Dalintis „Baidarininkų bronza ir vilčių teikiantys startai“

Baidarininkų bronza ir vilčių teikiantys startai

Ketvirtadienį Rio de Žaneire finaluose startavo baidarių ir kanojų irkluotojai. Šiandien 31-ąjį gimtadienį švenčiantis E.Ramanauskas ir 30-metis A.Lankas tapo pirmaisiais Nepriklausomos Lietuvos baidarių irkluotojais, iškovojusiais olimpinį medalį.

Lietuviams dosnioje Rodrigo de Freito lagūnoje mūsų šalies dvivietės baidarės įgula galingai šovė iš starto ir nemažindama tempo pasiekė už 200 m esantį finišą. A.Lankas ir E.Ramanauskas distanciją įveikė per 32,382 sek. Čempionais tapo ispanai Saulas Craviotto ir Cristianas Toro (32,075 sek.). Britai Liamas Heathas ir Jonas Schofieldas laimėjo sidabro medalius (32,368 sek.).

CroppedImage530530-VEE-4652

„Man tai pati geriausia dovana. Juk dar prieš kurį laiką net apie olimpines žaidynes negalėjau pasvajoti”, – prisipažino E.Ramanauskas.

Pasak baidarininkų, staigus jų startas – darbo ties šiuo elementu treniruotėse vaisius.

„Šiandien ir oras buvo mums tinkamas, irklavome truputį prieš vėją. Jautėme, kad gerai važiuojame, lygiai su ispanais ir britais, o jie pastaruoju metu yra mūsų distancijos lyderiai“, – sakė A.Lankas.

E.Ramanauskas šyptelėjo: „Antra vieta būtų buvusi dar geresnė.“ Bet A.Lankas pridūrė: „Nevarome dievo į medį. Tai geriausia, kas galėjo būti, puikiausia Edvino gimtadienio dovana ir, aišku, kvietimas į gimtadienį.“

Tiesa, sportininkai audringos šventės neplanuoja: „Labai švęsti negalime, nes juk kiti sportininkai dar laukia savo startų.“

Netoli garbės pakylos buvo dar viena Lietuvos dvivietės baidarės įgula – 29 metų Ričardas Nekriošius ir 28-erių Andrejus Olijnikas 1000 m distancijos finale užėmė penktąją vietą.  Distanciją lietuviai veikė per 3 min. 14,748 sek.

Čempionais tapo vokiečiai Marcusas Grossas ir Maxas Rendschmidtas (3 min. 10,781 sek.), sidabrą iškovojo  serbai Marko Tomičevičius ir Milenko Zoričius, bronza atiteko australams Kenui Wallace’ui ir Lachlanui Tame’ui (3 min. 12, 593 sek.). Ketvirtąją vietą užėmė Emanuelio Silvos ir Joao Ribeiro duetas iš Portugalijos (3 min. 12,889 sek.). Už lietuvių nugaros liko Italijos, Vengrijos ir Slovakijos įgulos.

„Esame patenkinti, nes padarėme viską, ką galėjome. Šiandien irklavome sklandžiau, geriau negu vakar. O vieta parodo mūsų dabartinį pajėgumą. Pernai pasaulio čempionate buvome septinti, užpernai šešti, dabar – penkti. Tai rodo, kad esame pasiekę geriausią sportinę formą“, – teigė A.Olijnikas.

Įpusėjus distancijai Lietuvos įgula buvo ketvirta, ne taip toli nuo trečiosios pozicijos. Ar nesinorėjo pabandyti pavyti varžovus? „Jau prieš startą su Andriumi sutarėme nesidairyti į šalis, žiūrėti į priekį ir irkluoti taip, kaip galime. Atidaviau viską ir tik finišavęs pamačiau, kelintoje vietoje esame. Sąlygos trasoje šiandien buvo beveik idealios.“

Prieš dvi dienas iki starto į Rio atvykęs kanojininkas Henrikas Žustautas šiandien varžėsi B finale. Jis 200 m distancijoje liko trečias ir galutinėje įskaitoje užėmė 11-ąją vietą.

Rio de Žaneiro olimpiniame kanale du medalių komplektus pelnė ir Lietuvos akademinio irklavimo atstovai. Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris iškovojo sidabrą, o Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė – bronzą. Dar vieną apdovanojimą į Lietuvos taupyklę įdėjo sunkiaatletis Aurimas Didžbalis. Jis laimėjo bronzos medalį.

Šiuolaikinė penkiakovė

Tris valandas trunkančią fechtavimo rungtį Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių organizatoriai nusprendė surengti pagrindinių varžybų išvakarėse.
ResizedImage530354-Rio-fechtavimas-mot-1-of-2

36-ios sportininkės vieno rato sistema grūmėsi su visomis varžovėmis, o L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės kišenėje dienos pabaigoje buvo 19 pergalių ir 16 pralaimėjimų (214 taškų).

11-ą vietą užėmusi titulą ginanti lietuvė tikėjosi daugiau, bet emocijoms aprimus pripažino, kad ir toks rezultatas – konkurencingas.

Ramiau širdyje jai turėjo pasidaryti peržvelgus fechtavimo protokolą. Iš pagrindinių šiuolaikinės penkiakovės favoričių vienintelė vokietė Lena Schoneborn sugebėjo kiek atitrūkti nuo lietuvės (24 pergalės, 244 taškai). Tiesa, ir ją aplenkė lenkė Oktawia Nowacka (27 pergalės, 262 taškai).

Tiek jos, tiek L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės pagrindiniai koziriai bus mesti ant stalo kitą dieną. I. Serapinaitės stiprioji pusė – plaukimas, vyresnės komandos draugės – kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis. Sportininkių taip pat laukia loterija traukiant žirgus ir jojimo varžybos, be to, papildomo fechtavimo metu kiekviena galės prisidurti po kelis ar keliolika taškų.

Ketvirtadienį startavo ir penkiakovininkas Justinas Kinderis. Fechtavimo  rungtyje laimėjęs 18 kovų ir patyręs 17 pralaimėjimų sportininkas surinko 208 taškus ir bendroje įskaitoje dalijasi 18-21 vietomis. Kitose rungtyje J.Kinderis varžysis šeštadienį.

Lengvoji atletika

ResizedImage530353-DSC-3099
Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė sėkmingai startavo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atrankoje. Antrose olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti sportininkė antruoju bandymu įveikė kvalifikacijos normatyvą (194 cm) ir pateko į varžybų finalą.

Iš viso atrankoje dalyvavo 36 šuolininkės, į finalą pateko 18 sportininkių.

 

Informacija: ltok.lt
Nuotraukos: Vytauto Dranginio ir Alfredo Pliadžio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Iššūkis moterims – pasiruoškite 5 km bėgimui vos per 7 d.

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį