Dalintis „Viktorija Andrulytė vėjaračių sporte mato galimybes ir varžytis, ir pramogauti“

Viktorija Andrulytė vėjaračių sporte mato galimybes ir varžytis, ir pramogauti

Nors buriavimas yra vandens sportas, tai nereiškia, kad artėjant ar jau prasidėjus žiemai, nebegalima gaudyti vėjo. Tam puikiai tinka vėjaračių ir ledrogių sportai.

„Blokart“ įrenginys su bure leidžia buriuoti tiek ant asfalto (vėjaratis), tiek ant ledo (ledrogės), priklausomai nuo to, kokie „ratai“ sumontuoti. Šios priemonės yra gana paprastos, todėl norint išbandyti šiuos sportus, tereikia noro ir šiltesnės aprangos.

„Tai yra žymiai paprasčiau nei ant vandens, nes viskas yra stabilu. Belieka susidraugauti su bure. Vėjaračius ar ledroges visada galima išsinuomoti ir išbandyti“, – sakė Lietuvos ledo jachtų ir vėjaračių asociacijos vadovas, buvęs pasaulio čempionas Matas Mizgiris.

Matas Mizgiris

Populiariausi vėjaračių sporto taškai Lietuvoje – Kuršių Nerija, Klaipėda, Šiauliai. Kai užšąla ežerai, tada plačiau išplinta ledrogių sportas. Treniruotės, varžybos ar kiti užsiėmimai vyksta Elektrėnuose, Vilniuje ir kituose miestuose.

Geriausia Lietuvos buriuotoja, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė Viktorija Andrulytė taip pat yra išbandžiusi vėjaračius. Jau pirmosiose savo varžybose prieš keletą metų ji tapo Baltijos „Blokart“ vėjaračių čempione.

„Kai pirmą kartą atsisėdau į vėjaratį, tai visiškai nemokėjau nieko daryti su tuo „blokartu“. Gavau kiek didesnę burę, tada pasitaikė stipresnis vėjas, kuris mane nunešė per visą Nidos aerodromą vos ne į Kuršių marias. Apsiverčiau ir pasakiau, kad daugiau nenoriu, – šypsojosi V. Andrulytė. – Bet tada man uždėjo mažesnę burę ir viskas buvo geriau“.

Sportininkė prisipažįsta, kad panašumų su buriavimu ant vandens yra nemažai.

„Ir ten, ir ten reikia gaudyti vėją. Tiesiog su vėjaračiais tą darai ant asfalto. Principas yra tas pats. Gal su „blokartais“ yra kiek paprasčiau, nes jie yra saugūs ir nesunkiai gali juos išbandyti tiek vaikai, tiek vyresni žmonės. Valdymas labai paprastas. Žinoma, jeigu yra siekiama kažkokio rezultato, tai veikti tikrai yra ką“, – sakė V. Andrulytė.

Buriavimas nebūtinai yra tik sportas. Tai gali būti puikus laisvalaikio praleidimo laikas. Tas pats galioja ir vėjaračiams ar ledrogėms. Pati V. Andrulytė po Tokijo olimpinių žaidynių su „Blokart“ vėjaračiu praskriejo nuo Juodkrantės iki Smiltynės.

„Tai puiki galimybė žiemos metu „pagaudyti“ vėją. Kadangi neturime Lietuvoje galimybių būti ant vandens visus metus, tai tokie sportai tikrai padeda palaikyti formą ir neužsisėdėti. Labai daug žmonių buriuoja su šeimomis. Po Tokijo olimpinių žaidynių vėl išbandžiau vėjaratį ir labai pasisekė, nes Neringoje kaip tik buvo labai geras oras, tinkamas šoninis vėjas, paplūdimys po lietaus buvo labai lygus. Galima sakyti, kad pailsėjau buriuodama“, – teigė V. Andrulytė.

 

M. Mizgiris pastebi, kad pastaraisiais metais buriavimas ant vandens sparčiai tobulėja ir atsiranda vis daugiau klasių, kur buriuojama yra praktiškai virš vandens. O tai dar labiau primena vėjaračių ar ledrogių sporto ypatumus.

Dar vienas vėjaračių ir ledrogių sportų privalumas – saugumas. Tarp tų, kurie jau yra įvaldę buriavimo priemones, traumos yra retenybė. Net jeigu apvirsta „Blokart“ su bure, žmogus krisdamas praktiškai išvengia kontakto su žeme arba atsiperka nedideliais nusibrozdinimais.

Ledrogės

„Didžiausią nelaimę mačiau pasaulio čempionate, kai stipriai susidūrė du vėjaračiai ir vienam iš buriuotojų skilo pėdos kaulas. Didesnių nesėkmių šiame sporte neteko matyti“, – prisiminė M. Mizgiris.

Jis prisipažįsta, kad susidomėjimas vėjaračiais ir ledrogėmis Lietuvoje jaučiamas. Žmonės nori varžybų, aktyvios veiklos. Dar didesnį sporto augimą stabdo tinkamų buriavimo vietų stoka. Treniruočių ar varžybų aikštelės parengimas šaltuoju metų laiku reikalauja didelių investicijų.

Šį savaitgalį Nidoje vyks Lietuvos ir Baltijos šalių vėjaračių čempionatas. Kitų metų spalį geriausi Lietuvos sportininkai planuoja dalyvauti iš 2020 metų perkeltame pasaulio čempionate Naujojoje Zelandijoje.

Žiemos sezone Lietuvos ledo jachtų ir vėjaračių asociacija planuoja surengti 3-4 varžybas. Lietuvos „Blokart“ buriuotojai jau yra ne kartą pasižymėję skambiomis pergalėmis, todėl tikimasi, kad naujas sezonas taip pat bus derlingas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Lietuvos ledo jachtų ir vėjaračių asociacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos golbolininkai – penktą kartą Europos viršūnėje!

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį