Dalintis „Lietuvos pusmaratonio čempionatas drebins Druskininkus“

Lietuvos pusmaratonio čempionatas drebins Druskininkus

Balandžio 2 dieną Druskininkuose vyks vienas gražiausių bėgimo renginių Lietuvoje – „RASA Druskininkai Run“ pusmaratonis. Šiais metais bėgimas bus ir Lietuvos pusmaratonio čempionatas, todėl gražiame kurorte rinksis ne tik bėgimo mėgėjai, bet ir pajėgiausi šalies stajeriai.

Praėjusiais metais Druskininkų pusmaratonio trasa gavo tarptautinį AIMS sertifikatą, todėl šis renginys yra matomas viso pasaulio bėgimo kalendoriuje. Verta pažymėti, kad tokius galiojančios sertifikatus šiuo metu turi tik Vilniaus ir Kauno maratonai.

Beje, atsinaujinęs „RASA Druskininkai Run“ bėgimas pirmą kartą vyks pavasarį, nes ankščiau panašią datą renginio suorganizuoti nebuvo įmanoma dėl pandemijos. 2020 metais bėgimas vyko birželio pradžioje, o 2021 metais – spalio viduryje.

„Pavasaris yra tarsi bėgikų sezono pradžia. Šis bėgimas Druskininkuose bus puikus savo žiemos ir pavasario darbų bei treniruočių įsivertinimas. Balandžio pradžia taip pat dar patogi dėl to, kad tuo metu takeliai dar nėra labai apkrauti, o vasarą čia būna labai daug vaikštančių ir dviračiai besivažinėjančių žmonių“, – kalbėjo vienos renginio organizatorių, asociacijos „Sporto renginiai“ atstovas.

Balandžio 2 dieną Druskininkuose sportininkai galės rinktis ne tik pusmaratonio distanciją. Bus galima dalyvauti 10,5 km, 5,2 km bėgimuose, o patiems jauniausiems bėgikams bus parengta 600 m trasa.

„Turime sertifikuotą trasą, Lietuvos čempionatą, todėl mūsų tikslas – kokybiškas ir geras bėgimo renginys. Pastaraisiais metais organizuodami renginį susidūrėme su įvairiais ribojimais, todėl labai tikimės, kad pandemija jau eina į pabaigą ir Druskininkuose išvysime daug bėgikų“, – pabrėžė organizatoriai.

Bet kokiu atveju, organizatoriai paliko galimybę sudalyvauti „RASA Druskininkai Run“ renginyje ir neatvykstant į pietryčių Lietuvą. Balandžio 1-3 dienomis bus rengiamas virtualus bėgimas, o atitinkamą distanciją savo pasirinktoje vietoje įveikę žmonės taip pat gaus renginio medalius.

Vieno vaizdingiausių bėgimų Lietuvoje staro vieta – prie Vijūnėlės tvenkinio paplūdimio. Druskininkų miesto atstovai įsitikinę, kad bėgikai tikrai turės nuostabų laiką.

„Mūsų šūkis yra „Druskininkai – sveikatos šaltinių kurortas“. Sportas yra sveikata, todėl tokie sporto renginiai Druskininkuose yra laukiami. Esam atviri tiek mėgėjams, tiek profesionaliems sportininkams. Savivaldybė skatina sportinius renginius ir mielai prisideda prie jų organizavimo“, – sakė Druskininkų mero Ričardo Malinauko patarėjas Simonas Kazakevičius.

Druskininkuose didelis dėmesys skiriamas infrastruktūrai, atsiranda nauji objektai, taip pat tvarkomi takai. „RASA Druskininkai Run“ bėgimo dalyviai galės ne tik grožėtis nuostabiu kraštovaizdžiu, bet ir patogiai jaustis bėgdami atnaujintais takais.

„Bėgikai galės pamatyti dygstančių narcizų jūrą, Vijūnėlės paplūdimyje įrenginėjamą profesionalų paplūdimio tinklinio aikštyną, kuris galės būti pritaikytas įvairioms paplūdimio sporto šakoms. Šalia planuojame įrengti treniruoklius, kuriais miesto gyventojai ir svečia galės naudotis visus metus. Kasmet atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai. Investuojame į žmonių fizinį aktyvumą tikrai nemažai“, – teigė S. Kazakevičius.

Šiais metais Druskininkų pusmaratonis turi generalinį rėmėją. Juo tapo viena didžiausių natūralaus mineralinio vandens išgavimo ir išpilstymo įmonių Baltijos šalyse „Druskininkų RASA“. Įmonė jau 23 metus vandenį išgauna tik iš Druskininkuose esančių vandenviečių, kurios yra išsidėsčiusios saugomose miškingose teritorijose.

„Vienas svarbiausių mūsų uždavinių – sveikų įpročių formavimas ir sveikos gyvensenos skatinimas, todėl mūsų įmonė yra nuolatinė įvairių sporto renginių dalyvė ir rėmėja. Vanduo ir sportas yra neatsiejama geros fizinės ir emocinės sveikatos dalis. „RASA Druskininkai Run“ – vienas didžiausių sporto renginių Druskininkuose, kurio vienas iš tikslų – skatinti sveiką gyvenimo būdą – sutampa su mūsų“, – teigė „Druskininkų RASA“ įmonės atstovė Asta Piliponė.

 

Registracija į „RASA Druskininkai Run“ renginį vyksta druskininkairun.lt.

„RASA Druskininkai Run“ bėgimą organizuoja Druskininkų sporto centras kartu su Lietuvos lengvosios atletikos federacija ir asociacija „Sporto renginiai“.

Organizatorių informacija
Nuotraukos: Aleksandro Savickio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos teniso spinduliui E. Butvilui pirmasis treneris linki kantrybės ir šaltakraujiškumo

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį