Dalintis „Po ilgos pertraukos į ringą sugrįžęs Eimantas Stanionis apgynė pasaulio čempiono diržą“

Po ilgos pertraukos į ringą sugrįžęs Eimantas Stanionis apgynė pasaulio čempiono diržą

Daugiau nei dvejus metus trukusį kovų badą išgyvenęs boksininkas Eimantas Stanionis pirmą sykį karjeroje apgynė Pasaulio bokso asociacijos (WBA) pusvidutinio svorio kategorijos reguliariojo čempiono diržą.

Las Vegase (JAV) vykusių profesionalių bokso kovų vakare 29-erių metų lietuvis vienbalsiu teisėjų sprendimu 3-0 (117:111, 118:110, 119:109) nugalėjo 37-erių Venesuelos atstovą Gabrielį Maestre.

Tai buvo 15-oji iš eilės E. Stanionio pergalė profesionalų ringe. Nors kova vyko gana aktyviai ir truko visus 12 raundų, lietuvis didžiąją dvikovos dalį buvo aktyvesnis ir tikslesnis. Ypač E. Stanionio pranašumas išryškėjo paskutiniuose raunduose, todėl teisėjų verdiktas buvo gana nuspėjamas ir akivaizdus – į viršų buvo pakelta lietuvio ranka.

Eimantas Stanionis. LBF nuotr.

Remiantis vienu garsiausių bokso statistiką generuojančių puslapių „Compubox“, E. Stanionis pergalingoje kovoje iš viso atliko 771 smūgį, iš kurių pataikė 316 ir demonstravo 41 procento smūgių taiklumą.

Nors G. Maestre smūgiavo daugiau ir iš viso atliko net 802 smūgius, venesuelietis pataikė tik 205 smūgius ir užfiksavo 25,6 proc. taiklumą. Tai reiškia, kad E. Stanionis iš viso pataikė net 111 smūgių daugiau.

E. Stanionis pataikė 136 iš 359 (37,9 proc.) tiesių smūgių ir net 180 iš 412 (43,7 proc.) jėgos smūgių. Anot „Compubox“, lietuvis šioje kovoje pasiekė ir du karjeros rekordus – nei 771 atlikto, nei 316 pataikyto smūgio E. Stanionis dar nebuvo surinkęs nė viename profesionalų susitikime.

G. Maestre profesionalo karjeroje yra iškovojęs penkias pergales, o vieną dvikovą baigė lygiosiomis. 2015 metų pasaulio mėgėjų čempionato aštuntfinalyje jį užtikrintai 3-0 nugalėjo būtent E. Stanionis.

E. Stanionis prieš tai paskutinį sykį buvo kovojęs 2022 metų balandžio 16 dieną, kuomet jis 12-os raundų kovoje įveikė Radžabą Butajevą ir iškovojo reguliarųjį pasaulio čempiono diržą.

Tekstas: Sportas24.lt
Nuotraukos: Scanpix, LBF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Tituluočiausia Lietuvos orientacininkė neturėjo sau lygių prasidėjusiame 2024 metų sezone

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį