Dalintis „Airinė Palšytė: esu ambicingas žmogus“

Airinė Palšytė: esu ambicingas žmogus

25-erių metų Lietuvos šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė visu ryškumu suspindėjo 2017 metų pabaigoje, kuomet tapo geriausia šalies lengvaatlete, o kiek vėliau buvo pripažinta ir geriausia Lietuvos sportininke. Viena žaviausių Lietuvos sportininkių nori, kad sportas taptų Lietuvos vizitine kortele, o žmonės nebijotų atrodyti stilingai.

„Sportas mane suformavo kaip žmogų. Jis man davė tam tikrus pagrindus, išmokė tų dalykų, kurių kartais neišmoksti mokykloje – tokius, kuriuos reikia patirti, išgyventi. Sportas mane išmokė laikytis disciplinos, režimo, padėjo užmegzti daug ryšių. Tikslų išsikėlimas, jų siekimas, ambicijos – tai man suteikia sportas. Be sporto nebūčiau tuo, kuo esu dabar. Tikiuosi, kad kuo greičiau bus pamirštas stereotipas, kad sportininkai yra kvaili ir be sporto nieko neturi. Profesionalūs sportininkai yra pilnavertės asmenybės, labai universalūs ir ambicingi žmonės”, – pasakojo Airinė.

A. Palšytė nuo pat mažens buvo labai universali. Mokykloje ji lankė daug būrelių. Ji yra lankiusi baletą, taip pat žaidė krepšinį, grojo pianinu, dainavo chore. Visgi šeimos genai lėmė tai, kad ji pasirinko sportinį kelią.

 

„Mano pasirinkimą lėmė tai, kad visa šeima yra neatsiejama nuo sporto. Mano tėtis (Aurimas Palšis – buvęs Vilniaus „Statybos” žaidėjas – red. past.) profesionaliai žaidė krepšinį, seneliai taip pat yra arba patys sportavę, arba labai aktyvūs mano sirgaliai. Tikrai buvo sunku pabėgti nuo sporto. Kai turi duomenis, arba „medžiagą”, su kuria augi, tai tikrai tave labai greitai pastebi treneriai arba atskirų sričių specialistai”, – apie savo pasirinkimą siekti sportininkės karjeros sakė A. Palšytė.

Įdomu ir tai, kad penktoje klasėje sudalyvauti pirmosiose tarpmokyklinėse lengvosios atletikos varžybose jai pasiūlė krepšininko Martyno Pociaus mama Jūratė Pocienė (jos gyvybė užgeso 2016 metais dėl klastingos ligos, – red. past).

„Kovodama su vyresnėmis mergaitėmis buvau trečia ir tuomet mane ir pastebėjo dabartinė trenerė Tatjana Krasauskienė. Taip ir prasidėjo mano kelias šioje sporto šakoje. Simboliška, kad pirmoji išmėginta lengvosios atletikos rungtis ir buvo šuoliai į aukštį”, – prisiminė A. Palšytė.

Universalumu pasižyminti A. Palšytė galėjo būti perspektyvi septynkovininkė, bet vienerios varžybos lėmė jos galutinį apsisprendimą susikoncentruoti ties šuoliais į aukštį.

„Vienu momentu stovykloje, bėgdama per barjerus, patyriau traumą ir trenerė pasakė, kad geriau turės sveiką šuolininkę negu „sulaužytą” daugiakovininkę”, – šypsojosi A. Palšytė.

Šuolių į aukštį sektoriuje A. Palšytė skynė pergales nuo pat paauglystės. Vėliau prasidėjo pergalės stipriausiose jaunių, jaunimo varžybose, kol galiausiai ji tapo Europos uždarų patalpų čempione bei buvo pripažinta geriausia 2017 metų Lietuvos sportininke.

 

„Esu ambicingas žmogus, išsikeliu aukštus tikslus ir visada kryptingai jų siekiu. Jau būdama maža, kai ko nors užsigeisdavau, tą ir pasiekdavau. Kol kas taip vyksta ir sporto pasaulyje. Manau, kad ambicijos, kantrybė, imlumas ir leidžia man siekti savo svajonių. Nebijau didelių arenų, dėmesio, o tai taip pat yra labai svarbu”, – pripažino šuolininkė.

A. Palšytė laikoma viena gražiausių Lietuvos sportininkių. Jai ne kartą teko pozuoti žurnalų viršeliams, taip pat atstovauti žinomiems pasauliniams prekiniams ženklams. Lengvaatletė sutinka, kad įvaizdis jai yra labai svarbus. Nors šuolininkėms varžybose daug aprangos nereikia, kiekviena smulkmena Airinei yra svarbi.

„Atrodo, kad užsidedi specialius drabužius ir viskas išspręsta, bet sporte taip pat vyrauja tam tikros mados ir tendencijos. Esu „Nike” prekės ženklo sportininkė ir kiekvienais metais gauname naujas varžybinės aprangos kolekcijas. Pagal tuo metu vyraujančias tendencijas būna pritaikomi tam tikri raštai, spalvos ir kitos detalės. Džiugu, kad Lietuva taip pat neatsilieka nuo naujovių”, – kalbėjo A. Palšytė.

Sportininkė prisipažino, kad namuose paprastai turi dvi spintas, iš kurių vienoje – sportinė apranga, o kitoje – laisvalaikio drabužiai.

„Būna labai sunku išsirinkti tinkamą drabužį tam tikrais momentais. Kadangi sporte praleidžiu labai daug laiko, tai nesinori kaskart į treniruotes eiti su ta apačia apranga. Stengiuosi įnešti kažkokių naujovių į savo aprangą, – kalbėjo A. Palšytė. – Aprangoje man svarbiausia yra patogumas, laisvumas, neutralios spalvos. Normalu, kad jeigu užsidėčiau baltą aprangą, tai kitą dieną ji jau netiks. Paprastai mėgstu mėlyną spalvą, todėl šiek tiek derinuosi prie jos. Parduotuvėje dažniausiai atkreipiu dėmesį į spalvas, jų derinius. Vėliau matuojuosi dydžius, įvertinu patogumą judant”.

 

A. Palšytė prisipažino, kad jau vaikystėje mėgdavo atrodyti stilingai ir sportiškai, o prie to ypač prisidėjo tėtis, kuris atveždavo jai drabužių iš užsienio. Dabar laikai pasikeitė, todėl gerą ir kokybišką produktą galima nesunkiai įsigyti ir Lietuvoje.

„Prisimenu, kad kai būdavau maža, jau galėdavau išsiskirti iš kitų, nes tėvai nupirkdavo gerus drabužius. Taip išėjo, kad ir vaikystėje nešiojau „Nike” drabužius, bet iš tikro tuo metu nebūdavo lengva gauti kokybiškos aprangos. Kolekcijos būdavo daug kuklesnės negu dabar. Norisi, kad dabar atsiradęs platus asortimentas skatintų jaunimą ieškoti naujų modelių, spalvų derinių. Kuomet aš pradėjau sportuoti, tokių galimybių nebuvo”, – teigė šuolininkė į aukštį.

Vasario 16 dieną Lietuva šventė valstybės atkūrimo šimtmetį. Sportininkai yra vieni garsiausių savo šalies ambasadorių pasaulyje, todėl Airinė džiaugiasi, galėdama garsinti savo mylimą šalį.

„Sportininkai yra vieni iš tų žmonių, kurie geriausiai žino, ką reiškia atstovauti savo šaliai. Nepaprastai džiaugiuosi, kad turiu galimybę nešti trispalvę ant pečių, o jei pasiseka – tai ir iškelti ją į viršų bei giedoti Lietuvos himną. 100 metų jubiliejus mūsų šaliai yra labai gražus ir tikiuosi, kad tai tik pradžia jos tobulėjimo link”, – linkėjo geriausia 2017 metų Lietuvos sportininkė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Komentarai

  1. Robi

    Super sportininke ir jos gyvenimo istorija va kuo galima didziuotis ir imti pvz.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Naujos Sportland parduotuvės atidarymo proga - žaidimas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį