Dalintis „Trys Lietuvos penkiakovininkės pateko į pirmo Pasaulio taurės etapo Egipte finalą“

Trys Lietuvos penkiakovininkės pateko į pirmo Pasaulio taurės etapo Egipte finalą

Pirmame Pasaulio taurės etape Kaire (Egiptas) Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė ir Elzbieta Adomaitytė pateko į finalą.

Tuo metu Ieva Serapinaitė, kaip trys kitos lietuvės sėkmingai įveikusi kvalifikacijos etapą, pusfinalio B grupėje liko 10 ir atsdūrė už finalo borto.

Vyrų varžybose Titas Puronas ir Paulius Vagnorius nepateko į pusfinalį – kvalifikacijoje liko 15-oje ir 18-oje vietose.

Po fechtavimo ir plaukimo rungčių L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė bėgimo ir šaudymo rungtį pradėjo devinta (iš grupės į finalą patenka 9 sportininkės). „Teko pakovoti. Pirmuosius ratus bėgau iš visų jėgų, paskui supratusi, kad jau viskas gerai, šiek tiek atleidau“, pasakojo olimpinė čempionė, pusfinalyje finišavusi septinta. G. Venčkauskaitė finišavo iškart po Lauros – aštuntoje vietoje.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė

E. Adomaitytė ir I. Serapinaitė varžėsi B grupėje. Elzbieta finišavo devinta ir pateko finalą. I. Serapinaitė nuo Elzbietos atsiliko 8 taškais.

„Nebuvo nei vieno lengvo dūrio, nei vieno rato. Nuo pat bėgimo pradžios bėgau pilnu pajėgumu ir kovojau dėl kiekvieno metro,” – sakė apie olimpines žaidynes svajojanti E. Adomaitytė.

„Dar nežinau ar Paryžius, ar Los Andželas, bet atiduosiu viską, kad patekčiau tarp geriausių pasaulio atletų”, – pridūrė penkiakovininkė.

Pasaulio taurės etapas – pirmosios šio sezono varžybos, kuriose sportininkai renka olimpinio reitingo taškus. Reitingo taškai nulemia, kuris iš sportininkų vyks į Paryžiaus olimpines žaidynes. Kol kas Lietuvos sportininkės yra iškovojusios vieną kelialapį į olimpines žaidynes.

Antrąjį gali iškovoti sportininkė, laimėjusi Pasaulio taurės finalą, arba patekusi tarp 3 stipriausiųjų pasaulio čempionate, kurie įvyks gegužę ir birželį, arba pagal olimpinį reitingą – čia bus išdalinti šeši keliapiai.

Lietuviai vyrai kol kas neturi nei vieno iš dviejų galimų bilietų. Iš 72 olimpinių kelialapių, be skirtų šeimininkams, dar yra likę 28 (14 vyrams ir 14 moterims).

Iki šio sekmadienio vyksiančiose varžybose dalyvauja daugiau nei 170 atletų iš 45 pasaulio šalių. Vyrų konkurencija tradiciškai šiek tiek didesnė nei moterų: 90 vyrų atletų ir 83 moterys.

Pasaulio taurės etapo moterų varžybų finalas vyks kovo 9 d.. Jojimas numatytas 9 val. Lietuvos laiku, fechtavimas – 11:05, plaukimas – 11:35 ir bėgimo bei šaudymo rungtis – 12:05.

Tekstas: LŠPF
Nuotraukos: Aistės Ridikaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Pakeliui į elitą: ryškiausiai šį sezoną sužibę futbolo talentai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį