Dalintis „Karjeros pokyčius išgyvenęs kalnų slidininkas A. Drukarovas į ateitį žiūri ambicingai“

Karjeros pokyčius išgyvenęs kalnų slidininkas A. Drukarovas į ateitį žiūri ambicingai

Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas turėjo neeilinę vasarą ir visą pasiruošimo naujam sezonui ciklą. Po trejų metų darbo su Šveicarijos rinktine, lietuvis nusprendė imtis pokyčių. Jis pakeitė trenerius ir prisijungė prie naujos komandos. Nors naują sezoną jis pasitiko neramiai, jau pirmas startas Europos taurės varžybose nuteikia itin viltingai.

A. Drukarovas pakartojo prieš metus tame pačiame Šveicarijos kalnų kurorte Cinalyje pasiektą geriausią karjeros rezultatą Europos taurės varžybose – lietuvis iškovojo 10-ąją vietą didžiojo slalomo rungtyje.

„Dėl visų pokyčių buvo sunki vasara, o iki spalio mėnesio mano forma buvo labai prasta. Tik po to nuvykus į Suomiją porai savaičių, pradėjau kažką rodyti. Prieš varžybas Šveicarijoje jau buvau pakankamai greitas, o rezultatai rodo, jog forma grįžo. Cinalyje turėjau tikslą patekti į dešimtuką“, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė A. Drukarovas.

Jis neslepia, kad ambicijos tokio lygio varžybose yra dar didesnės – jis nori Europos taurės varžybose lipti ant podiumo. Cinalyje jam iki šio tikslo pritrūko 0,5 sek. „Tai yra įmanoma, nes dabar iki trečios vietos pritrūko nedaug, nors nusileisdamas neišvengiau klaidų. Bendrai rezultatas, kaip pirmoms sezono varžyboms, yra geras“, – teigė jis.

Andrejus Drukarovas

A. Drukarovas pasaulio reitinge pakilo į 43-ią vietą. Nepaisant to, jis po trejus metus trukusio bendradarbiavimo su Šveicarijos rinktine, nusprendė pasukti kitu keliu.

„Po praėjusio sezono norėjau pokyčių. Nuo praėjusios vasaros treniruojuosi su privačia „Global Racing“ komanda ir turiu naują fizinio rengimo trenerį iš Australijos. Komandą taip pat treniruoja specialistai iš JAV ir Austrijos. Komandos bazė yra Insbruke (Austrija), todėl iš logistinės pusės taip pat turėjau viską pakeisti. Čia smarkiai skiriasi ir mentalitetas. Šioje komandoje reikia labai daug dirbti, nes treniruočių intensyvumas yra gerokai aukštesnis. Treneriai nori kiekvienoje treniruotėje matyti pokyčius ir tobulėjimą. Vasarą man nepavykdavo to įrodyti, nes per varžybas pasirodydavau geriau nei treniruotėse. Tai yra geras dalykas, bet progresas turi prasidėti treniruotėse. Reikia ieškoti to stabilumo“, – pasakojo A. Drukarovas.

Išties savo sezoną A. Drukarovas pradėjo dar vasaros pabaigoje, dalyvaudamas varžybose Naujojoje Zelandijoje. Vėliau jis grįžo į Europą, kur tęsia darbus su komanda.

„Man išties patinka nauja komanda, kol kas viskas yra tobula. Dažniausiai treniruojamės aplink Insbruką – Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje. Komandoje yra vaikinų iš Estijos, Belgijos, JAV, Kanados – smagi kompanija“, – teigė kalnų slidininkas.

A. Drukarovas lapkritį planavo startuoti ir pirmajame Pasaulio taurės etape, tačiau paskutinę akimirką jis buvo atšauktas. Dažniausiai dėl gamtos reiškinių, su tuo tenka susidurti daugeliui kalnų slidininkų. Nors įprastai pasaulinė federacija neįvykusius etapus perkelia arba atideda, sportininkams tai savotiškai išblaško visą pasiruošimą.

„Varžyboms ruošiamasi ne vieną dieną, o savaitę ar net dvi. Visas treniruočių intensyvumas derinamas prie artėjančių startų. Negaliu sakyti, kad atšaukus varžybas, mes prarandame treniruotes, bet atsiranda papildomas stresas, kuris nėra naudingas. Pavyzdžiui, vykdami į varžybas, 14 val. praleidome automobilyje. Štai po varžybų Cinalyje turiu laisvą dieną, bet jaučiuosi labai pavargęs. O man dar reikės atlikti bendro fizinio pasirengimo treniruotę, kad būčiau pasiruošęs kitiems startams“, – kalbėjo A. Drukarovas.

Kalbėdamas apie savo ir Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos užsibrėžtus tikslus, A. Drukarovas pabrėžė siekį kuo geriau pasirodyti Europos taurės etapuose – kovoti dėl podiumo bei stabiliai būti tarp greičiausiųjų. Tuo tarpu prestižinėse Pasaulio taurės varžybose lietuvis sieks stabiliai patekti tarp 30 greičiausių dalyvių. Prieš mažiau nei dvejus metus jis Slovėnijoje tapo pirmuoju lietuviu, pasiekusiu šią ribą.

„Jau parodžiau, kad tai yra įmanoma, o sportinė forma šiuo metu yra gera. Taip pat turiu neblogą startinį numerį, todėl tikslai yra įgyvendinami. Kitas svarbus dalykas – toliau gerinti poziciją pasaulio reitinge“, – prisipažino A. Drukarovas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: „Pernice Comunicazione“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Europos čempionate – trečias Dano Rapšio medalis

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį