Dalintis „Didžiojoje Britanijoje siautėjanti „Vėtra“ siekia tapti Lietuvos beisbolo pažiba“

Didžiojoje Britanijoje siautėjanti „Vėtra“ siekia tapti Lietuvos beisbolo pažiba

Didžiosios Britanijos antros beisbolo lygos čempione šiemet tapo Bristolio „Vėtros“ komanda. Lietuviškas pavadinimas yra neatsitiktinis, nes šioje komandoje rungtyniauja į užsienį emigravę lietuviai. Neįtikėtina, bet lietuvių entuziazmas ir pasiaukojimas leido iškovoti vietą tarp stipriausių Didžiosios Britanijos komandų, o dabar neslepiamos ambicijos patriukšmauti ir elite.

Kalbant apie „Vėtros“ klubo istoriją, reikia prisiminti 1984 metais Valentino Bubulio įkurtą Utenos „Vėtros“ komandą. Šis klubas egzistavo ilgiau nei 20-metį, tačiau maždaug 2007 metais daugelis beisbolininkų, pabaigę vidurines mokyklas, išvyko mokytis ir žaisti į Kauną ir Vilnių. Jau tada tik maža dalis žaidėjų liko Utenoje. Šalį užklupusi krizė 2008 metais dar labiau paskatino emigraciją, nemažai lietuvių išvyko į užsienį ir Utenos „Vėtros“ klubo egzistavimas baigėsi.

Tuometinis Utenos klubo žaidėjas Giedrius Janulevičius į Angliją išvyko 2010 metais.

„Po poros metų susiradau Anglijoje „Nottingham Rebels“ klubą ir pradėjau už jį žaisti. Po kurio laiko per socialinius tinklus ir senas pažintis į mane kreipėsi kiti išeiviai iš Lietuvos, anksčiau taip pat žaidę Utenos „Vėtroje“. Aš per savo klubo trenerį suradau jiems beisbolo klubą Bristolyje. Pažaidę 4-5 metus, paskaičiavome, kad surinkus visus lietuvius iš kelių Anglijos miestų, būtų pilna beisbolo komanda ir nereikėtų žaisti už kitus klubus“, – prisiminė G. Janulevičius.

Giedrius Janulevičius

G. Janulevičius į Bristolį persikėlė 2018 metais ir tuomet galutinai buvo atgaivintas „Vėtros“ klubas, tik jau nebe Utenos, o Bristolio lietuvių.

„Kiek domėjomės, esame pirmas lietuvių klubas pasaulyje, žaidžiantis beisbolą ne Lietuvoje. Pirmajame sezone turėjome 23 žaidėjus iš Utenos, Vilniaus, Kauno, Radviliškio ir Kupiškio“, – pasakojo G. Janulevičius.

Pirmajame sezone trečiojoje D. Britanijos lygoje Bristolio „Vėtra“ užėmė 5 vietą tarp 12 komandų. Antrajame sezone, jau labiau susižaidę ir pasikoregavę sudėtį, lietuviai nusprendė dalyvauti antroje lygoje. Vyr. treneriu buvo paskirtas Tadas Šarakojis, o jo asistentu – G. Janulevičius.

„Tikslai buvo laimėti kuo daugiau rungtynių, kad patektume į atkrintamąsias varžybas. Ten jau viskas vyksta iš vienerių rungtynių, todėl visko gali nutikti“, – sakė „Vėtros“ trenerio asistentas.

Giedrius Janulevičius

Ir nutiko kažkas įspūdingo. „Vėtra“ pateko į finalo ketvertą, bet tik iš ketvirtos vietos, todėl pusfinalyje turėjo kautis su stipriausia reguliariojo sezono komanda – „Bournemouth Bears“. Per sezoną šios komandos tarpusavyje žaidė 8 sykius, o „Vėtra“ laimėjo vos dusyk.

„Prieš pusfinalį pasakėme sau, kad turime laimėti prieš juos ir tada finalas nebus baisus, nes vėl viską lems vienintelės rungtynės“, – teigė G. Janulevičius.

Užsivedę Lietuvos beisbolininkai turnyro favoritus pusfinalyje sutriuškino net 12:1. Tada liko paskutinis žingsnis – finalas su Londono „Arrows“. Po permainingos kovos „Vėtra“ šventė pergalę 12:9 ir tapo Didžiosios Britanijos antros lygos čempione.

„Manau, kad visi sezono pradžioje turi tikslą tapti čempionais, nes kitu atveju, kam tada žaisti? Bet, žinoma, patikėjome tik kai gavome taurę ir uždainavome Marijono Mikutavičiaus „3 milijonus“, – prisiminė G. Janulevičius.

Jis prisipažįsta, kad pergalę antroje lygoje lėmė ne meistriškumas, o didelis noras ir tikėjimas.

„Buvome kaip vienas kumštis, net kai ir nesisekė. Pastebėjau, kad finalo varžovai po nesėkmingos atkarpas ėmė pyktis. Net kai atsilikome 3:8, palaikėme vienas kitą ir po truputį persvėrėme rezultatą savo naudai. Labai padėjo ir tai, kad į rungtynes atvyko ilgametis Utenos „Vėtros“ treneris V. Bubulis. Jis padėjo savo patarimais ir įžiebė liepsnelę kai mes atsilikoME. Buvo pasakyta, kad rungtynės beisbole baigiasi po 9 kėlinukų, o ne 5“, – pasakojo G. Janulevičius.

Bristolio „Vėtros“ klubas nėra profesionalus. Žaidėjai sportą derina su darbais. Pusė komandos gyvena ir treniruojasi Londone, kita pusė – Bristolyje. Žaidėjai Anglijoje dirba įvairiose srityse – nuo sunkvežimių vairuotojų iki inžinierių bei pardavėjų.

„Vėtros“ klubas

Klubas išsilaiko iš pačių žaidėjų ir jų draugų. Atsiranda ir smulkūs rėmėjai. Visgi Anglijoje labai sudėtinga įtikinti įmones remti beisbolą, nes čia priekyje labai toli nuo visų atitrūkęs yra ir visą dėmesį bei didžiąją dalį pinigų susirenka futbolas.

G. Janulevičius neabejoja, kad kovoti aukščiausioje lygoje bus nelengva ir tam vien lietuvių jau nebeužteks.

„Šiuo metu turime 15 žaidėjų. Kadangi pakilome į aukščiausią lygą, nusprendėme pasistiprinti keliais žaidėjais, prieš kuriuos esame žaidę. Esame stiprūs, bet suprantame, kad norint pasiekti finalo ketvertą, vien tik lietuvių neužteks. Komandą šiuo metu sudaro 10 lietuvių, 2 rumunai, 2 žaidėjai iš Venesuelos ir 1 iš Dominikos Respublikos“, – aiškino G. Janulevičius.

Treneris džiaugiasi, kad Bristolyje oro sąlygos leidžia sportuoti lauke visus metus, o sąlygas „Vėtra“ turi neblogas.

„Treniruotėms sezono metu per savaitę skiriame du vakarus po 2 val., o kiekvieną sekmadienį vyksta rungtynės. Dabar, kai yra tarpsezonis, dirbame salėse su svoriais. Po naujų metų vėl darysime 3 treniruotes savaitės eigoje ir vieną bendrą sekmadienį. Žaisti ir treniruotis turime išsinuomoję stadioną, kuris buvo skirtas futbolui, bet jį pakoregavome ir padarėme tinkamą beisbolui. Kadangi Anglijoje galime lauke sportuoti ir žiemą, tai tuo ir naudojamės“, – kalbėjo G. Janulevičius.

Bristolio „Vėtra“ naują sezoną pradės balandžio pabaigoje, o prieš tai – kovo gale – planuojama skristi į draugišką 6 komandų turnyrą Sevilijoje (Ispanija).

„Vėtros“ klubo palaikymo komanda

Stipriausioje Didžiosios Britanijos beisbolo lygoje (Nacionalinė beisbolo lyga, NBL) jau eilę metų dominuoja Londono „Mets“ klubas. Lietuvių „Vėtra“ žada jau debiutiniame sezone NBL kovoti dėl aukščiausių pozicijų. Vienas iš tikslų – iškovoti kelialapį į vieną iš Europos turnyrų, kuriuose yra tikimybė susikauti ir su Lietuvos ekipomis.

„Vėtros“ klubo vadovai atskleidžia ir kitus planus, susijusius su Lietuvos beisbolo stiprinimu. Su Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentu Virmidu Neverausku yra pasiektas žodinis susitarimas kitais metais atgaivinti Lietuvos beisbolo taurės turnyrą. Jame galėtų dalyvauti Vilnius, Utenos, Kauno ir Bristolio ekipos.

Kitą sezoną „Vėtra“ planuoja užbaigti JAV, Fynikse vyksiančiame dideliame beisbolo turnyre. Į jį vyktų Lietuvos rinktinė, sudaryta iš „Vėtros“, Utenos „Titanų“ ir Kauno „Lituanica“ žaidėjų.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: „Vėtros“ klubo

Komentarai

  1. Antanas

    Kiek žinau Utenos Vėtra gyvavo iki 2016 metų, dar net gi 2012 metais Utenos beisbolo klubo Vėtra vyrų komanda turėjo labai gerą sezoną Lietuvos beisbolo čempionate. Taip, kad šiais laikais labai lengva teigti netikrą informacija kiek matau. Bet kodėl? Gal dėl to jog pats Giedrius Janulevičius labai anksti pabėgo iš Vėtros komandos ir tikrai ne dėl mokslų į Vilnių✌️

    1. Giedrius

      Jeigu dar Antanas savo tikru vardu rasytu o ne slapivardziu tai ir tiesa butu aiskesne nes tikrai joks Antanas nera ir nebuvo arti beisbolo Utenoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Startavo UCI dviračių treko Čempionų lyga: geriausiai pasirodė O. Baleišytė

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį