Dalintis „Gineso rekordininkas A. Saulis: „Svarbiausia tapti tobulesne savo versija““

Gineso rekordininkas A. Saulis: „Svarbiausia tapti tobulesne savo versija“

Tradicinio „Velomaratono“ renginio Vilniuje metu šiemet buvo pagerintas pasaulio Gineso rekordas. „Team Twinnation“ narys Aidas Saulis prisitraukimų rungtyje, laikant kojas 90 laipsnių kampu („L-si chin ups“), prisitraukė 26 kartus. Ankstesnis rekordas – 25 kartai – priklausė vokiečiui Benjaminui Rietheriui.

„Pasiruošimas šiam rekordui buvo tikrai sunkus. Nors mes iš „Team Twinnation“ ne tik statome sporto aikšteles, bet ir stipriai dirbame ties pačiais prisitraukimais ir jų populiarinimu, šio tipo prisitraukimai buvo tikras iššūkis. Nesitikėjau, kad progresas bus toks mažas. Kai pradėjau daryti tokius prisitraukimus, tada supratau, kodėl pasaulio rekordo normatyvas yra gana mažas (25)“, – sakė A. Saulis.

Pasak jo, „L-si chin ups“ pratime dirba ne tik rankų ir nugaros raumenys, bet ir stipriai įsijungia ir tricepsas kaip stabilizatorius, pilvo presas, dilbiai ir net sėdmenų raumenys.

Aidas Saulis

„Labai didelė apkrova buvo kojų raumenims, nes norint taisyklingai atlikti pratimą be jokio sukčiavimo, kojos viso pratimo metu turėjo būti ištiestos ir įtemptos. Po bandymų pasiekti maksimumą kitą dieną net šlubuodavau nuo stipriai pertemptų kojų raumenų,“ – prisiminė A. Saulis.

A. Saulis Vilniuje tikėjosi padaryti net daugiau nei reikia. Jis neslepia, kad mintyse buvo 27-28 prisitraukimai, bet renginio įtampa padarė savo. Daugiau įtampos pridėjo ir tai, kad jis dėl sąžiningumo kojas laikė net kiek aukščiau nei 90 laipsnių kampu.

„Darant 26-ąjį prisitraukimą, jau maniau, kad nepavyks, bet dėka „Team Twinnation“ palaikymo ir nenoro nuvilti žmonių, kurie susirinko šio renginio metu, šiaip ne taip prisitraukiau 26-ą kartą“, – džiaugėsi sportininkas.

A. Saulis anksčiau yra gerinęs ir vadinamojo kareivuko („muscle up“) Gineso rekordą. Nors jis pats teigia, kad rekordų nesivaiko.

„Visą laiką, kai anksčiau kovodavau ringe, o dabar sportuodamas su svoriais, stengiuosi tapti geresniu nei buvau vakar. Taip ir nutinka, kad stengiuosi tobulėti ir pranokti save. O kai pamatai, kad vis dėlto gali pranokti ir kažką kitą, tai ir eini dar toliau. Visgi rekordas tėra skambi antraštė. Jis nepadaro tavęs kažkokiu ypatingu. Ar tai pasaulio rekordas, ar asmeninis pasiekimas – viskas yra lygu. Svarbiausia tapti tobulesne savo versija, eiti į priekį ir siekti padaryti kažką gera“, – mintimis dalinosi A. Saulis.

Renginio akimirka

Kalbėdamas apie motyvacijos šaltinius, A. Saulis nedvejodamas atsakė: „Tai mano brolis dvynys Aurimas. Mes vienas kitą palaikome visą laiką. Be jo nebūčiau toks, koks esu. Ačiū jam.“

Naujam Gineso rekordui A. Saulis ruoštis pradėjo balandžio 19 dieną. Nesunku suskaičiuoti, kad iki rekordo jam teko sunkiai ir atsakingai treniruotis keturis mėnesius.

„Be pačių prisitraukimų darymo dar papildomai tvirtinau ir pilvo presą, kojas, tricepsą ir bicepsą. Realiai visą kūną. Nepamiršau ir  psichologinio pasirengimo. Taip pat vizualizacija, kad pavyksta tai padaryti ir kiti saviįtaigos pratimai“, – vardino Gineso rekordininkas.

Nesvarbu, kad ir kokį pratimą A. Saulis bedarytų, nė vienas nebus daromas šiaip sau. Ar tai būtų prisitraukimai, ar pritūpimai, ar kažkas kita. Mintyse jis jau turi naujų idėjų, bet kaip jis pats sako – „žmogus planuoja, o Dievas juokiasi“. Dėl to savo planų jis iš anksto atskleisti nenori. Viską parodys ateitis.

Renginio akimirka

Pati „Team Twinnation“ komanda stato ir įrenginėja sporto aikšteles esamiems ir būsimiems sportininkams.

„Jos skirtos visiems, kas nori aktyviai leisti laiką ir tobulėti. Taip pat sudarinėjame sporto programas. Konkrečiai ir prisitraukimų. Organizuojame varžybas, o jų dalyvius ruošiame su savo programomis“, – teigė A. Saulis.

Pasak jo, prisitraukimas išties yra vienas sunkiausių, bet ir naudingiausių pratimų viršutinei kūno daliai vystyti. Šis pratimas ne tik stiprina raumenis, bet ir koreguoja laikyseną.

„Prisimenu ir savo atvejį – mokyklos laikais turėjau kreivą stuburą ir vienas petys buvo ženkliai nulinkęs žemyn. Pradėjus stipriau užsiiminėti prisitraukimais, viskas išsisprendė. Laikysena pasikoregavo ir raumenys sustiprėjo. Nesu kultūristas, bet dažnai sulaukiu komplimentų dėl savo nugaros raumenų kompozicijos. O tie raumenys visą laiką buvo išdirbami tik su prisitraukimais, – šypsojosi A. Saulis. – Kaip sakiau, tai puikus pratimas. Jeigu per lengva? Dediesi papildomą svorį arba imiesi kitos prisitraukimų variacijos, kas padeda tobulėti vėl kitaip.“

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Vanagas Media

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos krepšininkėms – pasaulio jaunimo čempionato bronzos medaliai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį