Dalintis „Buriavimo varžybos Estijoje“

Buriavimo varžybos Estijoje

Šią vasarą Estijoje vyks ypač svarbios jūrinio buriavimo varžybos – ORC klasės Europos čempionatas „Volvo Estonia“. Nereikėtų pamiršti ir regatos „Muhu väin rgatt“, kurioje visada dalyvauja Latvijos ir Lietuvos įgulos. 

Tam, kad visi norintys pamatytų, kas iš tiesų turima galvoje, kai sakoma „didžiausia regata Baltijos jūroje“, šiais metais regata „A. Le Coq Muhu väina regatt“ prasidės vandens lėktuvų uoste. Į varžybas laukiama atvykstant beveik 120 jachtų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Suomijos ir Švedijos. Tokia stiebų jūra ir burių gausybė – tai vaizdas, kurį tikrai pamatysi ne kasdien. Liepos 19 d. regatos laivynas iškels bures ir garbės ratu Talino įlankoje pradės pirmąsias lenktynes. Norintys jas stebėti iš jūros žiūrovai galės ten nuplaukti didesniais laivais, iš ten varžybų dalyviai bus siunčiami plaukti pirmosios ilgos distancijos, kurios tikslas – Kerdlos (Kärdla) uostas Hijumoje. Jį dalyviai pasieks, priklausomai nuo vėjo, – vėlai naktį arba auštant kitai dienai.
Šią vasarą Kerdloje šalia 2014 m. pabaigoje pastatytos milžiniškos jachtų žiemojimo ir priežiūros halės iškils ir prašmatnus uosto pastatas, palengvinsiantis regatos dalyvių buitį.

Antradienį, liepos 21 d., buriuotojai plauks į Kuivastu uostą Muhu saloje, o iš ten savaitės viduryje – atgal į Saremą, į Romasarę (Roomassaare). Ketvirtadienį anksti ryte prasidės vienas ilgiausių regatos etapų – iš Romasarės į Pernu. Sunku tiksliai nuspėti, kada dalyviai pasieks tikslą, todėl dar nepaskelbtas konkretus penktadienį vyksiančio priešpaskutinio etapo pradžios laikas ir nenustatytas distancijos ilgis.

Paskutinę regatos dieną Pernu įlankos trumpajame ruože stebint gausiai publikai paaiškės galutiniai rezultatai. 58-osios regatos „A. Le Coq Muhu väina regatt“ nugalėtojai bus apdovanoti šeštadienio, liepos 26 d., vakare Pernu jachtklube. Atvykite patys ir pasikvieskite draugų į laukiamiausią vasaros buriavimo renginį!
www.muhuvain.ee

[alert color=“violet“]Aukščiausio lygio varžybos

Geriausi Europos „Volvo Estonia“ ORC klasės buriuotojai paaiškės rugpjūčio 10–16 d. Pernu.

„Volvo“ yra koncernas, kurio indėlis remiant svarbiausias pasaulio jūrinio buriavimo varžybas „Volvo Ocean Race“ žinomas visiems, besidomintiems buriavimu“, – pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį sakė Kalevas Vapperis, „Kalevi Jahtklubi“ pirmininkas. Vyriausiojo įmonės „Volvo Estonia OÜ“ finansininko Veiko Tarviso žodžiais tariant, remdama Estijoje vyksiantį didžiulį renginį „Volvo“ įmonė turi simbolinę ir puikią galimybę atkreipti daugiau dėmesio ir į buriavimą apskritai, ir į svarbiausią jūrinio buriavimo renginį.

„Praėjusių metų rudenį Ispanijoje, Alikantėje, prasidėjusios ir iš ten aštuonis uostus aplankysiančios, o galiausiai 2015 m. birželį į Švediją atkeliausiančios varžybos „Volvo Ocean Race“ yra taip arti Estijos, kad tarp rugpjūtį Pernu vyksiančio ORC Europos čempionato ir „Volvo Ocean Race“ varžybų įmanoma sukurti puikiausią sinergiją“, – sakė Tarvisas.

Regatos organizatoriai ypač kruopščiai apgalvojo tai, kad kartu su buriuotojais į vasaros sostinę atvykstantys bendrakeleiviai čia galėtų maloniai praleisti laiką. Oficiali regatos dalyvių apgyvendinimo organizatorė kelionių agentūra „Reiser“ su Pernu miesto viešbučiais pasirašė specialias sutartis, kad svečiams būtų pasiūlytos mažiausios kainos, ir pasirūpino, kad nakvynę gauti būtų kuo paprasčiau. Be to, likusiems krante svečiams siūloma įdomių ekskursijų mieste ir jo apylinkėse. Ir kaip jau tapo įprasta regatos „A. Le Coq Muhu väina regatt“ metu, žiūrovai iš Pernu didesniais laivais bus plukdomi į jūrą stebėti įdomaus reginio ir „titanų kovos“.

www.orceuropeans2015.com
FB orceuropeans2015
[/alert]

Tekstas: Piret Salmistu
Nuotraukos: Piret Salmistu, Karelis Kaljuste

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Vaida ir Deividas Česnauskiai: „Kas sakė, kad Lietuvoje futbolo nėra?!”

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį