Dalintis „Jeigu nieko nežinote apie riedučius“

Jeigu nieko nežinote apie riedučius

Kelias paprasčiausias tiesas pradedančiam ar susidomėjusiam riedučių sportu pristato TV6 kanalo laidos apie ekstremalų sportą „Adrenalinas“ vedėjas Mindaugas Ponomariovas.Yra bent keli būdai pramogauti su riedučiais. Didžioji dauguma judėti mėgstančių žmonių jais tiesiog važinėja. Pramogai, sportui bei sveikam gyvenimo būdui palaikyti tinkamiausi riedučiai su didesniais ratukais, minkštesnės konstrukcijos.

Smagiausia riedučiais važiuoti lygiu paviršiumi. Jei tik žinote, kur yra lygus asfaltas, geras šaligatvis (plytelės sudėtos lygiai ir nra didelių plyšių, duobių) – riedučiai bus tikrai smagi pramoga ir geras sportas. Vilniaus mieste viena populiariausių ir geriausių vietų yra Vingio parkas. Graži gamta, grynas oras, lygūs asfalto takai, galimybė išsinuomoti inventorių traukia šios pramogos gerbėjų dėmesį. Taip pat tinkamas paviršius riedučiams yra dviračių takai Neries pakrantėje nuo Karaliaus Mindaugo tilto iki Žirmūnų. Riedutininkai mėgsta ir Gedimino prospektą, tačiau čia reikia būti itin atidiems apvažiuojant pėsčiuosius.

Jei atostogaujate pajūryje – puiki vieta pasportuoti yra dešimties kilometrų dviračių tako atkarpa tarp Palangos ir Šventosios. Dar galima pasinaudoti Ignalinos žiemos sporto centro paslaugomis – jame įrengti puikūs takai, kuriais riedučiais „čiuožia“ žiemos sezonui besirengiantys Lietuvos slidininkai.
Kitas Lietuvoje paplitęs būdas pramogauti riedučiais labiau priimtinas adrenalino mėgėjams – laisvo stiliaus važiavimas riedučiais. Taip vadinamas agresyvus važiavimas specialiose vietose arba gatvėse. Vilniuje yra įrengta aikštelė prie Baltojo tilto. Anksčiau buvo daugiau specialių aikštelių riedutininkams, bet jos, deja, sulūžo, paseno… Ieškantys adrenalino lenda į gatves, išnaudoja turėklus, laiptukus, įvairius bortus ir panašiai. Beje, riedučiais galima žaisti ir riedulį – šis sportas populiarus JAV ir Pietų Europoje.

Neabejoju, kad rasti vietą riedučių sporto mėgėjams galima daug kur – viskas priklauso nuo noro ir fantazijos. O susidomėjusiems linkiu sėkmės, gero adrenalino ir – be traumų! Nepamirškite kelių ir alkūnių apsaugų, pirštinių bei šalmo. Taip pat nepamirškite apie tai, kad šalia yra žmonių, kuriuos taip pat reikia saugoti!

Tekstas: Mindaugas Ponomariovas
Nuotraukos: iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Buriavimo varžybos Estijoje

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį