Dalintis „Vaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis subtilybės – keletas patarimų“

Vaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis subtilybės – keletas patarimų

Praėjusią savaitę rašėme apie visame pasaulyje populiarų šiaurietišką ėjimą su lazdomis bei kaip tinkamai jas išsirinkti . Šį kartą aptarsime, kaip taisyklingai pradėti vaikščioti su lazdomis.

Ant riešų užsidėkite lazdų dirželius

Nesvarbu, ar planuojate neskubėdami vaikščioti savo apylinkėmis, ar žygiuoti akmenuotu taku, abejais atvejais reikia tinkamai ant riešų užsidėti lazdų dirželius. Dažnai šiaurietiško ėjimo lazdos turi riešų dirželius, kurie prisisegant priglunda prie nykščio. Šie dirželiai puikiai tinka, kadangi specialistai rekomenduoja ėjimo metu, keliant alkūnes nugaros link, atleisti lazdą.

Pavaikščiokite, nekreipdami dėmesio į lazdas

Kol priprasite prie lazdų, vaikščiokite įprastai, lengvai laikydami jas rankose. Tai padės jums žygiuoti natūraliai, išlaikant įprastą eiseną. Ypač svarbu nekeisti įprasto rankų judinimo būdo. Tiesiog pabandykite lengvai pavaikščioti tol, kol su lazdomis rankose jausitės natūraliai.

Ženkite kulnu

Žygiuodami, pėdą dėkite ant kulno, o priešingos pusės rankoje esančią lazdą – ant žemės. Žygiuoti nuo kulno svarbu, nes taip priešingoje rankoje esanti lazda lengviau „pastūmės“ jūsų kūną į priekį.

Perkelkite rankas kartu su „vedančia“ koja

Pasirinkite, kuri pėda bus jūsų „vedanti“ pėda ir judinkite abi rankas tuo pačiu metu, kai ši koja judės į priekį ir atgal. Įsivaizduokite, kad jūsų lazdos liečia žemę tada, kai „vedančios“ pėdos kulnas liečia žemę. Panašiai rankos turėtų judėti ir kai kita koja liečia žemę.

Eidami lazdomis lieskite žemę

Dabar, kai žinote šiuos patarimus, galite pradėti judėti. Judindami rankas kartu su vedančia koja, pradėkite lengvai liesti lazdomis žemę, laikydami jas 45 laipsnių kampu. Kai tokia eisena tampa natūralia, lazdų pagalba rankomis stumkite savo kūną į priekį. Tai leis jums aktyvuoti viršutinės kūno dalies raumenis ir ėjimo metu sumažinti kojų bei nugaros sąnarių apkrovą.

Įtraukite visą kūną, sutelkdami dėmesį į liemenį

Stovėkite ramiai ir rankomis apglėbkite šonkaulius, tiesiai po krūtine. Laikykite galvą ir klubus tiesiai bei švelniai sukite šonkaulius iš dešinės į kairę. Šiek tiek pasipraktikavę, pradėkite vaikščioti, nenustodami sukioti liemens. Jei viskas daroma teisingai, sukimas į kairę natūraliai „perkelia“ dešinę ranką į priekį ir atvirkščiai.

Pradėkite nuo trumpų distancijų

Šiaurietiškasis ėjimas naudoja daug daugiau raumenų nei įprastas ėjimas ir sudegina iki 46 % daugiau kalorijų. Todėl pradėkite, vaikščiodami po 30 min. per savaitę. Kai su lazdomis pasijusite natūraliai, pasivaikščiojimų trukmę prailginkite iki 50 min. per savaitę, įtraukdami į tą laiką keletą pasivaikščiojimų į kalnus ir po skirtingą reljefą.

Pirma dalis

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: wikihow.com
Iliustracijos: wikihow.com ir pexels.com

Komentarai

  1. Senas diedas

    Labai sudėtinga. Žymiai lengviau vaikščioti su pietietiškomis lazdomis. Be to jos daug pigesnės, o ir patiems pasidaryti NIEKO NEKAINUOJA. Dvi lazdynų lazdos ir žygiuoji švilpaudamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

„Žalgirio“ direktorius Paulius Jankūnas džiaugiasi: „Eurolygos sezoną pasitinkame be skolų“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį