

„Bandysime neatsilikti nuo pasaulio lyderių ir ruoštis ne prasčiau nei jie. Jeigu tik pavyks rasti žmonių, kurie norės prisidėti prie mūsų kelio, tai mums būtų tikras išsigelbėjimas, nes pasikeitus valstybės sporto finansavimo tvarkai, daug komandų gali likti išvis be pinigų“, – Lietuvos sporto finansavimo skaudulį priminė tinklininkas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: CEV

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos sporto apdovanojimai: metų komandos rinkimai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį