Dalintis „Viduržemio jūros dieta – lieknėkite kaip italai“

Viduržemio jūros dieta – lieknėkite kaip italai

Tyrimais įrodyta, kad žmonės, gyvenantys su Viduržemio jūra besiribojančiose šalyse, gyvena ilgiau ir rečiau nei, pavyzdžiui, amerikiečiai kenčia nuo vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Detaliau patyrinėjus, kas daro teigiamą įtaką šių šalių gyventojų sveikatai, didelių paslapčių neatrasta – tai aktyvus gyvenimo būdas, sąmoninga svorio kontrolė ir Viduržemio jūros šalims būdingi valgymo įpročiai. Kokie jie?

Kuo pasižymi Viduržemio jūros dieta?

Nors graikai valgo kitaip nei italai, kurie valgo kitaip nei prancūzai ar ispanai, tačiau Bostone įsikūrusi pelno nesiekianti maisto tyrimų grupė „Oldways“ sukūrė Viduržemio jūros dietos piramidę, kurioje sujungė bendrus šių tautų virtuvės principus.

Vienas jų – tai yra labiau valgymo rekomendacijomis grįsta, o ne struktūrizuota dieta, todėl čia kasdienį kalorijų kiekį turėsite nusistatyti patys, kaip ir tai, kokiais būdais išliksite fiziškai aktyvūs. Laikantis šios dietos, specialistai rekomenduoja valgyti vaisius, daržoves, nesmulkintus grūdus, viso grūdo makaronus, pupeles ir kitus ankštinius augalus, riešutus, viską šlakstyti alyvuogių aliejumi bei ant savo patiekalų nepagailėti žolelių ir prieskonių. Taip pat bent porą kartų per savaitę rekomenduojama valgyti žuvį ir jūros gėrybes. Tuo tarpu paukštieną, kiaušinius, sūrį ir jogurtą siūloma valgyti saikingai, o saldumynus ir raudoną mėsą taupyti ypatingoms progoms.

Jūros gėrybių patiekalas

Kuo ji ypatinga?

Ši dieta ypatinga tuo, jog specialistai, laikantis jos, leidžia gerti šiek tiek raudono vyno – žinoma, jei tik norite ir tai leidžia jus prižiūrintis gydytojas. Saikas čia taip pat svarbus: moterims per dieną leidžiama taurė, vyrams – pora.

Raudonajame vyne yra resveratrolio – antioksidanto, slopinančio uždegimą, mažinančio vėžio atsiradimo tikimybę bei gerinančio širdies ir kraujagyslių sistemos darbą. Resveratrolio galima rasti ir nealkoholiniame vyne.

Ar riebalai nedidins svorio?

Viduržemio jūros dietos metu neribojamas riebalų vartojimas – alyvuogių aliejus ir alyvuogės, avokadas bei nedideli kiekiai sūrio yra net rekomenduojami. Nors kai kurie žmonės baiminasi, kad šie produktai gali padidinti svorį, vis daugiau tyrimų rodo, kad yra priešingai.

Tačiau, laikantis Viduržemio jūros dietos, mankštintis, žinoma, teks. Pagrindinis Viduržemio jūros regiono gyventojų mankštinimosi būdas yra tiesiog vaikščiojimas. Į savo rutiną taip pat įtraukite ir kitus jūsų mėgstamus judėjimo būdus – pilatesą, sodininkystę, šokius.

Laikantis šios dietos, rekomenduojama per savaitę atlikti maždaug 2,5 h vidutinio intensyvumo fizinės veiklos ir porą kartų per savaitę atlikti raumenų tempimo pratimus.

Na, ir pabaigai – keletas malonių faktų apie šią dietą. Viduržemio jūros dietos laikymasis gali padėti jums numesti svorio, pagerinti širdies ir smegenų sistemų būklę, apsaugoti nuo vėžio, kitų lėtinių ligų bei diabeto, o jau sergant juo – padėti palaikyti tinkamą cukraus kiekį kraujyje. Tad sveikai maitintis tikrai apsimoka.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Nuotraukos: pexels.com 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Treneris A. Vinčiūnas: piliulė nuo nugaros skausmo – judesys

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį